Hele boligen
Olala Gava Beach Villa
Overnatningsstedets klasse: 4
Villa med privat pool i nærheden af Castelldefels Strand
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Olala Gava Beach Villa





Fra denne villa er der mindre end et kvarters kørsel til Barcelona Havn og Castelldefels Strand. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Overnatningsstedet tilbyder en terrasse, en have og en privat pool.
Hele boligen
7 soveværelserPlads til 16 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
Primære faciliteter (7)
Primære faciliteter (7)
- Tæt på stranden
- En udendørs pool
- Terrasse
- Aircondition
- Have
- Havegrill
- Legeplads
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Legeplads på stedet
- 7 soveværelser
- Køkken
- Privat pool
- Separat spiseområde
- Separat siddeområde
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Apartment-4people-parking-castelledefels-bikes-bbq
Castelldefels
Apartment-4people-parking-castelledefels-bikes-bbq
Castelldefels
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Passeig Marítim 6, Gava, Barcelona, 08850
Hvad ligger i nærheden?
- Gava Strand - 3 min. gang - 0.3 km
- Castelldefels Strand - 3 min. gang - 0.3 km
- The British School of Barcelona - 5 min. kørsel - 2.4 km
- Barcelona Havn - 16 min. kørsel - 16.3 km
- Sagrada Familia - 29 min. kørsel - 28.8 km
Sådan kommer du rundt
- Barcelona El Prat Lufthavn (BCN) – 20 min. kørsel, 11 km
- Castelldefels Station – 7 min. kørsel, 3,5 km
- Platja de Castelldefels Station – 8 min. kørsel, 4,2 km
- Gavà Station – 10 min. kørsel, 6,2 km
Restauranter
- Sabors del Mar - 6 min. kørsel
- Solraig - 5 min. kørsel
- Catalina - 8 min. gang
- Marae - 16 min. gang
- Rober's - 6 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Olala Gava Beach Villa
- Fra denne villa er der mindre end et kvarters kørsel til Barcelona Havn og Castelldefels Strand. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Overnatningsstedet tilbyder en terrasse, en have og en privat pool.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat villa
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 23.00
- Minimumsalder for indtjekning: 21 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 48 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
- Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 21
Børn
- Ingen baby-/barnesenge
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Parkering
- Gratis sikret og overdækket parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Strand
- Direkte adgang til stranden
Pool/Spa
- Privat pool
- Udendørs pool
- Indhegnet pool
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)
Parkering og transport
- Gratis sikret og overdækket parkering på stedet
Familievenligt
- Legeplads
Køkken
- Køleskab i fuld størrelse
- Kogeplade
- Mikrobølgeovn
- Ovn
- Opvaskemaskine
- Rengøringsmidler
- Køkkenø
- Brødrister
- Fryser
Soveværelser
- 7 soveværelser
- Sengelinned
Badeværelser
- Badekar eller bruser
- Sæbe
- Toiletpapir
- Håndklæder
- Shampoo
- Hårtørrer
Opholdsområder
- Pejs
- Spisestue
- Siddeområde
Udendørsområder
- Terrasse
- Have
- Havegrill
- Have
- Udendørs møbler
Vaskemuligheder
- Vaskemaskine
Arbejdsfaciliteter
- Kontorområde til laptop
Komfort
- Aircondition
- Varme
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Refunderbart depositum
- Gæster opkræves et skadesdepositum på 1500 EUR før indtjekning
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: EUR 1.93 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Olala Gava Beach Villa Gava
Olala Gava Beach Villa Villa
Olala Gava Beach Villa Villa Gava
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på denne villa?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på denne villa?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne villa?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne villa?
Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 23.00. Udtjekning er kl. 11.00.
Hvad kan jeg opleve hos Olala Gava Beach Villa og i nærheden?
Olala Gava Beach Villa tilbyder private pools og en have.
Har Olala Gava Beach Villa et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med brødrister, køkkentøj og køleskab.
Har Olala Gava Beach Villa private udendørs områder?
Ja, denne villa har en privat pool og en have.
Hvordan er området omkring Olala Gava Beach Villa?
Olala Gava Beach Villa ligger kun 3 minutters gang fra Castelldefels Strand.