Hele boligen

Drift Inn

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Feriebolig i Fort Myers Beach med køkken

Vælg datoer for at se priser

Denne feriebolig har en beliggenhed mindre end et kvarters kørsel fra Key West Express og Estero Boulevard Beach. Bonita Springs Public Beach og Barefoot Beach ligger desuden en kort køretur derfra.

Hele boligen

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 6 personer

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Gratis parkering
  • Motionscenter
  • Børnevenlige oplevelser
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (3)

  • Tæt på stranden
  • Fitnessfaciliteter
  • Havegrill

Føl dig hjemme (4)

  • 3 soveværelser
  • Køkken
  • Grill
  • Gratis selvstændig parkering

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
239 Driftwood Lane, Fort Myers Beach, FL, 33931

Hvad ligger i nærheden?

  • Castle Beach - 9 min. gang - 0.8 km
  • Sterling Ave Beach - 13 min. gang - 1.2 km
  • Santini Marina Shopping Plaza - 20 min. gang - 1.7 km
  • Estero Boulevard Beach - 6 min. kørsel - 3.4 km
  • Bunche Beach - 27 min. kørsel - 19.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Fort Myers, FL (RSW-Southwest Florida Intl.) – 39 min. kørsel, 38,3 km

Restauranter

  • ‪Parrot Key Caribbean Grill - ‬14 min. kørsel
  • ‪Junkanoo Below Deck - ‬5 min. kørsel
  • ‪Shamrock Irish Pub - ‬9 min. kørsel
  • ‪Marina Cantina - ‬14 min. kørsel
  • ‪MoJoe's - ‬10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Drift Inn

  • Denne feriebolig har en beliggenhed mindre end et kvarters kørsel fra Key West Express og Estero Boulevard Beach. Bonita Springs Public Beach og Barefoot Beach ligger desuden en kort køretur derfra.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • Privat feriebolig

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 16.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 25 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 25

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Tæt på stranden

Pool/Spa

  • Pool

Parkering og transport

  • Gratis parkering på stedet

Køkken

  • Ovn
  • Brødrister

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelser

  • 3 badeværelser

Underholdning

  • Spil

Udendørsområder

  • Havegrill

Faciliteter til personer med handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Områdets højdepunkter

  • Tæt på en golfbane
  • Nær bugten

Oplevelser og aktiviteter

  • Fitnesscenter
  • Marina i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Gebyrer og politikker

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Drift Inn Fort Myers Beach
Drift Inn Private vacation home
Drift Inn Private vacation home Fort Myers Beach

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på denne feriebolig?

Ja, der er en pool.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne feriebolig?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne feriebolig?

Du kan tjekke ind fra kl. 16.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Drift Inn og i nærheden?

Hold din daglige træningsrutine ved lige i stedets fitnesscenter.

Har Drift Inn et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med brødrister.

Hvordan er området omkring Drift Inn?

Drift Inn ligger kun 7 minutters gang fra Castle Beach og 18 minutters gang fra Santini Marina Shopping Plaza.