Sky Hotel

Overnatningsstedets klasse: 4
Hotel i Thermaikos med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Sky Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Thermaikos. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge SECRETO, der serverer morgenmad, frokost og aftensmad. Andre højdepunkter tæller en bar/lounge og en snackbar/deli.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (7)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Roomservice
  • Kaffebar
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Snackbar/deli

Føl dig hjemme (6)

  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Mørklægningsgardiner
  • Minibar
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 1.195 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Standard-dobbeltværelse - byudsigt

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Værelse til 3 personer - byudsigt

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Junior-studiosuite - balkon - delvis havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Luksus-suite - balkon - delvis havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Delvis havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Standardværelse med 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 stor enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
4 Defkalionos, Thermaikos, Perea, 570 19

Hvad ligger i nærheden?

  • Peraías Strand - 3 min. gang - 0.3 km
  • Tsimiski Gade - 29 min. kørsel - 28.2 km
  • Det Hvide Tårn i Thessaloniki - 31 min. kørsel - 28.9 km
  • Aristotelous-pladsen - 33 min. kørsel - 33.0 km
  • Thessaloniki Havn - 34 min. kørsel - 33.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Thessaloniki (SKG-Makedonien) – 18 min. kørsel, 10,6 km
  • Thessaloniki Togstation – 46 min. kørsel, 29,1 km

Restauranter

  • ‪Abuelos - ‬7 min. gang
  • ‪Εστία - ‬11 min. gang
  • ‪Fame Cafe - ‬6 min. gang
  • ‪Merci Brasserie - ‬6 min. gang
  • ‪Paso All-day Cafe Bar - ‬9 min. gang

Om overnatningsstedet

Sky Hotel

  • Sky Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Thermaikos. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge SECRETO, der serverer morgenmad, frokost og aftensmad. Andre højdepunkter tæller en bar/lounge og en snackbar/deli.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 20 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 07.30 til kl. 10.30
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)
  • Snackbar/deli

Rejser med børn

  • Børnemenu

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Faciliteter

  • Myggenet
  • Lokalt ejede og arrangerede ture og oplevelser

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Minibar
  • Hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser

Frisk dig op

  • Kun bruser
  • Sæbe og shampoo
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Tandbørste og tandpasta
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder))
  • Telefon

Mad og drikke

  • Kok
  • Champagneservice
  • Lokal måltidslevering
  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Restaurantguide

Interessante fakta

Spisning

SECRETO - diner, som serverer morgenmad, frokost og middag. Gæsterne kan nyde drikkevarer i baren. En børnemenu udleveres efter anmodning. Åben på udvalgte dage.

Priser og udmærkelser

Intet Boutique-certifikat - dette hotel er ikke certificeret som et Boutique-hotel under Hellenic Chamber of Hotels.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 3.00 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 10.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer 1366734
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Sky Boutique Hotel Hotel
Sky Boutique Hotel Thermaikos
Sky Boutique Hotel Hotel Thermaikos

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Sky Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Sky Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Sky Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Sky Hotel?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Sky Hotel?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der restauranter på eller i nærheden af Sky Hotel?

Ja, der er en restaurant på stedet, SECRETO.

Hvordan er området omkring Sky Hotel?

Sky Hotel ligger kun 3 minutters gang fra Peraías Strand.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sky Hotel

9,4

Enestående

9,8

Rengøring

9,4

Faciliteter

9,6

Service og personale

9,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very convenient easy to find close to airport
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Das Personal war sehr freundlich und hilfsbereit. Das Frühstück ist abwechslungsreich und zu empfehlen.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay. Just a block and a half from Aegean Sea and only about a 30 minute drive to Thessaloniki Great staff and excellent breakfast
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Bien placé près des plages, très bien soigné avec une belle décoration
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Sehr modern, sauber und das Frühstück war sucht ehr lecker.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It’s a nice boutique hotel with a good breakfast. It’s outside of the city. It’s close to an airport because there were flight crews that were staying there. It’s on the side closer to Phillipi if you’re interested in going there.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I like this hotel so much especially hotel personal were very polite.Thanks for everything 🙏
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent 10/10

Really enjoyed our 2 day stay very clean and comfortable. Great breakfast very close to beach and restaurants. Very friendly staff. Definitely recommend and would stay again.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very clean and newly built hotel. Perfect for our needs. Close to Airport for dropping off the car after exploring the Meteora area.
Room
Room
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Väldigt bra boende med fantastiskt hjälpsam personal! Läget är toppen! Rekommenderas varmt!
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Frukosten var inte lika bra som allt övrigt
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Bestes Preis-Leistungsverhältnis!!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Loved everything about it!
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The hotel was modern and at a very good location- very close to the beach and restaurants. The breakfast buffet was outstanding- variety of options and delicious food. The only thing we didn’t like was that there were 2 cages with birds in the lobby of the hotel. The birds would screech while we were trying to enjoy our breakfast. The last day we would hear them even from our room in the morning.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Cleaning was good, service was very good. Got very early check-in. Receptionist was exceptional
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Otel çok yeni, cok temiz ve cok konforlu . Her detay düsünülmuş. Calisanlar cok guleryuzlu ve cok yardimsever. Terastaki bar cok keyifli ve şık. Kahvalti cok lezzetli ve cok cesitli. Kaliteli ürünler kullanilmis. Buraya her geldigimde adresim bu otel olacak artik. Merkeze bi tık uzak ama araciniz varsa buna değer. Cok teşekkür ederim guzel bir tatildi..
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Ihana perhehotelli

Tämä pieni perhehotelli toimii suuren 5-tähden hotellin lastutasolla, tai paremmin. Kaikki henkilökunnan jäsenet ovat erittäin ystävällisiä ja auttavat joka tilanteessa. Huoneet ovat tasokkaat, ilmastointi toimii ja kaikki hammasharjoista suihkumyssyyn on tarjolla. Rantapyyhkeetkin sai vastaanotosta panttia vastaan lainaan. Aamupalalla parasta oli hedelmät ja täytetyt crepet. Kattoravintolan kokin itse kalastama miekkakala oli huikea näyte ravintolan tasosta. Myös lapset osattiin ottaa huomioon. Sijainti on kätevä lentokenttään nähden (ilman häiriötä). Perean rantakatu on aivan vieressä ja uber-taksin Thessalonikin keskustaan saa parin minuutin varoitusajalla.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Verificeret anmeldelse

6/10 Godt