Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)
Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i Zhaoqing med konferencecenter
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)





Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot) er en oplagt valgmulighed til et ophold i Zhaoqing.
Anmeldelser
6,06,0 ud af 10.
Godt
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Restaurant
- Faciliteter til tøjvask
- Ladestander til elbil
Primære faciliteter (5)
Primære faciliteter (5)
- Morgenmad tilgængelig
- Konferencecenter
- Have
- Selvbetjeningsvaskeri
- Bagageopbevaring
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- Have
- Vaskerifaciliteter
- Elevator
- Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 90 kr.
90 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser
Indlæs alle billeder af Deluxe Room (2 Beds)

Deluxe Room (2 Beds)
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe Queen Room

Deluxe Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af TRIPLE DELUXE

TRIPLE DELUXE
- Plads til 3 personer
- 3 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Cozy Aesthetic Double Bed Room

Cozy Aesthetic Double Bed Room
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Guixiang Stargazing Wangyue Garden Suite

Guixiang Stargazing Wangyue Garden Suite
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Parent-child Themed Room

Parent-child Themed Room
- Plads til 3 personer
- 1 queensize-seng og 1 enkeltseng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Light Luxury Comfort Round Bed Room

Light Luxury Comfort Round Bed Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Light Luxury Modern Triple-Bed Room

Light Luxury Modern Triple-Bed Room
- Plads til 3 personer
- 3 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Cozy Room (2 Beds)

Cozy Room (2 Beds)
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

White Swan Guest House
Duanzhou Qu
White Swan Guest House
Duanzhou Qu
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
- Motionscenter
8.6 ud af 10, Fantastisk, 8 anmeldelser
8,6
Fantastisk
8 anmeldelser
Prisen er 412 kr.
412 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. sep. - 23. sep.

Sheraton Zhaoqing Dinghu
Dinghu Distrikt
Sheraton Zhaoqing Dinghu
Dinghu Distrikt
- Pool
- Spa
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.2 ud af 10, Fremragende, 60 anmeldelser
9,2
Fremragende
60 anmeldelser
Prisen er 571 kr.
571 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

the Star Hotel
Duanzhou Qu
the Star Hotel
Duanzhou Qu
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception

Zhaoqing Duanxu Hotel (Fortune Plaza)
Duanzhou Qu
Zhaoqing Duanxu Hotel (Fortune Plaza)
Duanzhou Qu
- Mulighed for parkering
- Faciliteter til tøjvask
- Ikke-ryger
- Ladestander til elbil
Prisen er 122 kr.
122 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Poltton International Apartment (Foshan Zumiao Lingnan Tiandi Branch)
Chancheng
Poltton International Apartment (Foshan Zumiao Lingnan Tiandi Branch)
Chancheng
- Tekøkken
- Faciliteter til tøjvask
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
8.0 ud af 10, Alletiders, 202 anmeldelser
8,0
Alletiders
202 anmeldelser
Prisen er 229 kr.
229 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

DoubleTree by Hilton Foshan Nanhai
Nanhai
DoubleTree by Hilton Foshan Nanhai
Nanhai
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.4 ud af 10, Enestående, 77 anmeldelser
9,4
Enestående
77 anmeldelser
Prisen er 445 kr.
445 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Hilton Foshan
Chancheng
Hilton Foshan
Chancheng
- Pool
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
8.6 ud af 10, Fantastisk, 304 anmeldelser
8,6
Fantastisk
304 anmeldelser
Prisen er 448 kr.
448 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Zhaoqing Blue Palace Hotel
Duanzhou Qu
Zhaoqing Blue Palace Hotel
Duanzhou Qu
- Gratis parkering
- Faciliteter til tøjvask
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Hampton By Hilton Foshan Shanshui
Sanshui Distrikt
Hampton By Hilton Foshan Shanshui
Sanshui Distrikt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
9.2 ud af 10, Fremragende, 31 anmeldelser
9,2
Fremragende
31 anmeldelser
Prisen er 395 kr.
395 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Mingcheng Holiday Hotel
Duanzhou Qu
Mingcheng Holiday Hotel
Duanzhou Qu
- Gratis parkering
- Ladestander til elbil
Prisen er 154 kr.
154 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

No. 2 Duanzhou 6th Road, Zhaoqing, Guangdong, 0
Hvad ligger i nærheden?
- Wanyou Skovpark - 9 min. gang - 0.8 km
- Xing Sø - 11 min. gang - 1.0 km
- Zhaoqing's antikke bymur - 13 min. gang - 1.1 km
- Zhaoqing Museum - 14 min. gang - 1.2 km
- Chengdong Moske - 19 min. gang - 1.6 km
Sådan kommer du rundt
- Baiyun Internationale Lufthavn (CAN) – 100 min. kørsel, 119,9 km
Restauranter
- KFC 肯德基 - 4 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)
- Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot) er en oplagt valgmulighed til et ophold i Zhaoqing.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 50 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning starter kl. 14.00
- Udtjekning er kl. 13.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Ladestation til elbiler på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Morgenmad (tillægsgebyr)
Forretningsfaciliteter
- Konferencecenter
Faciliteter og service
- Vaskerifaciliteter
- Bagageopbevaring
Faciliteter
- Bygget i 2018
- Have
Hjælp til personer med et handicap
- Elevator
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Union Pay
Følgende muligheder for mobilbetaling er tilgængelige: Alipay og WeChat Pay.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Overnatningsstedets klasse
Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.
Ofte stillede spørgsmål
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)?
Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes ladestander til elbiler.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)?
Du kan tjekke ind fra kl. 14.00. Udtjekning er kl. 13.00.
Hvad kan jeg opleve hos Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot) og i nærheden?
Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot) tilbyder en have.
Hvordan er området omkring Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot)?
Haitao Hotel (Zhaoqing Seven Star Rock Archway Scenic Spot) ligger kun 13 minutters gang fra Zhaoqing's antikke bymur og 12 minutters gang fra Xing Sø.