El Mosaico del Sol
Bed & Breakfast i Lampedusa
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for El Mosaico del Sol





El Mosaico del Sol kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster kan nyde godt af den sæsonåbne udendørs pool og mulighederne for mountainbiking, dykning og snorkling i nærheden.
Anmeldelser
1010 ud af 10.
Enestående
Populære faciliteter
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
Primære faciliteter (7)
Primære faciliteter (7)
- Daglig rengøring
- Tagterrasse
- Sæsonbestemt udendørs pool
- Flersproget medarbejderstab
- Kulgrill
- Reception med begrænset åbningstid
- Bådsejlads
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Tekøkken
- Tv
- Daglig rengøring
- Elevator
- Kulgrill
- Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 2.077 kr.
2.077 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Værelse
- Plads til 3 personer
- 1 kingsize-seng og 1 stor enkeltseng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Comfort-studiosuite

Comfort-studiosuite
- 25 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 kingsize-seng og 1 stor enkeltseng
- Gratis Wi-Fi
Værelse
- Plads til 5 personer
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

RIAD Lampedusa
Lampedusa
RIAD Lampedusa
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 1.110 kr.
1.110 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. sep. - 29. sep.

Hotel Baia Turchese
Lampedusa
Hotel Baia Turchese
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.2 ud af 10, Fremragende, 30 anmeldelser
9,2
Fremragende
30 anmeldelser

Hotel Paladini di Francia
Lampedusa
Hotel Paladini di Francia
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.4 ud af 10, Alletiders, 53 anmeldelser
8,4
Alletiders
53 anmeldelser

Hotel O'scià
Lampedusa
Hotel O'scià
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.0 ud af 10, Fremragende, 133 anmeldelser
9,0
Fremragende
133 anmeldelser
Prisen er 1.265 kr.
1.265 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Balata Bianca
Lampedusa
Balata Bianca
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.8 ud af 10, Enestående, 15 anmeldelser
9,8
Enestående
15 anmeldelser
Prisen er 1.350 kr.
1.350 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Cala Palme
Lampedusa
Cala Palme
Lampedusa
- Lufthavnstransport
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.4 ud af 10, Enestående, 29 anmeldelser
9,4
Enestående
29 anmeldelser
Prisen er 1.629 kr.
1.629 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. sep. - 23. sep.

Domus Maris Boutique Hotel
Sciacca Historiske Centrum
Domus Maris Boutique Hotel
Sciacca Historiske Centrum
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.6 ud af 10, Enestående, 148 anmeldelser
9,6
Enestående
148 anmeldelser
Prisen er 800 kr.
800 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Resort Costa House
Lampedusa
Resort Costa House
Lampedusa
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.6 ud af 10, Enestående, 10 anmeldelser
9,6
Enestående
10 anmeldelser

Best Western Hotel Martello
Lampedusa
Best Western Hotel Martello
Lampedusa
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.8 ud af 10, Fantastisk, 33 anmeldelser
8,8
Fantastisk
33 anmeldelser
Prisen er 1.495 kr.
1.495 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. sep. - 5. sep.

Hotel Sole
Lampedusa
Hotel Sole
Lampedusa
- Pool
- Lufthavnstransport
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
9.4 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
9,4
Enestående
3 anmeldelser
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Via Francesco Riso, Lampedusa, AG, 92031
Hvad ligger i nærheden?
- Skt. Gerland Lampedusa Sogn - 7 min. gang - 0.6 km
- Cala Pisana - 19 min. gang - 1.6 km
- Creta-bugten - 4 min. kørsel - 2.3 km
- Guitgia-bugten - 8 min. kørsel - 1.9 km
- Cala Croce Strand - 8 min. kørsel - 1.9 km
Sådan kommer du rundt
- Lampedusa (LMP) – 4 min. kørsel, 0,8 km
Restauranter
- Bar Roma - 9 min. gang
- Bar H - 5 min. kørsel
- Cafe Cristal - 6 min. gang
- Pizzeria Dell'Amicizia - 4 min. gang
- Caffè Del Porto - 13 min. gang
Om overnatningsstedet
El Mosaico del Sol
- El Mosaico del Sol kan prale med en flot udsigt fra tagterrassen. Gæster kan nyde godt af den sæsonåbne udendørs pool og mulighederne for mountainbiking, dykning og snorkling i nærheden.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 14 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 06.00 til kl. 22.30
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 10.30
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionen er åben dagligt til kl. 14.30
- Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Parkering
- Gratis utildækket parkering på stedet
- Begrænset parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Gratis kontinental morgenmad hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 11.00
- Kulgrill
Oplevelser
- Udlejning af scooter/knallert
- Bådture
- Cykeludlejning
- Dykning
Faciliteter og service
- Reception (begrænsede åbningstider)
- Flersproget medarbejderstab
Faciliteter
- Tagterrasse
- Sæsonåben udendørs pool
- Havemøbler
Hjælp til personer med et handicap
- Elevator
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- Tv
- Satellit-tv-kanaler
Få en god nats søvn
- Lydisolerede værelser
Værelset
- Massage på værelset
Frisk dig op
- Bidet
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Mad og drikke
- Tekøkken
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Børn og ekstra senge
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas
Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)
- Den sæsonåbne pool er åben fra den 01. juni til den 31. oktober
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer IT084020B44ENPC7N3
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på El Mosaico del Sol ?
Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på El Mosaico del Sol ?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved El Mosaico del Sol ?
Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på El Mosaico del Sol ?
Indtjekning fra kl. 06.00 til kl. 22.30. Udtjekning er kl. 10.30.
Hvad kan jeg opleve hos El Mosaico del Sol og i nærheden?
I de lunere måneder kan du benytte dig af aktiviteter som bådsejlads. El Mosaico del Sol har også en sæsonåben udendørs pool.
Har El Mosaico del Sol tekøkkener eller køkkener på værelserne?
Ja, der er et tekøkken på hvert værelse.
Hvordan er området omkring El Mosaico del Sol ?
El Mosaico del Sol ligger kun 18 minutters gang fra Guitgia-bugten og 16 minutters gang fra Cala Pisana.