Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel
Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i Shaoxing med konferencecenter
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel





Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Shaoxing.
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Faciliteter til tøjvask
- Ladestander til elbil
Primære faciliteter (4)
Primære faciliteter (4)
- Morgenmad tilgængelig
- Konferencecenter
- Selvbetjeningsvaskeri
- Bagageopbevaring
Den nuværende pris er 87 kr.
87 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 14 ud af 14 værelser
Indlæs alle billeder af Executive 2-bed Room

Executive 2-bed Room
- Plads til 2 personer
- 2 dobbeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Boutique Queen Room

Boutique Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe Room (With chess & cards)

Deluxe Room (With chess & cards)
- Plads til 2 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Business Queen Room

Business Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Business 2-Bed Room

Business 2-Bed Room
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe 2-bed Room

Deluxe 2-bed Room
- Plads til 2 personer
- 2 dobbeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe Queen Room

Deluxe Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Superior Queen Room

Superior Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Superior 2-Bed Room

Superior 2-Bed Room
- Plads til 2 personer
- 2 dobbeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Executive Queen Room

Executive Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Budget Queen Room

Budget Queen Room
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Budget 2-Bed Room

Budget 2-Bed Room
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Budget Twin Room

Budget Twin Room
- Plads til 2 personer
- 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Budget Triple Room

Budget Triple Room
- Plads til 3 personer
- 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Jinyun Hotel
Shangyu
Jinyun Hotel
Shangyu
- Gratis parkering
Prisen er 74 kr.
74 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Lemon Hotel-Hangzhou West Lake
Hangzhou Centrum
Lemon Hotel-Hangzhou West Lake
Hangzhou Centrum
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
- Ikke-ryger
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 197 kr.
197 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Hangzhou Memory Travel International Hotel- Edge West Lake
Hangzhou Centrum
Hangzhou Memory Travel International Hotel- Edge West Lake
Hangzhou Centrum
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
8.4 ud af 10, Alletiders, 33 anmeldelser
8,4
Alletiders
33 anmeldelser
Prisen er 163 kr.
163 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Hangzhou Shanghui Hotel
Hangzhou Centrum
Hangzhou Shanghui Hotel
Hangzhou Centrum
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
8.0 ud af 10, Alletiders, 2 anmeldelser
8,0
Alletiders
2 anmeldelser
Prisen er 105 kr.
105 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Shaoxing Luxun Native Place Youth Hostel
Yuecheng
Shaoxing Luxun Native Place Youth Hostel
Yuecheng
- Spa
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
7.0 ud af 10, Godt, 6 anmeldelser
7,0
Godt
6 anmeldelser
Prisen er 122 kr.
122 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Hangzhou Shujia Hotel
Hangzhou Centrum
Hangzhou Shujia Hotel
Hangzhou Centrum
- Mulighed for parkering
- Ikke-ryger
- Ladestander til elbil
Prisen er 205 kr.
205 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Awuka Guesthouse
Xihu
Awuka Guesthouse
Xihu
- Mulighed for parkering
- Ikke-ryger
- Ladestander til elbil
Prisen er 152 kr.
152 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Yuanye Express Hotel (Yuanyuan Building)
Tonglu
Yuanye Express Hotel (Yuanyuan Building)
Tonglu
- Gratis parkering
- Faciliteter til tøjvask
- Ikke-ryger

Hangzhou Tonglu Shengtuo Serviced Apartment (Tonglu East Station Jiangnan Town)
Tonglu
Hangzhou Tonglu Shengtuo Serviced Apartment (Tonglu East Station Jiangnan Town)
Tonglu
- Mulighed for parkering
- Restaurant
- Faciliteter til tøjvask
- Ikke-ryger
Prisen er 106 kr.
106 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

No. 251 Wei 9th East Road, Economic and Technological Development Zone, Shaoxing, Zhejiang, 312300
Hvad ligger i nærheden?
- Hongquan Park - 21 min. kørsel - 18.6 km
- Cao'e Scenic Area - 25 min. kørsel - 22.4 km
- Shaoxing Museum - 42 min. kørsel - 43.6 km
- Luxun Hjemegn - 42 min. kørsel - 43.9 km
- Anchang Gamle By - 44 min. kørsel - 55.8 km
Sådan kommer du rundt
- Hangzhou (HGH-Xiaoshan International) – 62 min. kørsel, 76,8 km
- Ningbo (NGB-Lishe International) – 86 min. kørsel, 113 km
- Shaoxing East Station – 35 min. kørsel, 18,8 km
Om overnatningsstedet
Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel
- Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Shaoxing.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 105 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning starter kl. 14.00
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Parkering
- Gratis parkering på stedet
- Ladestation til elbiler på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Morgenmad (tillægsgebyr)
Forretningsfaciliteter
- Konferencecenter
Faciliteter og service
- Vaskerifaciliteter
- Bagageopbevaring
Faciliteter
- Bygget i 2003
Hjælp til personer med et handicap
- Elevator
Gebyrer og politikker
Politikker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Overnatningsstedets klasse
Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.
Også kendt som
Shaoxing Shangyu Baiyun
Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel Hotel
Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel Shaoxing
Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel Hotel Shaoxing
Ofte stillede spørgsmål
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel?
Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes ladestander til elbiler.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Shaoxing Shangyu Baiyun Hotel?
Du kan tjekke ind fra kl. 14.00. Udtjekning er kl. 12.00.