Mercure Shijiazhuang People Square

3.5-stjernet overnatningssted
Dette hotel i art deco-stil med forbindelse til et shoppingcenter tilbyder 2 restauranter og befinder sig i Shijiazhuang

Vælg datoer for at se priser

Mercure Shijiazhuang People Square er en oplagt valgmulighed til et ophold i Shijiazhuang. Gæster kan få lidt at spise på en af 2 restauranterne og lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • 2 restauranter
  • Morgenmad tilgængelig
  • Fitnessfaciliteter
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Fælles stue
  • Pengeskab i receptionen
  • Automat
  • Mikrobølgeovn på fællesareal
  • Bagageopbevaring
  • Opbevaringsskab er tilgængeligt

Føl dig hjemme (6)

  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Elevator
  • Gratis selvstændig parkering
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
Den nuværende pris er 392 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. jul. - 5. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Privilege - Værelse - 1 kingsize-seng

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Privilege - Værelse - 2 enkeltsenge

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Privilege - Suite - 1 kingsize-seng

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse - 1 kingsize-seng

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse - 2 enkeltsenge

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-suite - 1 kingsize-seng

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 enkeltsenge

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
195 Zhongshan Road Changan District, Shijiazhuang, Shijiazhuang, 50004

Hvad ligger i nærheden?

  • Beiguo Shopping Mall - 4 min. gang - 0.4 km
  • Chang'an Park - 4 min. gang - 0.4 km
  • Hebei Provincial Museum - 15 min. gang - 1.3 km
  • Shijiazhuang stadion - 17 min. gang - 1.5 km
  • Hebei Hall - 4 min. kørsel - 4.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Shijiazhuang (SJW-Zhengding Intl.) – 41 min. kørsel, 38,3 km
  • Shijiazhuang Station – 16 min. kørsel, 7,6 km
  • Shijiazhuang North Station – 17 min. kørsel, 7 km

Restauranter

  • ‪庄里街 | Zhuangli Village - ‬14 min. gang
  • ‪星巴克 - ‬14 min. gang
  • ‪HEYTEA 喜茶 - ‬15 min. gang
  • ‪KFC 肯德基 - ‬10 min. gang
  • ‪己闲食肆 - ‬9 min. gang

Om overnatningsstedet

Mercure Shijiazhuang People Square

  • Mercure Shijiazhuang People Square er en oplagt valgmulighed til et ophold i Shijiazhuang. Gæster kan få lidt at spise på en af 2 restauranterne og lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 205 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 02.00
    • Huritg indtjekning er tilgængelig
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 14.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis sikret og utildækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 06.30 til kl. 10.00
  • 2 restauranter
  • Fælles mikrobølgeovn

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Fælles stue
  • Fitnesscenter
  • Opbevaringsskabe til rådighed
  • Festsal
  • Art deco-stil

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Concierge-reception adgang for kørestolsbrugere
  • Fitnesscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Oplyst rute til indgangen
  • Glat gulv i fællesarealer

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition og varme
  • Hjemmesko

Frisk dig op

  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og gratis internetforbindelse via kabel
  • Telefon

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Priser og udmærkelser

Eco-Certified Property
This property participates in China Green Hotel, a program that measures the property's impact on one or more of the following: environment, community, cultural-heritage, the local economy.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 58 CNY for voksne og 29 CNY for børn

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

National vurdering

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Også kendt som

Mercure Shijiazhuang People Square Hotel
Mercure Shijiazhuang People Square SHIJIAZHUANG
Mercure Shijiazhuang People Square Hotel SHIJIAZHUANG

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Mercure Shijiazhuang People Square?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Mercure Shijiazhuang People Square?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Mercure Shijiazhuang People Square?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 02.00. Udtjekning er kl. 14.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Mercure Shijiazhuang People Square og i nærheden?

Hold din daglige træningsrutine ved lige i stedets fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Mercure Shijiazhuang People Square?

Ja, der er 2 restauranter på stedet.

Hvordan er området omkring Mercure Shijiazhuang People Square?

Mercure Shijiazhuang People Square ligger i Xi'an, kun 4 minutters gang fra Chang'an Park og 4 minutters gang fra Beiguo Shopping Mall.

Anmeldelser

8,8

Fremragende