Sofraga Palacio

Overnatningsstedets klasse: 4
Hotel i Ávila med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Fra Sofraga Palacio kan du nyde besøget i Ávila. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom kaffebaren/caféen er et oplagt sted at få lidt at spise. En terrasse og en have er andre højdepunkter. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og generelle forhold.

Anmeldelser

9,8 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Morgenmad tilgængelig
  • Selvstændig parkering
  • Kaffebar
  • Babysitning
  • Forretningscenter
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Computerstation
  • Pejs i lobbyen

Føl dig hjemme (6)

  • Babysitning (tillægsgebyr)
  • Premium-tv-kanaler
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 706 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. okt. - 5. okt.

Derfor elsker vi dette overnatningssted

Smagfulde spisemuligheder
En restaurant, café og bar tilfredsstiller sulten på dette hotel. Morgenen starter med en morgenmad, der er lavet præcis efter bestilling.
Søvnfristed
Egyptiske bomuldslagner pryder madrasser med topmadras og allergivenligt sengetøj. Opredningsservice og mørklægningsgardiner skaber det perfekte sovemiljø.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Superior-værelse

9,8 ud af 10
Enestående
(28 anmeldelser)
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge

Premium-værelse

9,8 ud af 10
Enestående
(9 anmeldelser)
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Junior Suite

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Superior Suite

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Deluxe Suite

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 60 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Suite

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Junior Suite

  • Plads til 3 personer
  • 1 sovesofa (enkeltseng) og 2 enkeltsenge ELLER 1 sovesofa (enkeltseng) og 1 kingsize-seng

Presidential Suite

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Calle Lopez Nunez, 3, Ávila, 5001

Hvad ligger i nærheden?

  • Bymuren i Ávila - 1 min. gang - 0.1 km
  • Basilica de San Vicente - 2 min. gang - 0.2 km
  • Ávila Katedral - 3 min. gang - 0.3 km
  • San Juan Bautista-kirken - 5 min. gang - 0.4 km
  • Lienzo Norte Udstillings- og Kongrescenter - 10 min. gang - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Ávila (AVS-Ávila Togstation) – 15 min. gang, 1,3 km
  • Ávila Station – 15 min. gang, 1,3 km
  • Guimorcondo Station – 21 min. kørsel, 8 km

Restauranter

  • ‪Palacio de Sofraga - ‬1 min. gang
  • ‪Restaurante Puerta Del Alcázar - ‬2 min. gang
  • ‪Granier - ‬5 min. gang
  • ‪La Flor De Castilla - ‬5 min. gang
  • ‪Bar Restaurante El Rincón - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

Sofraga Palacio

  • Fra Sofraga Palacio kan du nyde besøget i Ávila. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom kaffebaren/caféen er et oplagt sted at få lidt at spise. En terrasse og en have er andre højdepunkter. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og generelle forhold.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 27 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Babysitning*

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)

Parkering

    • Utildækket parkering på stedet (18 EUR pr. dag)
    • Der er parkeringsmuligheder på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling (tillægsgebyr) fra kl. 07.30 til kl. 10.30 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 11.00 i weekender
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar

Rejser med børn

  • Babysitning (tillægsgebyr)

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter
  • Mødelokale
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Bryllupsfaciliteter
  • Flersproget medarbejderstab
  • Portier/piccolo

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Terrasse
  • Pejs i lobbyen
  • Festsal
  • Selskabslokale

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 79
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Højde på registreringskranke med adgang for kørestole (cm): 81
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Smart-tv
  • Satellitkanaler (premium)

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Minibar
  • Espressomaskine
  • Elkedel
  • Badekåber og hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Dundyne
  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Aftenopredning
  • Premium-sengetøj
  • Topmadras

Frisk dig op

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Designertoiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 50+ Mbit/s)
  • Gratis lokalopkald

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab med plads til bærbar computer
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 17 EUR for voksne og 9 EUR for børn
  • Sen udtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr

Børn og ekstra senge

  • Babysitning tilbydes mod et ekstra gebyr
  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 10.0 EUR pr. nat

Parkering

  • Selvstændig parkering (utildækket) koster 18 EUR pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Sofraga Palacio Crafted
Sofraga Palacio Hotel
Sofraga Palacio Ávila
Sofraga Palacio Hotel Ávila
Sofraga Palacio WorldHotels Crafted
Best Western Premier Sofraga Palacio

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Sofraga Palacio?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Sofraga Palacio?

Ja. Selvstændig parkering koster 18 EUR pr. dag.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Sofraga Palacio?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for sen udtjekning mod et gebyr.

Hvad kan jeg opleve hos Sofraga Palacio og i nærheden?

Sofraga Palacio tilbyder en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Sofraga Palacio?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Sofraga Palacio?

Sofraga Palacio ligger i Ávila Gamle Bydel, kun 1 minutters gang fra Bymuren i Ávila og 3 minutters gang fra Ávila Katedral.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sofraga Palacio

9,8

Enestående

10

Rengøring

9,8

Faciliteter

9,8

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Fantastisk høflig personale og høj standard på hotel og omgivelser
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Luksus:-)

Flot gammel bygning lige indenfor murene og tilmed privat parkering ved hotel. Super service mindede folk i reception og restauranter, lækker morgenmad og meget for pengene. Gode hårde senge og rigtige dyner med betræk, så man ikke skal slås med lagener:-). Vi kommer igen.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely hotel, nice breakfast and very helpful staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Ubicación inmejorable, precioso, cómodo, desayuno muy bueno,lo elegiría siempre.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great breakfasts Clean rooms
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel. Great location
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nous avons passé un excellent séjour dans cet hôtel. Il est vraiment très bien placé et surtout très calme. Vous pouvez réserver un parking extérieur pour le prix de 18€ la nuit. Le petit déjeuner est excellent. Il y en a pour tous les goûts.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Uma experiencia incrivel se hospedar com as paredes da muralha dentro do hotel
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent hotel, professional and helpful staff. Room very quiet with good air conditioning. Breakfast quality excellent but maybe a little limited if staying more than a few days
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Convenient location, helpful staff. Good facilities and environment. Very good restaurant.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Incrivel
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Secure but limited parking.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely hotel full of character and excellent staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Todo perfecto, hotel nuevo y ubicación espectacular.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A lovely hotel in a perfect location! The hotel restaurant where we had dinner was very good!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Sehr freundliches Personal, optimale Lage mit Parkplatz
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay, inside the wall
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel simplemente espectacular
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excelente servicio y ubicación, todo excelente
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

très très bel hôtel, un service parfait. un emplacement idéal.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

O quarto é maravilhoso ficamos no 110 e não temos nada a reclamar. Aliás foi a melhor cama que dormimos duarnte nossa viagem de 20 dias pela Espanha. O café da manhã maravilhoso e a equipe muito simpática. E no térreo a um ótimo restaurante. Recomendo com certeza
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I recommend this hotel in center of city , Room perfect clean ,staff super nice and breakfast in the cafe bar was perfect
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

What a great find nestled within the Avila city walls. Clean, airy and spacious. Would revisit.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Une très belle chambre
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Estupenda estadía. El hotel y la ubicación inmejorable. La atención muy buena. Cenamos exquisito y el desayuno completísimo.