Blu Terrace Hotel

Overnatningsstedets klasse: 2
Hotel i Blumenau

Vælg datoer for at se priser

Blu Terrace Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Blumenau.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Bar
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (7)

  • Selvstændig parkering
  • Forretningscenter
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Bagageopbevaring
  • Portier/piccolo
  • Tv på fællesarealer

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Apartment Deluxe

  • 9 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Apartment Deluxe

  • 16 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 dobbeltseng ELLER 4 enkeltsenge

Family Suite -5 guests- Standard

  • 16 m²
  • Plads til 5 personer
  • 5 enkeltsenge ELLER 3 enkeltsenge og 1 dobbeltseng

Apartment Deluxe

  • 10 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge

Apartment Deluxe

  • 16 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng og 1 dobbeltseng ELLER 3 enkeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Rua Mariana Bronemann, 230, Blumenau, Santa Catarina, 89036-080

Hvad ligger i nærheden?

  • Vila Germanica Messecenter og Park - 1 min. gang - 0.2 km
  • Blumenau Rådhus - 3 min. kørsel - 1.8 km
  • Neumarkt Indkøbscenter - 4 min. kørsel - 2.4 km
  • Carlos Gomes Teater - 4 min. kørsel - 2.4 km
  • Blumenau Katedral - 5 min. kørsel - 2.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Navegantes (NVT-Ministro Victor Konder International) – 60 min. kørsel, 55,7 km

Restauranter

  • ‪Supermercado Angeloni - ‬5 min. gang
  • ‪Bier Vila - ‬3 min. gang
  • ‪Eisenbahn Bierhaus - ‬5 min. gang
  • ‪Alemão Batata - ‬2 min. gang
  • ‪Aroma Café Petit - ‬7 min. gang

Om overnatningsstedet

Blu Terrace Hotel

  • Blu Terrace Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Blumenau.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 72 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 14.00
    • Udtjekning er kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Børn

    • Forældre skal fremvise deres børns fødselsattest samt foto-id*

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder

Parkering

    • Parkering på stedet (mod gebyr)

Faciliteter på overnatningsstedet

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
  • Portier/piccolo

Faciliteter

  • Have
  • Tv på fællesarealer

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Gebyrer og politikker

Børn og ekstra senge

  • Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest og billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser fra Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Parkering

  • Selvstændig parkering er til rådighed mod et ekstra gebyr

Politikker

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Blu Terrace Hotel Hotel
Blu Terrace Hotel Blumenau
Blu Terrace Hotel Hotel Blumenau

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Blu Terrace Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Blu Terrace Hotel?

Ja, der er mulighed for selvstændig parkering på stedet (mod et tillægsgebyr).

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Blu Terrace Hotel?

Du kan tjekke ind fra kl. 14.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Blu Terrace Hotel og i nærheden?

Blu Terrace Hotel tilbyder en have.

Hvordan er området omkring Blu Terrace Hotel?

Blu Terrace Hotel ligger i Velha, kun 2 minutters gang fra Vila Germanica Messecenter og Park.

Anmeldelser

Anmeldelser af Blu Terrace Hotel

10

Enestående

10

Rengøring

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Ótimo hotel.