Eagle's Nest Lodge

Overnatningsstedets klasse: 2
Denne hytte ligger ikke langt fra The Village

Vælg datoer for at se priser

Eagle's Nest Lodge befinder sig kun fem minutters kørsel fra The Village og Snow Summit. Gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af mulighederne for vandre-/cykelruter og mountainbiking i nærheden.

Anmeldelser

7,2 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (8)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Pejs i lobbyen
  • Snackbar/deli
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Køleskab på fællesareal
  • Gasgrill
  • Reception med begrænset åbningstid
  • Tv på fællesarealer

Føl dig hjemme (6)

  • Tv
  • Gasgrill
  • Gratis selvstændig parkering
  • Snackbar/deli
  • Minikøleskab
  • Hårtørrer

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 11 ud af 11 værelser

Comfort-dobbeltværelse - ikke-ryger - hjørneværelse

  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

  • 16 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-dobbeltværelse - ikke-ryger - gårdsplads

  • 19 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Traditionelt dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Traditionelt dobbeltværelse - ikke-ryger - hjørneværelse

  • 16 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Romantik-dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse til brudepar - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Exclusive-dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse til 4 personer - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 kingsize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Senior-dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Design-dobbeltværelse - ikke-ryger - stueetage

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
41675 Big Bear Blvd, Big Bear Lake, CA, 92315

Hvad ligger i nærheden?

  • Eagle Point - 2 min. gang - 0.2 km
  • Meadow Park - 10 min. gang - 0.9 km
  • Big Bear Mountain Resort - 13 min. gang - 1.2 km
  • Snow Summit - 15 min. gang - 1.3 km
  • The Village - 3 min. kørsel - 1.9 km

Sådan kommer du rundt

  • San Bernardino, CA (SBD-San Bernardino Intl.) – 69 min. kørsel, 62,5 km
  • Ontario Intl. Lufthavn (ONT) – 90 min. kørsel, 96,7 km

Restauranter

  • ‪McDonald's - ‬9 min. gang
  • ‪Carl's Jr. - ‬3 min. gang
  • ‪Applebee’s | IHOP - ‬17 min. gang
  • ‪Grizzly Manor Cafe - ‬12 min. gang
  • ‪Tropicali - ‬3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Eagle's Nest Lodge

  • Eagle's Nest Lodge befinder sig kun fem minutters kørsel fra The Village og Snow Summit. Gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af mulighederne for vandre-/cykelruter og mountainbiking i nærheden.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 11 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 00.00
    • Udtjekning er kl. 10.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • En voksen på 18 år eller derover skal påtage sig hele ansvaret for reservationen
    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.30 til kl. 11.30
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Gæster anbefales at downloade overnatningsstedets mobilapp, EXPEDIA, før indtjekning
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kæledyr skal være under opsyn
    • Der tilbydes mad- og vandskåle og kattebakker
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gasgrill
  • Fælles mikrobølgeovn
  • Fælles køleskab
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Gratis cykeludlejning
  • Økoture
  • Vandre-/cykelruter
  • Skipister

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)

Faciliteter

  • Pejs i lobbyen
  • Tv på fællesarealer
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Varme

Frisk dig op

  • En kombination af bruser/badekar
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Minikøleskab
  • Køkkenrulle

Mere

  • Rengøring efter anmodning (tillægsgebyr)
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Kort over lokalområdet

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Rengøringsgebyr: USD 20 pr. enhed pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Rengøring tilbydes mod et ekstra gebyr på 20.00 USD pr. ophold

Renoveringer og lukninger

Dette overnatningssted er lukket fra 2. februar 2026 til 1. oktober 2027 (datoerne kan ændres).

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på USD 20 pr. kæledyr, pr. ophold

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, JCB International
Overnatningsstedets registreringsnummer LC20200260
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Eagle's Nest Lodge Lodge
Eagle's Nest Lodge Big Bear Lake
Eagle's Nest Lodge Lodge Big Bear Lake

Ofte stillede spørgsmål

Holder Eagle's Nest Lodge åbent i øjeblikket?

Dette overnatningssted er lukket fra 2. februar 2026 til 1. oktober 2027 (datoerne kan ændres).

Er kæledyr tilladt på Eagle's Nest Lodge?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 20 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes mad- og vandskåle og kattebakker.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Eagle's Nest Lodge?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Eagle's Nest Lodge?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Eagle's Nest Lodge og i nærheden?

Om vinteren kan du nyde de rekreative muligheder i nærheden som skiløb. Vend tilbage, når sneen er smeltet for at afprøve mulighederne for cykling og vandreture. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer økoture.

Hvordan er området omkring Eagle's Nest Lodge?

Eagle's Nest Lodge ligger kun 13 minutters gang fra Snow Summit og 10 minutters gang fra Big Bear Mountain Resort.