Feriebolig
Harry Potter Themed 3 BR
Overnatningsstedets klasse: 2.5
Dette feriested ligger ikke langt fra Mystic Dunes Golfklub
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Harry Potter Themed 3 BR





Denne feriebolig ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Walt Disney World® Resort og Mystic Dunes Golfklub. Old Town og ESPN Wide World of Sports Complex ligger desuden en kort køretur derfra.
Hele boligen
3 soveværelser3 badeværelserPlads til 6 personer
Populære faciliteter
- Kæledyrsvenligt
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- 5 hjem
- Have
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- 3 soveværelser
- Kogeplade
- Privat badeværelse
- Have
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Seven Dwarfs Resort -Close to Disney
Kissimmee
Seven Dwarfs Resort -Close to Disney
Kissimmee
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
6.2 ud af 10, 10 anmeldelser
6,2
10 anmeldelser

Family Friendly 4 Bedroom Close to Disney in Orlando Area 5126a
Kissimmee
Family Friendly 4 Bedroom Close to Disney in Orlando Area 5126a
Kissimmee
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Motionscenter
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Tropical Retreat - Resort&spa - 15 Min to Disney!
Bahama Bay
Tropical Retreat - Resort&spa - 15 Min to Disney!
Bahama Bay
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 2.091 kr.
2.091 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

7BR Home w/ Private Pool 20min Disney
Lake Berkley
7BR Home w/ Private Pool 20min Disney
Lake Berkley
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
2.0 ud af 10, 1 anmeldelse
2,0
1 anmeldelse

Gorgeous Home in Unbeatable Location
Kissimmee
Gorgeous Home in Unbeatable Location
Kissimmee
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Harry Potter Themed 3 BR
Kissimmee
Harry Potter Themed 3 BR
Kissimmee
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser

Lake Berkley 4BR Villa - Near Disney & Pool
Kissimmee
Lake Berkley 4BR Villa - Near Disney & Pool
Kissimmee
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Motionscenter
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse

Gorgeous 4Bd w/ Screened Pool Close to Disney 4289
Kissimmee
Gorgeous 4Bd w/ Screened Pool Close to Disney 4289
Kissimmee
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Kæledyrsvenligt
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser

Ideally Located Modern Townhome With Open Layout & Pool - Snowbird-friendly
Kissimmee
Ideally Located Modern Townhome With Open Layout & Pool - Snowbird-friendly
Kissimmee
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

5 Mi to Disney: Emerald Island Resort Condo!
Kissimmee
5 Mi to Disney: Emerald Island Resort Condo!
Kissimmee
- Pool
- Køkken
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Kissimmee, FL
Hvad ligger i nærheden?
- Island H2O Live! - 4 min. kørsel - 4.1 km
- Mystic Dunes Golfklub - 4 min. kørsel - 5.1 km
- Orange Lake Golf - 4 min. kørsel - 4.8 km
- beach near Vista del Lago - 5 min. kørsel - 4.8 km
- Flamingo Crossings Town Center - 6 min. kørsel - 8.2 km
Sådan kommer du rundt
- Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) – 34 min. kørsel, 22,2 km
- Orlando International Airport (MCO) – 42 min. kørsel, 47,7 km
- Kissimmee Station – 25 min. kørsel, 25,1 km
Restauranter
- Raising Cane's Chicken Fingers - 7 min. kørsel
- McDonald's - 7 min. kørsel
- 7 Brew Coffee - 7 min. kørsel
- Giordarnos - 6 min. kørsel
- Studio Movie Grill Sunset Walk - 7 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Harry Potter Themed 3 BR
- Denne feriebolig ligger mindre end 10 minutters kørsel fra Walt Disney World® Resort og Mystic Dunes Golfklub. Old Town og ESPN Wide World of Sports Complex ligger desuden en kort køretur derfra.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat feriebolig
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 16.00 til midnat
- Minimumsalder for indtjekning: 25 år
- Udtjekning er kl. 10.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 25
Kæledyr
- Kæledyr er tilladt
- Servicedyr er tilladt
Parkering
- Mulighed for parkering på gaden
Faciliteter på overnatningsstedet
Parkering og transport
- Mulighed for parkering på gaden
Mad og drikke
- Kogeplade
- Brødrister
- Elkedel
Soveværelser
- 3 soveværelser
Badeværelser
- 2.5 badeværelser
Udendørsområder
- Have
Kæledyr
- Servicedyr er fritaget fra gebyrer
- Kæledyrsvenligt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 5 værelser
Gebyrer og politikker
Kæledyr
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris.
Overnatningsstedets registreringsnummer 88-0825714
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Harry Potter Themed 3 BR Kissimmee
Harry Potter Themed 3 BR Private vacation home
Harry Potter Themed 3 BR Private vacation home Kissimmee
Ofte stillede spørgsmål
Er kæledyr tilladt på denne feriebolig?
Ja, kæledyr er tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?
Desværre ikke, men der er parkering på gaden.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?
Indtjekning fra kl. 16.00 til midnat. Udtjekning er kl. 10.00.
Hvad kan jeg opleve hos Harry Potter Themed 3 BR og i nærheden?
Harry Potter Themed 3 BR tilbyder en have.