Capital O 94246 Rose 50 Homestay
Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i Purwokerto
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Capital O 94246 Rose 50 Homestay





Fra Capital O 94246 Rose 50 Homestay kan du nyde besøget i Purwokerto.
Populære faciliteter
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Standard-dobbeltværelse

Standard-dobbeltværelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

Luminor Hotel Purwokerto
Purwokerto
Luminor Hotel Purwokerto
Purwokerto
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 233 kr.
233 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

OYO Life 92663 Karmel 6
Purwokerto
OYO Life 92663 Karmel 6
Purwokerto
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger

Toyo Hotel Purwokerto, Azana Hotels Collection
Purwokerto
Toyo Hotel Purwokerto, Azana Hotels Collection
Purwokerto
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 181 kr.
181 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hotel O Juan Kostel 3
Purwokerto
Hotel O Juan Kostel 3
Purwokerto
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
- Ikke-ryger
Prisen er 20 kr.
20 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Capital O 93872 Natura Guest House Syariah Near alun alun kota purwokerto
Purwokerto
Capital O 93872 Natura Guest House Syariah Near alun alun kota purwokerto
Purwokerto
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
- Ikke-ryger
Prisen er 36 kr.
36 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hotel O Homestay Bintang Syariah
Purwokerto
Hotel O Homestay Bintang Syariah
Purwokerto

Casa De Lani Resort & Convention
Baturaden
Casa De Lani Resort & Convention
Baturaden
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse
Prisen er 124 kr.
124 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Front One Hotel Gombong
Gombong
Front One Hotel Gombong
Gombong
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 170 kr.
170 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Hotel O Alun-Alun Purwokerto Near Gor Satria Purwokerto Formerly Guest House Blessing
Purwokerto
Hotel O Alun-Alun Purwokerto Near Gor Satria Purwokerto Formerly Guest House Blessing
Purwokerto
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Døgnåben reception
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse
Prisen er 47 kr.
47 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
2. sep. - 3. sep.

Bobocabin Baturraden
Baturaden
Bobocabin Baturraden
Baturaden
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Døgnåben reception
Prisen er 216 kr.
216 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. sep. - 24. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Purwosari, Kutasari, Banyumas,, Jawa Tengah, Jawa, 53131,, Purwokerto, Central Java, 53126
Hvad ligger i nærheden?
- Jenderal Soedirman Universitet - 6 min. kørsel - 2.1 km
- Padang Golf Wijayakusuma - 7 min. kørsel - 3.8 km
- Satria Stadion - 10 min. kørsel - 4.8 km
- Alun-Alun Purwokerto - 10 min. kørsel - 5.9 km
- RITA Supermall Purwokerto - 10 min. kørsel - 5.9 km
Sådan kommer du rundt
- Purwokerto Station – 15 min. kørsel, 5,1 km
- Maos Station – 32 min. kørsel, 33,2 km
- Kasugihan Station – 34 min. kørsel, 35,2 km
Restauranter
- Gubug Makan Mang Engking - 8 min. gang
- Singgah Coffee & Book - 16 min. gang
- Kemangi Cafe & Resto - 3 min. kørsel
- Mom Milk Purwokerto - 13 min. gang
- Anglo - 2 min. gang
Om overnatningsstedet
Capital O 94246 Rose 50 Homestay
- Fra Capital O 94246 Rose 50 Homestay kan du nyde besøget i Purwokerto.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 10 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 12.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 18 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster kan få adgang til overnatningsstedet via en privat indgang
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 18
Børn
- Ingen baby-/barnesenge
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
Parkering
- Ingen parkering på stedet
Andre oplysninger
- Røgfrit overnatningssted
Faciliteter på overnatningsstedet
Hjælp til personer med et handicap
- Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
Værelsesfaciliteter
Underholdning
- 32-tommers fladskærms-tv
- Satellit-tv-kanaler
Få en god nats søvn
- Sengelinned tilbydes
Frisk dig op
- Privat badeværelse
- Kun bruser
- Sæbe
- Håndklæder
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer debitkort og kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Capital O 94246 Rose 50 Homestay Hotel
Capital O 94246 Rose 50 Homestay Purwokerto
Capital O 94246 Rose 50 Homestay Hotel Purwokerto
Ofte stillede spørgsmål
Tilbyder Capital O 94246 Rose 50 Homestay gratis afbestilling og fuld refusion?
Ja, Capital O 94246 Rose 50 Homestay har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.
Er kæledyr tilladt på Capital O 94246 Rose 50 Homestay?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Capital O 94246 Rose 50 Homestay?
Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Capital O 94246 Rose 50 Homestay.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Capital O 94246 Rose 50 Homestay?
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.