Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku
2.0-stjernet overnatningssted
Hotel i Nihommatsu
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku





Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku er en oplagt valgmulighed, når du besøger Nihommatsu.
Populære faciliteter
Den nuværende pris er 838 kr.
838 kr.
27. aug. - 28. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 12 ud af 12 værelser
Værelse
- Plads til 11 personer
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 9 personer
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 9 personer
Værelse
- Plads til 11 personer
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 3 personer
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 5 personer
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 6 personer
Indlæs alle billeder af Japanese-style Room

Japanese-style Room
- Plads til 5 personer
- 5 futoner (dobbeltsenge)
Indlæs alle billeder af Mountain View Japanese-style Room

Mountain View Japanese-style Room
- Plads til 7 personer
- 7 futoner (dobbeltsenge)
Indlæs alle billeder af Mountain View Japanese-style Room

Mountain View Japanese-style Room
- Plads til 10 personer
- 10 futoner (dobbeltsenge)
Indlæs alle billeder af Værelse

Værelse
- Plads til 6 personer
Indlæs alle billeder af Garden View Single Room

Garden View Single Room
- Plads til 2 personer
- 1 enkeltseng
Lignende overnatningssteder

APA Hotel Fukushima Ekimae
Fukushima
APA Hotel Fukushima Ekimae
Fukushima
- Spa
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
8.6 ud af 10, Fantastisk, 1.002 anmeldelser
8,6
Fantastisk
1.002 anmeldelser
Prisen er 326 kr.
326 kr.
3. aug. - 4. aug.

Yumori Onsen Hostel
Fukushima
Yumori Onsen Hostel
Fukushima
- Onsen
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
8.8 ud af 10, Fantastisk, 134 anmeldelser
8,8
Fantastisk
134 anmeldelser
Prisen er 495 kr.
495 kr.
16. aug. - 17. aug.

Hotel Route Inn Nihonmatsu Kokudo 4gou
Nihommatsu
Hotel Route Inn Nihonmatsu Kokudo 4gou
Nihommatsu
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
8.8 ud af 10, Fantastisk, 194 anmeldelser
8,8
Fantastisk
194 anmeldelser
Prisen er 572 kr.
572 kr.
16. aug. - 17. aug.

Bandai no Yu Dormy Inn EXPRESS Koriyama
Koriyama
Bandai no Yu Dormy Inn EXPRESS Koriyama
Koriyama
- Spa
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.8 ud af 10, Fantastisk, 1.003 anmeldelser
8,8
Fantastisk
1.003 anmeldelser
Prisen er 485 kr.
485 kr.
16. aug. - 17. aug.

APA Hotel Fukushima Ekihigashi
Fukushima
APA Hotel Fukushima Ekihigashi
Fukushima
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
8.8 ud af 10, Fantastisk, 12 anmeldelser
8,8
Fantastisk
12 anmeldelser
Prisen er 346 kr.
346 kr.
3. aug. - 4. aug.

APA Hotel Koriyama Ekimae
Koriyama
APA Hotel Koriyama Ekimae
Koriyama
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
7.6 ud af 10, Godt, 425 anmeldelser
7,6
Godt
425 anmeldelser
Prisen er 371 kr.
371 kr.
16. aug. - 17. aug.

Mercure Urabandai Resort & Spa
Kitashiobara
Mercure Urabandai Resort & Spa
Kitashiobara
- Spa
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.2 ud af 10, Alletiders, 278 anmeldelser
8,2
Alletiders
278 anmeldelser
Prisen er 608 kr.
608 kr.
31. aug. - 1. sep.

Hotel Sankyo Fukushima
Fukushima
Hotel Sankyo Fukushima
Fukushima
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
9.0 ud af 10, Fremragende, 1.000 anmeldelser
9,0
Fremragende
1.000 anmeldelser
Prisen er 329 kr.
329 kr.
17. aug. - 18. aug.

Hagihimenoyu Eirakukan
Koriyama
Hagihimenoyu Eirakukan
Koriyama
- Onsen
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.6 ud af 10, Fantastisk, 123 anmeldelser
8,6
Fantastisk
123 anmeldelser
Prisen er 920 kr.
920 kr.
16. aug. - 17. aug.

Richmond Hotel Fukushima Ekimae
Fukushima
Richmond Hotel Fukushima Ekimae
Fukushima
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
8.8 ud af 10, Fantastisk, 290 anmeldelser
8,8
Fantastisk
290 anmeldelser
Prisen er 322 kr.
322 kr.
31. aug. - 1. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

1-85 Dakeonsen, Nihommatsu, Fukushima Prefecture, 964-0074
Hvad ligger i nærheden?
- Dake Onsen - 2 min. kørsel - 1.4 km
- Ebisu Circuit - 10 min. kørsel - 7.1 km
- Tohoku Safari Park - 10 min. kørsel - 7.1 km
- Adatara Kogen Feriested - 15 min. kørsel - 7.2 km
- Tsuchiyu Onsen - 16 min. kørsel - 12.6 km
Sådan kommer du rundt
- Fukushima (FKS) – 105 min. kørsel, 64,4 km
- Nihonmatsu Station – 22 min. kørsel, 11,9 km
- Koriyama Station – 25 min. kørsel, 28 km
- Inawashiro Station (JR) – 35 min. kørsel, 40,1 km
Restauranter
- 二本松バイパスドライブイン - 11 min. kørsel
- 二本松ドライブイン 中華蕎麦こばや - 12 min. kørsel
- 麺処一凛花 - 11 min. kørsel
- 富士急あだたら高原レストハウス - 5 min. kørsel
- 成駒 - 13 min. gang
Om overnatningsstedet
Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku
- Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku er en oplagt valgmulighed, når du besøger Nihommatsu.
I korte træk
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning starter kl. 15.00
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Gebyrer og politikker
Politikker
Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku?
Du kan tjekke ind fra kl. 15.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvordan er området omkring Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku?
Dake Onsen Nagame no Yakata Kounkaku ligger kun 14 minutters gang fra Dake Onsen.