Privat vært

Hotel Hacienda Maria Bonita

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel med udendørs pool i nærheden af Playa del Carmen Main Beach

Vælg datoer for at se priser

Hotel Hacienda Maria Bonita tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Playa del Carmen Main Beach og Quinta Avenida. Derudover ligger Mamitas Strand og Playa del Carmen Maritime Terminal blot 15 minutters gang væk.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (4)

  • Daglig rengøring
  • En udendørs pool
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (4)

  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Begrænset parkering på stedet
  • Udendørs swimmingpools
Den nuværende pris er 308 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. sep. - 24. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Superior-suite - udsigt til pool

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Standard-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge

Standardværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
215 10 Avenida Nte., Playa del Carmen, QROO, 77710

Hvad ligger i nærheden?

  • Quinta Avenida - 2 min. gang - 0.2 km
  • Central Plads - 3 min. gang - 0.3 km
  • Playa del Carmen Main Beach - 3 min. gang - 0.3 km
  • Quinta Alegría Shoppingcenter - 3 min. gang - 0.3 km
  • Mamitas Strand - 8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Cancun, Quintana Roo (CUN-Cancun Intl.) – 49 min. kørsel, 56,2 km
  • Tulum Intl. Lufthavn (TQO) – 97 min. kørsel, 107 km
  • Cozumel, Quintana Roo (CZM-Cozumel International) – 19,7 km

Restauranter

  • ‪Ilios restaurant - ‬1 min. gang
  • ‪Mi Jardin Secreto - ‬2 min. gang
  • ‪Porfirio’s - ‬2 min. gang
  • ‪Sala De Despecho - ‬2 min. gang
  • ‪Sonora Grill PRIME - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Hacienda Maria Bonita

  • Hotel Hacienda Maria Bonita tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Playa del Carmen Main Beach og Quinta Avenida. Derudover ligger Mamitas Strand og Playa del Carmen Maritime Terminal blot 15 minutters gang væk.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 41 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 22.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 23.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Begrænset parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • En udendørs pool

Værelsesfaciliteter

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Sæbe og shampoo
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Rengøringsservice: 60 MXN pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa
Overnatningsstedets registreringsnummer 008-007-004901/2025

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Hotel Hacienda Maria Bonita?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Hotel Hacienda Maria Bonita?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hotel Hacienda Maria Bonita?

Ja. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hotel Hacienda Maria Bonita?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 22.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der et kasino på Hotel Hacienda Maria Bonita?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Riviera Gran Casino (3 min. gang) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Hotel Hacienda Maria Bonita og i nærheden?

Hotel Hacienda Maria Bonita tilbyder en udendørs pool.

Hvordan er området omkring Hotel Hacienda Maria Bonita?

Hotel Hacienda Maria Bonita ligger kun 5 minutters gang fra Playa del Carmen Main Beach og 10 minutters gang fra Mamitas Strand.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hotel Hacienda Maria Bonita

8,6

Fremragende

10

Rengøring

8,6

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very nice place .Im glad I went there
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very friendly and helpful staff, the location is great 😃 also is very safe area!!!
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Everything was good or great except for the disruptive sound coming almost all night from a club across the street--a super-bass beat that shook the room and probably the whole neighborhood. We didn't sleep much and left in the morning. A pity, because the hotel was quite beautiful and the staff was truly terrific in helping me with issues around my phone and other things. I encouraged them to somehow work to tone down this rude invasion of the neighborhood's peace.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room and friendly staff