Hele boligen
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino
Feriested i Assoro med udendørs pool og indendørs pool
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Casa Vacanze ad Assoro con Giardino





Denne feriebolig er en oplagt valgmulighed til et ophold i Assoro. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller den indendørs pool, og saunaen er et godt bud, hvis du vil helt ned i gear. Overnatningsstedet tilbyder en have.
Hele boligen
6 soveværelser4 badeværelserPlads til 12 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (5)
Primære faciliteter (5)
- En indendørs pool og en udendørs pool
- Sauna
- Aircondition
- Have
- Havegrill
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- 6 soveværelser
- Have
- Grill
- Gratis selvstændig parkering
- Udendørs swimmingpools
- Indendørs swimmingpools
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Holiday Home in Leonforte With Private Pool
Leonforte
Holiday Home in Leonforte With Private Pool
Leonforte
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
Assoro, EN
Hvad ligger i nærheden?
- Sicilia Outlet Village - 7 min. kørsel - 9.7 km
- San Giovanni Battista Kirke - 8 min. kørsel - 10.4 km
- Palazzo Pollicarini - 15 min. kørsel - 19.4 km
- Sankt Frans af Assisi Kirke - 15 min. kørsel - 19.7 km
- Duomo di Enna - 18 min. kørsel - 19.7 km
Sådan kommer du rundt
- Leonforte Station – 3 min. kørsel, 3,3 km
- Dittaino Station – 13 min. kørsel, 13,3 km
- Enna Station – 14 min. kørsel, 14,2 km
Restauranter
- Autogrill Sacchitello Nord - 10 min. kørsel
- Autogrill Sacchitello Sud - 16 min. kørsel
- Synbiofood - 11 min. kørsel
- Mangione Pizzeria Ristorante Pub - 16 min. kørsel
- Ernesto - 15 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino
- Denne feriebolig er en oplagt valgmulighed til et ophold i Assoro. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller den indendørs pool, og saunaen er et godt bud, hvis du vil helt ned i gear. Overnatningsstedet tilbyder en have.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat feriebolig
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 19.00
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er tilladt
- Servicedyr er tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Udendørs pool
- Indendørs pool
- Sauna
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Familievenligt
- Højstol
Soveværelser
- 6 soveværelser
- Sengelinned
Badeværelser
- 4 badeværelser
Udendørsområder
- Havegrill
- Have
Komfort
- Aircondition
- Varme
Kæledyr
- Servicedyr er fritaget fra gebyrer
- Kæledyrsvenligt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
- Røgfrit overnatningssted
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Børn og ekstra senge
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas
Kæledyr
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Belvilla by OYO Villa Zagara
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino Assoro
Alluring Holiday Home in Assoro With Private Pool
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino Private vacation home
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino Private vacation home Assoro
Ofte stillede spørgsmål
Tilbyder Casa Vacanze ad Assoro con Giardino gratis afbestilling og fuld refusion?
Ja, Casa Vacanze ad Assoro con Giardino har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.
Er der en pool på denne feriebolig?
Ja, der findes en indendørs pool og en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?
Ja, kæledyr er tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?
Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 19.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Casa Vacanze ad Assoro con Giardino og i nærheden?
Casa Vacanze ad Assoro con Giardino tilbyder en udendørs pool og en sauna samt en have.