Super 8 by Wyndham Tracy

Overnatningsstedets klasse: 2
Motel i Tracy

Vælg datoer for at se priser

Super 8 by Wyndham Tracy er en oplagt valgmulighed, når du besøger Tracy. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.

Anmeldelser

5,6 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Faciliteter til tøjvask
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (6)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Døgnåben reception
  • Snackbar/deli
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Automat
  • Selvbetjeningsvaskeri

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Vaskerifaciliteter
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Gratis selvstændig parkering
  • Snackbar/deli
Den nuværende pris er 500 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. sep. - 24. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Værelse - 1 queensize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger (Mobility/hearing, Tub w/ Grab Bars)

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Værelse - 1 queensize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger (Mobility/hearing, Roll-in Shower)

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger

  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

2 Queen Beds, Non-Smoking

  • 27 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse

  • Plads til 4 personer

1 Queen Bed, Mobility/Hearing Accessible Room, Roll-In Shower, Non-Smoking

  • 27 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
3810 N Tracy Blvd, Tracy, CA, 95304

Hvad ligger i nærheden?

  • West Valley Mall - 2 min. kørsel - 2.9 km
  • Cinemark Tracy 14 - 3 min. kørsel - 3.6 km
  • Grand Theatre Center for the Arts - 4 min. kørsel - 4.0 km
  • Lathrop Business Park - 14 min. kørsel - 18.0 km
  • Great Wolf Lodge Water Park - 16 min. kørsel - 19.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Stockton, CA (SCK-Stockton Municipal) – 25 min. kørsel, 28,3 km
  • Modesto, CA (MOD-Modesto City - County) – 45 min. kørsel, 53,2 km
  • Sacramento, CA (SMF-Sacramento Intl.) – 82 min. kørsel, 124,8 km
  • Tracy Busterminal – 5 min. gang, 0,4 km
  • Tracy Station – 16 min. kørsel, 7,9 km
  • Lathrop/Manteca Station – 18 min. kørsel, 17 km

Restauranter

  • ‪In-N-Out Burger - ‬6 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬4 min. gang
  • ‪Falafel Flame - ‬8 min. gang
  • ‪Denny's - ‬2 min. gang
  • ‪Starbucks - ‬6 min. gang

Om overnatningsstedet

Super 8 by Wyndham Tracy

  • Super 8 by Wyndham Tracy er en oplagt valgmulighed, når du besøger Tracy. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 111 værelser
    • Overnatningsstedet har 2 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 06.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • En voksen på 18 år eller derover skal påtage sig hele ansvaret for reservationen
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Børn

    • Børn kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte, maks. 2 kæledyr i alt)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*
    • Kæledyr skal være under opsyn

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Autocamper-, bus- og lastbilsparkering på stedet (mod gebyr)
    • Der er parkering og parkering til minibus/varevogn på stedet
    • Der er parkeringsmuligheder på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Snackbar/deli

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Vaskerifaciliteter

Faciliteter

  • 4 bygninger/tårne
  • Bygget i 2015
  • Pengeautomat/banktjeneste

Hjælp til personer med et handicap

  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Hjælpemidler til hørehæmmede
  • Parkering til minibus for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Tv med undertekster
  • Teksttelefon
  • Rute til indgangen uden trapper
  • Lift til pool på stedet

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 50+ Mbit/s)
  • Gratis lokalopkald

Mere

  • Rengøring efter anmodning
  • Adgang via udendørs korridor

Gebyrer og politikker

Renoveringer og lukninger

Følgende faciliteter vil være utilgængelige fra den 23. juli 2026 til den 6. februar 2027 (datoerne kan ændre sig):
  • Swimmingpool

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Depositum for kæledyr: 50.00 USD pr. ophold
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 30.00 pr. kæledyr, pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Byggearbejde er i gang ved en nabobygning, og der kan forekomme støj fra dette byggeriarbejde.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Carte Blanche
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Super 8 by Wyndham Tracy gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Super 8 by Wyndham Tracy har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Super 8 by Wyndham Tracy?

Ja, hunde og katte er tilladt med en begrænsning på 2 i alt. Der opkræves et gebyr på 30.00 USD pr. kæledyr pr. nat, og der er også et depositum på 50.00 USD pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Super 8 by Wyndham Tracy?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der tilbydes parkering til autocamper/bus/lastbil.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Super 8 by Wyndham Tracy?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 06.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvordan er området omkring Super 8 by Wyndham Tracy?

Super 8 by Wyndham Tracy ligger kun 5 minutters gang fra Tracy Busterminal.

Anmeldelser

Anmeldelser af Super 8 by Wyndham Tracy

5,6

5,6

Rengøring

6,8

Området

6,8

Service og personale

5,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

I had to make a special trip down to check-in my friends, since I made the reservation. Trucks outside were loud, scary other patrons, did not look like they updated at all since taking over from Motel 6 years ago.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

wouldn’t stay here again i’ve stayed in multiple rooms to escape the roaches bedbugs or dirty rooms i don’t recommend
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Comfortable king size bed… real close to gas stations at a Denny’s
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Very close to gas stations and fast food restaurants
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

rooms need remodeled shower bed has cracked and dirty the went had no cover and was filthy pools is full not open full of dirty water bad look with the mosquitos also the roaches will be around once the lights come on
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

No breakfast or soap in the bathroom.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was great.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Room had no TVs.. they gave you a little bit of towels and one soap.. shower and bathroom were dirty.. mediocre at best
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

parking spaces are many.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

coffee was cold No TV and towels were like rags. When I checked in I was told to wait 15 minutes.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

It is very dirty and unkempt.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Food around here is pretty good
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

El colchon estaba muy usado o viejo
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Towels were an afterthought. TV service has not worked for a month. Temperature control was noisy,"Continental" breakfast was only coffee
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Everything was what you'd expect. The staff is friendly and quick. Plenty of parking and Denny's right next door.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Habitación sucia. Ducha sucia. Lavado tapado. Cama con pelos. Tiene televisor pero al solicitar el control remoto te dicen que no tienen. En resume, un total desastre. Creo que jamás volvería. Prefiero dormir en el carro.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It was very convenient for me. The staff at the front desk were extremely professional and accommodating. Harjinder took great care of me and made my check-in very pleasant.
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Yes it was
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Tv didn’t work in all of the property. There was no notice online at all. Ice machine didn’t work. I kept having to go to the office for key issues. I won’t be staying there anymore.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice rooms
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Front desk was amazing
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

The MANAGER was disgustingly rude to us and others, even her employee. She’s a horrible person. Can’t believe she’s a manager. She should be terminated.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Some repairs needed but good for the price. It’s a safer place now with new management!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff in lobby are very professional always polite and all round good place to stay
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

This location is pretty run down, the bed was comfortable.