Lylius Hotel
Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i Ilorin med udendørs pool og restaurant
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Lylius Hotel





Lylius Hotel er en oplagt valgmulighed til et ophold i Ilorin. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.
Populære faciliteter
- Pool
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Døgnåben reception
Primære faciliteter (4)
Primære faciliteter (4)
- Daglig rengøring
- Restaurant
- En udendørs pool
- Døgnåben reception
Føl dig hjemme (4)
Føl dig hjemme (4)
- Privat badeværelse
- Daglig rengøring
- Gratis selvstændig parkering
- Udendørs swimmingpools
Den nuværende pris er 173 kr.
173 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Indlæs alle billeder af Basic-værelse

Basic-værelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Standardværelse

Standardværelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Classic-værelse

Classic-værelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Luksus-værelse

Luksus-værelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Deluxe-værelse

Deluxe-værelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Exclusive-værelse

Exclusive-værelse
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Exclusive-suite

Exclusive-suite
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Business-studiolejlighed

Business-studiolejlighed
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 queensize-seng
- Gratis Wi-Fi
Indlæs alle billeder af Business-suite

Business-suite
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
- Gratis Wi-Fi
Lignende overnatningssteder

AGA WOODS Hotels
Ilorin
AGA WOODS Hotels
Ilorin
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 2 anmeldelser
9,0
Fremragende
2 anmeldelser
Prisen er 386 kr.
386 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Princess Luxury Hotels
Ilorin
Princess Luxury Hotels
Ilorin
- Pool
- Gratis morgenmad
- Lufthavnstransport
- Gratis parkering
7.4 ud af 10, Godt, 3 anmeldelser
7,4
Godt
3 anmeldelser
Prisen er 264 kr.
264 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Sinclair Hotel
Ilorin
Sinclair Hotel
Ilorin
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
9.4 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
9,4
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 288 kr.
288 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Peace Hotel and Suites
Ilorin
Peace Hotel and Suites
Ilorin
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.0 ud af 10, Fremragende, 2 anmeldelser
9,0
Fremragende
2 anmeldelser
Prisen er 343 kr.
343 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Wingate Exotic
Ilorin
Wingate Exotic
Ilorin
- Pool
- Gratis morgenmad
- Spa
- Gratis parkering
8.0 ud af 10, Alletiders, 1 anmeldelse
8,0
Alletiders
1 anmeldelse
Prisen er 232 kr.
232 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

G Pinnacle Signature Hotel
Ilorin
G Pinnacle Signature Hotel
Ilorin
- Pool
- Spa
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
8.0 ud af 10, Alletiders, 1 anmeldelse
8,0
Alletiders
1 anmeldelse
Prisen er 1.237 kr.
1.237 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Adap Hotel
Ilorin
Adap Hotel
Ilorin
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Prisen er 192 kr.
192 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Princess Luxury Hotels
Ilorin
Princess Luxury Hotels
Ilorin
- Pool
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Prisen er 438 kr.
438 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Exclusive No8 Boutique Hotel
Ilorin
Exclusive No8 Boutique Hotel
Ilorin
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
Prisen er 1.413 kr.
1.413 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. sep. - 25. sep.

Viva Suites
Ilorin
Viva Suites
Ilorin
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
Prisen er 1.126 kr.
1.126 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Along Asa-Dam Road, Ilorin, Kwara, 240101
Hvad ligger i nærheden?
- Viva Entertainment Cinema - 10 min. kørsel - 11.0 km
- Esie Museum - 56 min. kørsel - 59.7 km
Sådan kommer du rundt
- Ilorin (ILR) – 31 min. kørsel, 10,7 km
Restauranter
- KFC - 10 min. kørsel
- Green Door - 8 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Lylius Hotel
- Lylius Hotel er en oplagt valgmulighed til et ophold i Ilorin. Gæster kan tage en dukkert i den udendørs pool eller få lidt at spise i restauranten.
I korte træk
Hotellets størrelse
- 50 værelser
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 12.00 til når som helst
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Mad og drikke
- Restaurant
Faciliteter og service
- Døgnåben reception
Faciliteter
- En udendørs pool
Værelsesfaciliteter
Frisk dig op
- Privat badeværelse
Hold forbindelsen
- Gratis Wi-Fi
Mere
- Daglig rengøring
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
Lylius Hotel Hotel
Lylius Hotel Ilorin
Lylius Hotel Hotel Ilorin
Ofte stillede spørgsmål
Tilbyder Lylius Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?
Ja, Lylius Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.
Er der en pool på Lylius Hotel?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på Lylius Hotel?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Lylius Hotel?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Lylius Hotel?
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.
Hvad kan jeg opleve hos Lylius Hotel og i nærheden?
Lylius Hotel tilbyder en udendørs pool.
Er der restauranter på eller i nærheden af Lylius Hotel?
Ja, der er en restaurant på stedet.