Riad Ella

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel med restaurant i nærheden af Djema al-Fna

Vælg datoer for at se priser

Riad Ella ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Djema al-Fna og Majorelle Haven. Du kan få noget at spise i restauranten eller nyde godt af massage, ansigtsbehandlinger eller aromaterapi.

Anmeldelser

6,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Spa
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition

Primære faciliteter (11)

  • Restaurant
  • Spafaciliteter
  • Afhentningsservice fra togstationen
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Et bibliotek
  • Pejs i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeservice
  • Mødelokale
  • Bagageopbevaring
  • Tv på fællesarealer

Føl dig hjemme (5)

  • Privat badeværelse
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis selvstændig parkering
  • Hårtørrer

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Deluxe-dobbeltværelse - eget badeværelse

  • 12 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Junior-suite - eget badeværelse

  • 18 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Mobile home - eget badeværelse

  • 54 m²
  • Plads til 12 personer
  • 1 dobbeltseng, 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse til 4 personer - eget badeværelse

  • 24 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
70, Derb Jdid, Riad Zitoune Lakdim, Marrakech

Hvad ligger i nærheden?

  • Bahia Palace - 3 min. gang - 0.3 km
  • Djema al-Fna - 7 min. gang - 0.6 km
  • El Badi-paladset - 8 min. gang - 0.7 km
  • Koutoubia-moskeen - 10 min. gang - 0.9 km
  • Den Hemmelige Have - 13 min. gang - 1.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Marrakech (RAK-Menara) – 17 min. kørsel, 6,6 km
  • Marrakech Hovedbanegård – 13 min. kørsel, 4,6 km
  • Transport fra togstationen til hotellet (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Grand Terrasse Du Cafe Glacier - ‬7 min. gang
  • ‪Grand Hotel Tazi - ‬7 min. gang
  • ‪Naranj - ‬5 min. gang
  • ‪KFC - ‬10 min. gang
  • ‪Chez Adil N°94 - ‬8 min. gang

Om overnatningsstedet

Riad Ella

  • Riad Ella ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Djema al-Fna og Majorelle Haven. Du kan få noget at spise i restauranten eller nyde godt af massage, ansigtsbehandlinger eller aromaterapi.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 4 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 11.00 til kl. 23.30
    • Udtjekning er kl. 14.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
DONE

Transport

    • Transport fra togstationen
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis komplet morgenmad hver morgen
  • Restaurant
  • Kaffe/te på fællesarealer

Forretningsfaciliteter

  • Mødelokale

Faciliteter og service

  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Bibliotek
  • Pejs i lobbyen
  • Tv på fællesarealer
  • Spabehandlinger

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)

Værelset

  • Individuelt møbleret og indrettet

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Hårtørrer

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Pengeskab

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med behandlinger i stedets spa. Blandt behandlingerne er ansigtsbehandlinger og manicure og pedicure. Spaen er udstyret med tyrkisk bad/hammam. Der tilbydes et udvalg af behandlingsterapier, herunder aromaterapi.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: 13.20 MAD pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Riad Ella Hotel Marrakech
Riad Ella Hotel
Riad Ella Marrakech
Riad Ella Marrakech
Ella Marrakech
Riad Riad Ella Marrakech
Marrakech Riad Ella Riad
Riad Riad Ella
Ella
Riad Ella Hotel
Riad Ella Marrakech
Riad Ella Hotel Marrakech

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Riad Ella?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Riad Ella?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Riad Ella?

Indtjekning fra kl. 11.00 til kl. 23.30. Udtjekning er kl. 14.00.

Er der et kasino på Riad Ella?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Le Grand Casino de La Mamounia (18 min. gang) og Casino de Marrakech (4 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Riad Ella og i nærheden?

Riad Ella tilbyder et tyrkisk bad og spafaciliteter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Riad Ella?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Hvordan er området omkring Riad Ella?

Riad Ella ligger kun 6 minutters gang fra Djema al-Fna og 6 minutters gang fra Bahia Palace.