Vanasin Residence

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i centrum i Tak

Vælg datoer for at se priser

Vanasin Residence er en oplagt valgmulighed, når du besøger Tak. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Spa
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Primære faciliteter (6)

  • Daglig rengøring
  • Morgenmad tilgængelig
  • Spafaciliteter
  • Aircondition
  • Have
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Ekstrasenge
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Kabel-tv
Den nuværende pris er 232 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. okt. - 7. okt.

Værelsesmuligheder

Deluxe-værelse

  • 42 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng

Vanasin Suite

  • 100 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Vanasin Suite

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
19 Phahonyothin Road,Chiang Ngoen, Tak, Tak, 63000

Hvad ligger i nærheden?

  • Byens søjler-helligdommen for de fire store konger - 2 min. kørsel - 2.7 km
  • Wat Bot Mani Si Bunrueang - 4 min. kørsel - 4.6 km
  • Lan Sang Nationalpark - 16 min. kørsel - 16.7 km

Restauranter

  • ‪Café Amazon (คาเฟ่ อเมซอน) - ‬8 min. gang
  • ‪KFC (เคเอฟซี) - ‬9 min. gang
  • ‪Oho - ‬6 min. gang
  • ‪ข้าวต้มเจ๊เอ๊กซ์ - ‬5 min. gang
  • ‪The Pizza Company - ‬8 min. gang

Om overnatningsstedet

Vanasin Residence

  • Vanasin Residence er en oplagt valgmulighed, når du besøger Tak. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 9 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 20.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 20.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 16.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Parkering

    • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.30 til kl. 10.00

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Faciliteter

  • Have
  • Spabehandlinger

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 43-tommers smart-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Badekåber og hjemmesko

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand
  • Gratis teposer/instantkaffe

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med behandlinger i stedets spa. Blandt behandlingerne er thai-massage og massage.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Kontinental morgenmad tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 250 THB for voksne og 250 THB for børn

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 1000.0 THB pr. nat

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger. Reservationer foretages ved at kontakte overnatningsstedet inden ankomst via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Vanasin Residence?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Vanasin Residence?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Vanasin Residence?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Vanasin Residence og i nærheden?

Vanasin Residence tilbyder spafaciliteter og en have.

Hvordan er området omkring Vanasin Residence?

Vanasin Residence ligger i hjertet af Tak, kun 18 minutters gang fra Somdej Phrachao Taksin Maharat Hospital.

Anmeldelser

Anmeldelser af Vanasin Residence

10

Enestående

10

Rengøring

10

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great traditional style property, staff were excellent. Breakfast adiquate for a westerner