Ashley Victoria Hotel

Overnatningsstedets klasse: 3
Dette hotel ligger ikke langt fra Blackpool Pleasure Beach

Vælg datoer for at se priser

Ashley Victoria Hotel ligger kun fem minutters kørsel fra Blackpool Pleasure Beach og Blackpool Tower. Dette hotel ligger desuden kun fem minutters kørsel fra Blackpool.

Anmeldelser

7,2 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (3)

  • Daglig rengøring
  • Selvstændig parkering
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (4)

  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Classic-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 9 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Classic-værelse med 2 enkeltsenge

  • 9 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 10 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Classic-værelse til 3 personer

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 10 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-suite

  • 12 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse til 4 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse

  • 13 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 køjeseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
17-19 Alexandra Rd, Blackpool, England, FY1 6BU

Hvad ligger i nærheden?

  • Bloomfield Road Stadium - 9 min. gang - 0.8 km
  • South Pier - 10 min. gang - 0.9 km
  • Sandcastle Waterpark - 12 min. gang - 1.0 km
  • Blackpool Pleasure Beach - 13 min. gang - 1.2 km
  • Blackpool Central Pier - 15 min. gang - 1.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Blackpool South Station – 16 min. gang, 1,3 km
  • Blackpool Pleasure Beach Station – 21 min. gang, 1,7 km
  • Squires Gate Station – 9 min. kørsel, 3,1 km

Restauranter

  • ‪The Velvet Coaster (Wetherspoon) - ‬11 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬15 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬6 min. gang
  • ‪Terrace Bar - ‬18 min. gang
  • ‪Tipsy Seagull - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

Ashley Victoria Hotel

  • Ashley Victoria Hotel ligger kun fem minutters kørsel fra Blackpool Pleasure Beach og Blackpool Tower. Dette hotel ligger desuden kun fem minutters kørsel fra Blackpool.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 29 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 20.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.30
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 20.00
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 16.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet (10 GBP pr. nat)
    • Begrænset parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Oplevelser

  • Billard- eller poolbord

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Hjælp til personer med et handicap

  • Concierge-reception adgang for kørestolsbrugere
  • Indgangsrampe

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Varme

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Sæbe og shampoo
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Sen indtjekning mellem kl. 20.00 og kl. 01.00 kan arrangeres mod et ekstra gebyr på 10 GBP

Renoveringer og lukninger

Dette overnatningssted er lukket fra 30. maj 2026 til 31. december 2026 (datoerne kan ændres).

Parkering

  • Selvstændig parkering koster GBP 10 pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Ashley Victoria Hotel Hotel
Ashley Victoria Hotel Blackpool
Ashley Victoria Hotel Hotel Blackpool

Ofte stillede spørgsmål

Holder Ashley Victoria Hotel åbent i øjeblikket?

Dette overnatningssted er lukket fra 30. maj 2026 til 31. december 2026 (datoerne kan ændres).

Er kæledyr tilladt på Ashley Victoria Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Ashley Victoria Hotel?

Ja. Selvstændig parkering koster 10 GBP pr. nat. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Ashley Victoria Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.30.

Er der et kasino på Ashley Victoria Hotel?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Grosvenor G Casino Blackpool (11 min. gang) og Mecca Bingo (4 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvordan er området omkring Ashley Victoria Hotel?

Ashley Victoria Hotel ligger kun 13 minutters gang fra Blackpool Pleasure Beach og 5 minutters gang fra Blackpool Beach.