Hele lejligheden
Sierra Apartments Luxury & Comfort
Overnatningsstedets klasse: 2
Lejlighed i forstaden i Yautepec med udendørs pool
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Sierra Apartments Luxury & Comfort





Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed, når du besøger Yautepec. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.
Anmeldelser
9,09,0 ud af 10.
Fantastisk
Hele lejligheden
1 soveværelsePlads til 4 personer
Populære faciliteter
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Primære faciliteter (1)
Primære faciliteter (1)
- En udendørs pool
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Moderno Estudio con Alberca Gym Rooftop
Yautepec
Moderno Estudio con Alberca Gym Rooftop
Yautepec
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser

Family house in Oaxtepec Pool & Hot tub
Yautepec
Family house in Oaxtepec Pool & Hot tub
Yautepec
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

New Family-Friendly Poolside Escape
Atlatlahucan
New Family-Friendly Poolside Escape
Atlatlahucan
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

Glamping Majagua
Jantetelco
Glamping Majagua
Jantetelco
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.4 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
9,4
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 689 kr.
689 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

FFamily House & Water Park Tlayecac 3 BR
Ayala
FFamily House & Water Park Tlayecac 3 BR
Ayala
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

New Family House. Pool & BBQ Area
Yautepec
New Family House. Pool & BBQ Area
Yautepec
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

Bamboo
Yautepec
Bamboo
Yautepec
- Pool
- Kæledyrsvenligt
- Mulighed for parkering
- Gratis Wi-Fi

New Comfortable Retreat. Pool & BBQ
Yautepec
New Comfortable Retreat. Pool & BBQ
Yautepec
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi

Spacious 5 Bedroom Oasis with Pool & BBQ
Lomas de Cocoyoc
Spacious 5 Bedroom Oasis with Pool & BBQ
Lomas de Cocoyoc
- Pool
- Faciliteter til tøjvask
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

15 C. Mirador Centro, Yautepec, Mor., 62738
Hvad ligger i nærheden?
- Santo Domingo Kulturmuseum - 15 min. gang - 1.3 km
- Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec - 5 min. kørsel - 1.9 km
- Agua Hedionda Varme Vande - 29 min. kørsel - 18.4 km
- Forum Cuernavaca - 39 min. kørsel - 56.1 km
- Cuernavaca Katedral - 49 min. kørsel - 52.0 km
Sådan kommer du rundt
- Benito Juárez Internationale Lufthavn (MEX) – 101 min. kørsel, 103,1 km
Restauranter
- Tepoznieves - 6 min. kørsel
- Mercado Oaxtepec - 12 min. gang
- Hotel Hacienda Cocoyoc - 7 min. kørsel
- Chili's - 10 min. kørsel
- Pan Y Vino Pizzeria - 6 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Sierra Apartments Luxury & Comfort
- Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed, når du besøger Yautepec. Gæster kan hoppe i den udendørs pool, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet.
I korte træk
Property size
- 1 apartment
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 20.00
- Minimumsalder for indtjekning: 21 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 72 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
- Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
- Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
- Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 21
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi i fællesområder
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))
Parkering
- Gratis utildækket parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Udendørs pool
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)
Parkering og transport
- Gratis utildækket parkering på stedet
Soveværelser
- 1 soveværelse
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Service og tjenester
- Strygejern/strygebræt
- Virtuel reception
Områdets højdepunkter
- I landlige omgivelser
- I forstaden
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Rengøringsgebyr: MXN 372 pr. enhed pr. uge
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Sierra Apartments & Comfort
Sierra Apartments Luxury Comfort
Sierra Apartments Luxury & Comfort Yautepec
Sierra Apartments Luxury & Comfort Apartment
Sierra Apartments Luxury & Comfort Apartment Yautepec
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på denne lejlighed?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på denne lejlighed?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?
Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 12.00.
Hvad kan jeg opleve hos Sierra Apartments Luxury & Comfort og i nærheden?
Sierra Apartments Luxury & Comfort tilbyder en udendørs pool.
Hvordan er området omkring Sierra Apartments Luxury & Comfort ?
Sierra Apartments Luxury & Comfort ligger kun 12 minutters gang fra Santo Domingo Kulturmuseum.