Drury Plaza Hotel Tampa Brandon

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i Tampa med udendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Fra Drury Plaza Hotel Tampa Brandon er der mindre end 10 minutters kørsel til Seminole Hard Rock Kasino Tampa og Florida State Fairgrounds. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få noget at spise på Kitchen + Bar, der serverer aftensmad. Andre højdepunkter tæller et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge.

Anmeldelser

9,8 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Primære faciliteter (8)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • En udendørs pool
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Forretningscenter
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Aircondition

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Daglig rengøring
  • Kaffe-/temaskine
  • Elevator
  • Kabel-tv
  • Premium-sengetøj
Den nuværende pris er 864 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. sep. - 29. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 18 ud af 18 værelser

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Sofa Sleeper, 2 Rooms)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Sofa Sleeper, Roll-in Shower, 2 Rooms)

  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa - handicapvenligt badekar (Sofa Sleeper, Tub, 2 Rooms)

  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa - tilpasset personer med nedsat hørelse (Sofa Sleeper, 2 Rooms)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Upper Floor, Sofa Sleeper, 2 Rooms)

  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Værelse - 1 kingsize-seng

10,0 ud af 10
Enestående
(16 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng (Roll-in Shower)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt badekar (Tub)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - tilpasset personer med nedsat hørelse

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng (Upper Floor)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt badekar (Upper Floor, Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 1 kingsize-seng - tilpasset personer med nedsat hørelse (Upper Floor)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 2 queensize-senge

9,8 ud af 10
Enestående
(29 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat hørelse (Roll-in Shower)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat hørelse

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge (Upper Floor)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - handicapvenligt badekar (Upper Floor, Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat hørelse (Upper Floor)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
802 S. Falkenburg Rd, Tampa, FL, 33619

Hvad ligger i nærheden?

  • Ice Sports Forum - 12 min. gang - 1.1 km
  • Boing Jump Center - 16 min. gang - 1.4 km
  • Topgolf - 1 min. kørsel - 1.8 km
  • Westfield Brandon - 2 min. kørsel - 2.1 km
  • Port Tampa Bay - 16 min. kørsel - 21.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Tampa, Florida (TPF-Peter O. Knight Lufthavn) – 21 min. kørsel, 21,2 km
  • Tampa, FL (TPA-Tampa Intl.) – 30 min. kørsel, 27,8 km
  • Lakeland Intl. Lufthavn (LAL) – 38 min. kørsel, 43,4 km
  • St. Petersburg, FL (PIE-St. Petersburg-Clearwater Intl.) – 40 min. kørsel, 45,2 km
  • St. Petersburg, FL (SPG-Albert Whitted) – 41 min. kørsel, 54,3 km
  • Tampa Union Station – 16 min. kørsel, 15,3 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬4 min. gang
  • ‪Starbucks - ‬18 min. gang
  • ‪Dave & Buster's - ‬15 min. gang
  • ‪Chipotle Mexican Grill - ‬17 min. gang
  • ‪Olive Garden - ‬3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Drury Plaza Hotel Tampa Brandon

  • Fra Drury Plaza Hotel Tampa Brandon er der mindre end 10 minutters kørsel til Seminole Hard Rock Kasino Tampa og Florida State Fairgrounds. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få noget at spise på Kitchen + Bar, der serverer aftensmad. Andre højdepunkter tæller et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 210 værelser
    • Overnatningsstedet har 8 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte, maks. 2 kæledyr i alt, op til 36 kg pr. kæledyr)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*
    • Kæledyr skal være under opsyn

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet fra kl. 06.00 til kl. 09.30 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 10.00 i weekender
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Gratis reception dagligt

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Faciliteter

  • Bygget i 2026
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • En udendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 55-tommers LED-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Kaffe-/temaskine

Få en god nats søvn

  • Premium-sengetøj

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Telefon
  • Kontorstol

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Spisning

Kitchen + Bar - restaurant, som kun serverer middag. Gæsterne kan nyde drikkevarer i baren. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 50 pr. enhed, pr. ophold

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 50.00 pr. enhed, pr. nat

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 09.00 til kl. 22.00

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Ja, der findes en udendørs pool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 09.00 til kl. 22.00.

Er kæledyr tilladt på Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Ja, hunde og katte er tilladt med en begrænsning på 2 i alt med en maksimumvægt på 36 kg pr. kæledyr. Der opkræves et gebyr på 50.00 USD pr. enhed pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der et kasino på Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Seminole Hard Rock Kasino Tampa (9 min. kørsel) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Drury Plaza Hotel Tampa Brandon og i nærheden?

Drury Plaza Hotel Tampa Brandon tilbyder en udendørs pool og et døgnåbent fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Ja, der er en restaurant på stedet, Kitchen + Bar.

Hvordan er området omkring Drury Plaza Hotel Tampa Brandon?

Drury Plaza Hotel Tampa Brandon ligger kun 14 minutters gang fra Ice Sports Forum og 17 minutters gang fra Boing Jump Center.

Anmeldelser

Anmeldelser af Drury Plaza Hotel Tampa Brandon

9,8

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The hotel rooms are clean and comfortable, the staff front desk to breakfast every one are very friendly.I highly recommended.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent all around, highly recommend this hotel if you need a place to stay in Tampa.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Great quick overnight stay. Room was clean, the staff was friendly and helpful, and the breakfast was good.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything and everyone was amazing.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Tolles Frühstück, nettes Personal
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel excelente! Otima localização., limpeza nota 10, camas confortáveis, equipe super simpatica e muito prestativa cafe da manhã muito bom para os padrões americanos e ainda oferecem drinks de cortesia. Piscina e jacuzzi excelentes.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Drury Inn has lots of perks. The kickback perks and breakfast are awesome. Rooms are clean and beds are comfortable.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel stay was awesome. New facility.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We really enjoyed our stay. The staff was nice. The kick back was a great experience. I would definitely recommend it.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Definitely was one of my favorite hotels.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Wonderful friendly staff in the dining area! Brand new clean beautiful hotel
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Perfect stay. Workers are great room are clean
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was not expecting full breakfast it was delicious. Nice to have the late night kitchen and bar. Just to unwind from day
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Amazing, staff was very friendly
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel. Staff was friendly, hotel itself was beautiful and the food and drinks were great! Already booked for next year.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Tudo incrível! Os atendentes super profissionais e atenciosos
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great hotel. Great staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

New hotel very nice and staff was very nice
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I really enjoy my stay. The area have many convenient stores and restaurants. The area is safe but busy. The foods and staff were awesome. Pleasant and friendly atmosphere. I will return!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Front desk day staff was excellent and Bar Staff was great very clean and professional
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Best Hotel around you don't have to leave everything is right there. I live 5 minutes away and it was my Birthday 8/14 and was treated so good by the staff. I cant remember her name so sorry but it starts with a S at the check in counter she went above an beyond to make sure I had a really special day Thank you staff is awesome.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Hotel is fairly new room was amazing the view was nice. The breakfast was everything I love that it was free
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

This is a brand new hotel. Everything was great. We loved breakfast and Happy Hour.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Everything was good. Hotel is new so very well kept.