TOPSCAPE Yangshan Hotel
Overnatningsstedets klasse: 3.5
Hotel i bjergene i Qingdao med restaurant og bar/lounge
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for TOPSCAPE Yangshan Hotel





Fra TOPSCAPE Yangshan Hotel kan du nyde besøget i Qingdao. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom kaffebaren/caféen er et oplagt sted at få lidt at spise. Andre faciliteter tæller en børnepool og en have.
Anmeldelser
9,89,8 ud af 10.
Enestående
Populære faciliteter
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
Primære faciliteter (12)
Primære faciliteter (12)
- Daglig rengøring
- Restaurant og bar/lounge
- Børnepool
- Kaffebar
- Konferencecenter
- Forretningscenter
- Mødelokaler
- Døgnåben reception
- Aircondition
- Have
- Et bibliotek
- F ælles stue
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Børnepool
- Privat badeværelse
- Separat badekar og bruser
- Separat spiseområde
- Have
- Daglig rengøring
Den nuværende pris er 1.472 kr.
1.472 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Comfort-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt

Comfort-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt
- Bjergudsigt
- 64 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt

Deluxe-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt
- Bjergudsigt
- 50 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Panorama-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt

Panorama-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt
- Bjergudsigt
- 73 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Luksus-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt

Luksus-dobbeltværelse - terrasse - bjergudsigt
- Bjergudsigt
- 73 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Premier-suite - terrasse - bjergudsigt

Premier-suite - terrasse - bjergudsigt
- Bjergudsigt
- 73 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Chongqing Laizhu Qianxun Sky Hotel
Yuzhong
Chongqing Laizhu Qianxun Sky Hotel
Yuzhong
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
Prisen er 410 kr.
410 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Beijing Wanli Yipiao Courtyard Hot Spring Resort
Beijing Centrum
Beijing Wanli Yipiao Courtyard Hot Spring Resort
Beijing Centrum
- Gratis morgenmad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
Prisen er 2.178 kr.
2.178 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Hedong Village, Beizhai Street, Laoshan District, Qingdao, Shandong, 266000
Sådan kommer du rundt
- Qingdao (TAO-Jiaodong Intl.) – 81 min. kørsel, 71,4 km
- Qingdao North Station – 28 min. kørsel, 29,4 km
Om overnatningsstedet
TOPSCAPE Yangshan Hotel
- Fra TOPSCAPE Yangshan Hotel kan du nyde besøget i Qingdao. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom kaffebaren/caféen er et oplagt sted at få lidt at spise. Andre faciliteter tæller en børnepool og en have.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 5 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 17 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 17
Børn
- Ingen baby-/barnesenge
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Parkering
- Gratis sikret parkering på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Gratis morgenmad tilberedt efter bestilling hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.00
- Restaurant
- Bar/lounge
- Kaffebar
- Privat picnic
Rejser med børn
- Børnepool
- Legetøj
- Børnebøger
Oplevelser
- Økoture
- Vandre-/cykelruter
- Varme kilder
Forretningsfaciliteter
- Forretningscenter
- Mødelokaler
- Kontorfællesskab
- Konferencecenter
Faciliteter og service
- Døgnåben reception
- Concierge-tjenester
- Renseri- og vaskeriservice
- Bagageopbevaring
- Portier/piccolo
- Cykeludlejning
Faciliteter
- Pengeskab i receptionen
- Have
- Picnicområde
- Bibliotek
- Fælles stue
- Havemøbler
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- 50-tommers LCD-tv
- Streamingtjenester
Hjemlig komfort
- Aircondition og varme
- Minibar
- Elkedel
- Badekåber og hjemmesko
- Hjemmesko til børn
- Strygejern/strygebræt
Få en god nats søvn
- Sengelinned tilbydes
Værelset
- Separat spiseområde
Frisk dig op
- Privat badeværelse
- Separat badekar og bruser
- Designertoiletartikler
- Håndklæder
- Tandbørste og tandpasta
- Toiletpapir
Hold forbindelsen
- Skrivebord
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Mad og drikke
- Lokal måltidslevering
- Gratis mineralvand
- Gratis teposer/instantkaffe
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort, mobilbetaling og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay, Carte Blanche
Følgende muligheder for mobilbetaling er tilgængelige: Alipay og WeChat Pay.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Overnatningsstedets klasse
Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på TOPSCAPE Yangshan Hotel?
Ja, der findes en børnepool.
Er kæledyr tilladt på TOPSCAPE Yangshan Hotel?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved TOPSCAPE Yangshan Hotel?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på TOPSCAPE Yangshan Hotel?
Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.
Hvad kan jeg opleve hos TOPSCAPE Yangshan Hotel og i nærheden?
I de lunere måneder kan du benytte dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som vandreture. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer varme kilder og økoture. Nyd godt af faciliteter som et picnicområde og en have.
Er der restauranter på eller i nærheden af TOPSCAPE Yangshan Hotel?
Ja, der er en restaurant på stedet.
Hvordan er området omkring TOPSCAPE Yangshan Hotel?
TOPSCAPE Yangshan Hotel ligger i Laoshan Distrikt, kun 1 minutters gang fra Lao-bjerget.