Pytchley House

Overnatningsstedets klasse: 3
Bed & Breakfast med udendørs pool i nærheden af Montecasino

Vælg datoer for at se priser

Pytchley House befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Montecasino og Sandton City Mall. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og kontinental morgenmad dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.00. Nelson Mandelapladsen og Melrose Arch Indkøbscenter ligger desuden en kort køretur derfra.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (5)

  • Daglig rengøring
  • En udendørs pool
  • Pejs i lobbyen
  • Fælles stue
  • Vaskeservice

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 532 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
9. okt. - 10. okt.

Værelsesmuligheder

Classic-dobbeltværelse - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 27 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Comfort-dobbeltværelse

  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
26 Pytchley Rd, Sandton, Gauteng, 2191

Hvad ligger i nærheden?

  • The Bryanston Organic and Natural Market - 5 min. kørsel - 1.9 km
  • Montecasino - 8 min. kørsel - 4.1 km
  • The Bryanston Country Club Charity Trust - 10 min. kørsel - 1.9 km
  • Sandton City Mall - 17 min. kørsel - 10.0 km
  • Nelson Mandelapladsen - 18 min. kørsel - 10.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Johannesburg (JNB-O.R. Tambo Intl.) – 30 min. kørsel, 36,5 km
  • Johannesburg (HLA-Lanseria) – 35 min. kørsel, 21,3 km
  • Johannesburg Sandton Station – 18 min. kørsel, 9,7 km
  • Johannesburg Park Station – 33 min. kørsel, 31,5 km

Restauranter

  • ‪Gemelli - ‬15 min. gang
  • ‪Dulcé Café - ‬10 min. gang
  • ‪Sparkys - ‬11 min. gang
  • ‪The Pubb - ‬2 min. kørsel
  • ‪Melt - ‬16 min. gang

Om overnatningsstedet

Pytchley House

  • Pytchley House befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Montecasino og Sandton City Mall. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi, selvstændig parkering og kontinental morgenmad dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.00. Nelson Mandelapladsen og Melrose Arch Indkøbscenter ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 3 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.30 til kl. 23.00
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Værten tager imod gæster ved ankomst
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 13.00
    • Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis sikret parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 11.00

Faciliteter og service

  • Renseri- og vaskeriservice
  • Virtuel reception

Faciliteter

  • Pejs i lobbyen
  • Fælles stue
  • En udendørs pool

Værelsesfaciliteter

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner

Værelset

  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mad og drikke

  • Minikøleskab

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Pytchley House?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Pytchley House?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Pytchley House?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Pytchley House?

Indtjekning fra kl. 14.30 til kl. 23.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Er der et kasino på Pytchley House?

Nej, dette Bed & Breakfast har ikke et kasino, men Montecasino (4 min. kørsel) og Silverstar Casino, Krugersdorp (24 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Pytchley House og i nærheden?

Pytchley House tilbyder en udendørs pool.