Hele boligen
6079-7-bo-enchanted Villa by Disney
Overnatningsstedets klasse: 3
Overnatningssted i Davenport med køkken og terrasse
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for 6079-7-bo-enchanted Villa by Disney





Fra dette feriehus kan du nyde besøget i Davenport. Indkvarteringsstederne har køkken og terrasser.
Hele boligen
7 soveværelser6 badeværelserPlads til 14 personer
Populære faciliteter
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (3)
Primære faciliteter (3)
- Aircondition
- Have
- Havegrill
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- 7 soveværelser
- Køkken
- Privat badeværelse
- Tv
- Have
- Terrasse
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Gorgeous 5 Bd w Pool Jacuzzi Close to Disney 6071
Solterra Resort
Gorgeous 5 Bd w Pool Jacuzzi Close to Disney 6071
Solterra Resort
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Motionscenter
4.0 ud af 10, 1 anmeldelse
4,0
1 anmeldelse

Sun-soaked At Solterra
Solterra Resort
Sun-soaked At Solterra
Solterra Resort
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Mulighed for parkering
8.0 ud af 10, Alletiders, 1 anmeldelse
8,0
Alletiders
1 anmeldelse
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

6079 Broad Oak Drive, Davenport, FL, 33837
Hvad ligger i nærheden?
- Posner Village - 7 min. kørsel - 8.4 km
- Reunion Resort Golf Course - 8 min. kørsel - 7.1 km
- ChampionsGate Golf Club - 8 min. kørsel - 7.4 km
- Providence golfklub - 9 min. kørsel - 8.7 km
- Mystic Dunes Golfklub - 11 min. kørsel - 12.2 km
Sådan kommer du rundt
- Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) – 37 min. kørsel, 28,7 km
- Orlando International Airport (MCO) – 43 min. kørsel, 50,7 km
- Lakeland Intl. Lufthavn (LAL) – 48 min. kørsel, 64 km
- Kissimmee Station – 26 min. kørsel, 25,9 km
- Winter Haven Station – 38 min. kørsel, 39 km
Restauranter
- Wawa - 14 min. kørsel
- Wawa - 12 min. kørsel
- RaceTrac - 13 min. kørsel
- McDonald's - 13 min. kørsel
- Chick-fil-A - 14 min. kørsel
Om overnatningsstedet
6079-7-bo-enchanted Villa by Disney
- Fra dette feriehus kan du nyde besøget i Davenport. Indkvarteringsstederne har køkken og terrasser.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat hytte
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 20.00
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Indtjekningen foregår ikke på selve overnatningsstedet. For at tjekke ind skal du gå til [We will send you the instructions]
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Køkken
- Kogeplade
- Mikrobølgeovn
- Ovn
- Opvaskemaskine
- Brødrister
- Køkkentøj/tallerkner/redskaber
Soveværelser
- 7 soveværelser
- Sengelinned
Badeværelser
- 5.5 badeværelser
- Badekar eller bruser
- Gratis toiletartikler
Underholdning
- Tv med kabelkanaler
Udendørsområder
- Terrasse
- Havegrill
- Have
Vaskemuligheder
- Tørretumbler
Komfort
- Aircondition
- Varme
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Røgfrit overnatningssted
Service og tjenester
- Strygejern/strygebræt
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Refunderbart depositum
- Depositum for beskadigelse: USD 200.00 pr. ophold
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekr æfte, at de har et passende værelse til dig.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på dette feriehus?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved dette feriehus?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på dette feriehus?
Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos 6079-7-bo-enchanted Villa by Disney og i nærheden?
6079-7-bo-enchanted Villa by Disney tilbyder en have.
Har 6079-7-bo-enchanted Villa by Disney et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et køkken med brødrister, køkkentøj og mikrobølgeovn.
Har 6079-7-bo-enchanted Villa by Disney private udendørs områder?
Ja, denne hytte har en gårdhave.