Privat vært

Due Passi Dal Mare

Dette Bed & Breakfast ligger i gåafstand fra Eloro Strand

Vælg datoer for at se priser

Due Passi Dal Mare tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Eloro Strand. Marianelli Strand og Noto Katedral ligger desuden en kort køretur derfra.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (10)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Tagterrasse
  • Aircondition
  • Fælles stue
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Et picnicområde
  • Bagageopbevaring
  • Tv på fællesarealer
  • Opbevaringsskab er tilgængeligt

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
  • Mørklægningsgardiner
  • Digitalt tv
  • Minibar (fyldt, gratis produkter)

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Dobbeltværelse - balkon - havudsigt

  • Havudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Værelse til 3 personer - balkon - havudsigt

  • Havudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng og 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - havudsigt - mod havet

  • Havudsigt
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Familieværelse til 4 personer - balkon - bakkeudsigt

  • Bakkeudsigt
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
V. Colonna Pizzuta 10, Noto, SR, 96017

Hvad ligger i nærheden?

  • Eloro Strand - 3 min. gang - 0.3 km
  • Spiaggia di Lido di Noto - 15 min. gang - 1.3 km
  • Eloro Arkæologiske Sted - 17 min. gang - 1.5 km
  • Marianelli Strand - 17 min. gang - 1.5 km
  • Noto Katedral - 17 min. kørsel - 12.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Comiso (CIY-Vincenzo Magliocco) – 78 min. kørsel, 82 km
  • Noto Station – 16 min. kørsel, 6,8 km
  • Rosolini Station – 17 min. kørsel, 20,9 km
  • Avola Station – 18 min. kørsel, 11,8 km

Restauranter

  • ‪Caffè Sicilia - ‬10 min. kørsel
  • ‪Jonica Pesce Puglisi - Trattoria Di Pesce E Pesqueria - ‬9 min. kørsel
  • ‪Via Napoli - Noto - ‬9 min. kørsel
  • ‪Trattoria Giufà - ‬9 min. kørsel
  • ‪Orto di Santa Chiara - ‬10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Due Passi Dal Mare

  • Due Passi Dal Mare tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Eloro Strand. Marianelli Strand og Noto Katedral ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 5 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 20.00
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster, som planlægger at ankomme uden for de normale indtjekningstider, modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og oplysninger om nøgleboks inden for 24 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 12.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis parkering i området indenfor 10 meter
    • Mulighed for parkering på gaden

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Fælles mikrobølgeovn

Oplevelser

  • Adgang til strand

Faciliteter og service

  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Tagterrasse
  • Picnicområde
  • Tv på fællesarealer
  • Fælles stue
  • Cykelparkering
  • Lokalt ejede og arrangerede ture og oplevelser
  • Mindst 80% af belysningen er LED-belysning
  • Opbevaringsskabe til rådighed
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 42-tommers LED-tv
  • Digitale tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Varme (klimastyret) og aircondition
  • Gratis fyldt minibar
  • Espressomaskine
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Weekendseng
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mad og drikke

  • Minikøleskab
  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Kun vandbesparende toiletter
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: EUR 3.00 pr. person pr. nat, op til 6 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 14 år.

Børn og ekstra senge

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 50 pr. kæledyr, pr. ophold

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer IT089013C1FYKW4EFT

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Due Passi Dal Mare?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 50 EUR pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Due Passi Dal Mare?

Desværre ikke, men der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Due Passi Dal Mare?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Due Passi Dal Mare og i nærheden?

Due Passi Dal Mare tilbyder et picnicområde.

Har Due Passi Dal Mare private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring Due Passi Dal Mare?

Due Passi Dal Mare ligger kun 4 minutters gang fra Eloro Strand og 8 minutters gang fra Det Ioniske Hav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Due Passi Dal Mare

10

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Værelset var rent. Der var 2 balkoner med rigtig god havudsigt. Der var rene håndklæder hver dag og AC fungerede fantastisk! Værten Daniele var super hjælpsom og søde og hurtig til at svare på beskeder. Kan virkelig godt anbefale stedet. Den ligger bogstavelig talt to min fra en rigtig flot strand! Der var altid koldt vand i køleskabet på værelset og croissanter eller muffins. Jeg kommer bestemt igen.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The accommodation is well located. The host was very helpful and ensured we had the best possible experience. Every day, refreshments were provided: croissants, juice, tea, coffee, and fresh water. A nice bonus: the sea is visible from the balcony.