Privat vært
HOTEL RAMAYANAM PALACE
Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i Ayodhya
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for HOTEL RAMAYANAM PALACE





HOTEL RAMAYANAM PALACE er et godt valg, når du besøger Ayodhya. Du tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering.
Populære faciliteter
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
Primære faciliteter (9)
Primære faciliteter (9)
- Daglig rengøring
- Døgnåben reception
- Aircondition
- Vaskeservice
- Selvbetjeningsvaskeri
- Concierge-tjenester
- Bagageopbevaring
- Hjælp med udflugter/billetter
- Opbevaringsskab er tilgængeligt
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- Privat badeværelse
- Separat spiseområde
- Separat siddeområde
- Daglig rengøring
- Vaskerifaciliteter
- Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 146 kr.
146 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. sep. - 5. sep.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Deluxe-dobbeltværelse - byudsigt

Deluxe-dobbeltværelse - byudsigt
- Byudsigt
- 21 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 kingsize-seng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

The Ramayana Hotel Ayodhya
Faizabad
The Ramayana Hotel Ayodhya
Faizabad
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
6.8 ud af 10, 13 anmeldelser
6,8
13 anmeldelser
Prisen er 377 kr.
377 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Shri Ram Lalla International
Faizabad
Shri Ram Lalla International
Faizabad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse
Prisen er 70 kr.
70 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Hotel Sudarshan
Faizabad
Hotel Sudarshan
Faizabad
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.0 ud af 10, Alletiders, 13 anmeldelser
8,0
Alletiders
13 anmeldelser
Prisen er 132 kr.
132 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Ira by Orchid Ayodhya
Faizabad
Ira by Orchid Ayodhya
Faizabad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
8.4 ud af 10, Alletiders, 88 anmeldelser
8,4
Alletiders
88 anmeldelser
Prisen er 338 kr.
338 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Hotel Avadh Classio
Faizabad
Hotel Avadh Classio
Faizabad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 205 kr.
205 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Hotel R Raghavam
Ayodhya
Hotel R Raghavam
Ayodhya
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Døgnåben reception
8.0 ud af 10, Alletiders, 1 anmeldelse
8,0
Alletiders
1 anmeldelse
Prisen er 142 kr.
142 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Veda INN by Chrysdorf
Faizabad
Veda INN by Chrysdorf
Faizabad
- Gratis morgenmad
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
4.0 ud af 10, 3 anmeldelser
4,0
3 anmeldelser
Prisen er 131 kr.
131 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Mosaic Connect Ayodhya
Faizabad
Mosaic Connect Ayodhya
Faizabad
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
Prisen er 257 kr.
257 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. sep. - 5. sep.

Shri Radhe Radhe Paying Guest House
Faizabad
Shri Radhe Radhe Paying Guest House
Faizabad
- Lufthavnstransport
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Døgnåben reception
9.0 ud af 10, Fremragende, 4 anmeldelser
9,0
Fremragende
4 anmeldelser
Prisen er 264 kr.
264 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
8. sep. - 9. sep.

Sterling Saryu Ayodhya
Faizabad
Sterling Saryu Ayodhya
Faizabad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Døgnåben reception
9.0 ud af 10, Fremragende, 2 anmeldelser
9,0
Fremragende
2 anmeldelser
Prisen er 282 kr.
282 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Ayodhya - Faizabad Rd Tulsi Nagar, Ayodhya, UP, 224123
Hvad ligger i nærheden?
- Tulsi Udyan Have - 1 min. gang - 0.1 km
- Ram Ki Paidi - 6 min. gang - 0.6 km
- Nageshwarnath Tempel - 8 min. gang - 0.7 km
- Hanuman Garhi Temple - 16 min. gang - 1.4 km
- Dashrath Mahal Ayodhya - 17 min. gang - 1.5 km
Sådan kommer du rundt
- Ayodhya Lufthavn (AYJ) – 31 min. kørsel, 16,7 km
- Mankapur Junction Station – 31 min. kørsel, 34,6 km
- Faizabad Junction Station – 32 min. kørsel, 9,6 km
Restauranter
- Bikanerwala - 11 min. gang
- shane awadh hotel faizabad - 8 min. kørsel
- Pizza Hut - 7 min. kørsel
- Paan wala - 9 min. kørsel
- Radha Ratna Restaurant and Rooms - 5 min. gang
Om overnatningsstedet
HOTEL RAMAYANAM PALACE
- HOTEL RAMAYANAM PALACE er et godt valg, når du besøger Ayodhya. Du tilbydes gratis faciliteter som Wi-Fi og selvstændig parkering.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 15 v ærelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning slutter når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)
Faciliteter på overnatningsstedet
Faciliteter og service
- Døgnåben reception
- Concierge-tjenester
- Hjælp med udflugter/billetter
- Renseri- og vaskeriservice
- Bagageopbevaring
Faciliteter
- Opbevaringsskabe til rådighed
Værelsesfaciliteter
Hjemlig komfort
- Aircondition
Værelset
- Separat spiseområde
- Separat siddeområde
Frisk dig op
- Privat badeværelse
- Kun bruser
- Gratis toiletartikler
- Håndklæder
- Toiletpapir
Hold forbindelsen
- Skrivebord
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 50+ Mbit/s)
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa
Også kendt som
HOTEL RAMAYANAM PALACE Hotel
HOTEL RAMAYANAM PALACE Ayodhya
HOTEL RAMAYANAM PALACE Hotel Ayodhya
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på HOTEL RAMAYANAM PALACE?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved HOTEL RAMAYANAM PALACE?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvordan er området omkring HOTEL RAMAYANAM PALACE?
HOTEL RAMAYANAM PALACE ligger kun 1 minutters gang fra Tulsi Udyan Have og 8 minutters gang fra Ram Ki Paidi.