Premier Inn Cheltenham Town Centre

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i Cheltenham med restaurant

Vælg datoer for at se priser

Premier Inn Cheltenham Town Centre er en oplagt valgmulighed, når du besøger Cheltenham.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Døgnåben reception
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (5)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Restaurant
  • Morgenmad tilgængelig
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
Den nuværende pris er 452 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. okt. - 26. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Standard-dobbeltværelse

7,4 ud af 10
Godt
(3 anmeldelser)
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Familieværelse til 4 personer

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge

Familieværelse til 3 personer

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Standard-dobbeltværelse - handicapvenligt badekar

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-dobbeltværelse

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Standard-dobbeltværelse - brusekabine med kørestolsadgang

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-dobbeltværelse - brusekabine med kørestolsadgang

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Single Room

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng

Twin Room

  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
The Brewery, Cheltenham, England, GL50 4FA

Hvad ligger i nærheden?

  • Pittville-parken - 6 min. gang - 0.5 km
  • Everyman Theatre - 8 min. gang - 0.7 km
  • Cheltenham Art Gallery and Museum - 9 min. gang - 0.8 km
  • Rådhuset i Cheltenham - 9 min. gang - 0.8 km
  • Cheltenham Racecourse - 4 min. kørsel - 2.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Birmingham Lufthavn (BHX) – 71 min. kørsel, 90 km
  • Cheltenham Spa Station – 23 min. gang, 1,9 km
  • Stonehouse Station – 22 min. kørsel, 29,8 km
  • Stroud Station – 24 min. kørsel, 24,1 km

Restauranter

  • ‪Cosy Club - ‬1 min. gang
  • ‪The Bank House (Wetherspoon) - ‬4 min. gang
  • ‪Brewhouse & Kitchen - ‬1 min. gang
  • ‪Boston Tea Party - ‬4 min. gang
  • ‪YO! Sushi - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Premier Inn Cheltenham Town Centre

  • Premier Inn Cheltenham Town Centre er en oplagt valgmulighed, når du besøger Cheltenham.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 104 værelser
    • Overnatningsstedet har 5 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til midnat
    • Hurtig udtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 16 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 16

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Der er højdebegrænsninger for parkering på stedet
    • Parkering i nærheden (15 GBP pr. dag)

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr)
  • Restaurant

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Bygget i 2016

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Håndtag på gangene
  • Håndtag i trappeopgange
  • Indgangsrampe

Værelsesfaciliteter

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Interessante fakta

Spisning

Thyme - restaurant på stedet. Åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 11.99 GBP pr. person

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 15 GBP pr. dag
  • Der er begrænset parkeringshøjde

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Følgende muligheder for mobilbetaling er tilgængelige: Google Pay og Apple Pay.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Premier Inn Twn Ctr Property
Premier Inn Cheltenham Twn Ctr Property
Premier Inn Cheltenham Twn Ctr Hotel
Premier Inn Twn Ctr Hotel
Premier Inn Twn Ctr
Premier Inn Cheltenham Central Hotel
Premier Cheltenham Town Centre
Premier Inn Cheltenham Twn Ctr
Premier Inn Cheltenham Town Centre Hotel
Premier Inn Cheltenham Town Centre Cheltenham
Premier Inn Cheltenham Town Centre Hotel Cheltenham

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Premier Inn Cheltenham Town Centre?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Premier Inn Cheltenham Town Centre?

Indtjekning fra kl. 15.00 til midnat. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig udtjekning.

Er der restauranter på eller i nærheden af Premier Inn Cheltenham Town Centre?

Ja, der er en restaurant på stedet, Thyme.

Hvordan er området omkring Premier Inn Cheltenham Town Centre?

Premier Inn Cheltenham Town Centre ligger kun 8 minutters gang fra Pittville-parken og 11 minutters gang fra Rådhuset i Cheltenham.

Anmeldelser

Anmeldelser af Premier Inn Cheltenham Town Centre

8,4

Meget godt

7,8

Rengøring

8,4

Faciliteter

8,6

Service og personale

8,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel muy bien situado, con muchos servicios cerca del hotel y a un paso del centro. La habitación muy grande y la cama muy cómoda. Lo único que echamos en falta era una neverita en la habitación. Personal muy agradable y el desayuno espectacular. Si volvemos a estar por la zona repetiremos sin dudarlo.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Perfect Everything okay Clean
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

価格がリーズナブルなのに、部屋の広く、設備が清潔で素晴らしい。
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Good location. No refrigerator.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The room we stayed in was just right size and comfy, with fast Wi-Fi and everything we need. The bathroom was okay, but the shower area only had a curtain to keep things in, which wasn’t the best. The breakfast was great, with lots of hot food to choose from, and you could even order from the kitchen. The cleaning could use a bit more work, though—there were visible stains on the toilet and heavy stains on the tea kettle.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Very understaffed - staff that are employed are expected to do everyone’s job
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt