Hele lejligheden
Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence
2.5-stjernet overnatningssted
Lejlighed i Pagedangan med tekøkken
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence





Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed, når du besøger Pagedangan. Lejlighederne har bekvemmeligheder som køleskab og mikrobølgeovn.
Hele lejligheden
Populære faciliteter
- Pool
- Tekøkken
- Aircondition
- Køleskab
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- En udendørs pool
- Aircondition
Den nuværende pris er 254 kr.
254 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Branz Apartment BSD City by Nagisa Bali
Bumi Serpong Damai
Branz Apartment BSD City by Nagisa Bali
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Aircondition
Prisen er 440 kr.
440 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. aug. - 4. aug.

Good Place And Relaxing Studio Apartment At B Residence
Bumi Serpong Damai
Good Place And Relaxing Studio Apartment At B Residence
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Køkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
Prisen er 261 kr.
261 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Best Choice And Cozy Studio Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
Best Choice And Cozy Studio Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
- Køkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Loungeområde

Modern Look 2Br At Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
Modern Look 2Br At Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Køkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition

Relaxing And Strategic 2Br At Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
Relaxing And Strategic 2Br At Sky House Bsd Apartment
Bumi Serpong Damai
- Køkken
- Aircondition
- Loungeområde
- Køleskab
Prisen er 453 kr.
453 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
24. aug. - 25. aug.

Good Deal And Modern Look Studio Apartment B Residence
Bumi Serpong Damai
Good Deal And Modern Look Studio Apartment B Residence
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Køkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition

Comfy And Homey Studio At Casa De Parco Apartment
Bumi Serpong Damai
Comfy And Homey Studio At Casa De Parco Apartment
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Køkken
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition

Good Deal And Cozy Studio At Kubikahomy Apartment
Bumi Serpong Damai
Good Deal And Cozy Studio At Kubikahomy Apartment
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Mikrobølgeovn

Simply And Nice Studio Apartment B Residence
Bumi Serpong Damai
Simply And Nice Studio Apartment B Residence
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Køkken
- Aircondition
- Ikke-ryger

Simple And Warm Studio At Casa De Parco Apartment
Bumi Serpong Damai
Simple And Warm Studio At Casa De Parco Apartment
Bumi Serpong Damai
- Pool
- Aircondition
- Køleskab
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Tower Rose FL10 #E8 Jl. Edutown, Pagedangan, Banten, 15339
Hvad ligger i nærheden?
- Aeon BSD City Indkøbscenter - 6 min. gang - 0.6 km
- Indonesia Kongres- og Udstillingscenter (ICE) - BSD City - 1 min. kørsel - 0.4 km
- The Breeze Shopping Center - 5 min. kørsel - 3.9 km
- ITC BSD - 7 min. kørsel - 7.4 km
- Blok M Square - 36 min. kørsel - 36.2 km
Sådan kommer du rundt
- Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma International) – 60 min. kørsel, 53 km
- Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta International) – 41 min. kørsel, 40,1 km
- Legok Cicayur Station – 7 min. kørsel, 5,6 km
- Legok Cisauk Station – 11 min. kørsel, 4,5 km
- Pondok Betung Station – 14 min. kørsel, 15,5 km
Restauranter
- Ta Wan - 10 min. gang
- Bakmi GM - 9 min. gang
- Zenbu House Of Mozaru - 8 min. gang
- Starbucks - 10 min. gang
- Popolamama - 10 min. gang
Om overnatningsstedet
Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence
- Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed, når du besøger Pagedangan. Lejlighederne har bekvemmeligheder som køleskab og mikrobølgeovn.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Overnatningsstedet har 10 etager
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 00.00
- Minimumsalder for indtjekning: 17 år
- Udtjekning er kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 24 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
- Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Et kreditkort er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 17
Kæledyr
- Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt
Parkering
- Ingen parkering på stedet
Andre oplysninger
- Særlige rygeområder
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool/Spa
- Udendørs pool
Parkering og transport
- Ingen mulighed for parkering på stedet
Tekøkken
- Køleskab
- Mikrobølgeovn
- Riskoger
Badeværelser
- Bruser
- Håndklæder
Komfort
- Aircondition
Kæledyr
- Ingen kæledyr eller servicedyr
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
- Særlige rygeområder
Service og tjenester
- Gratis mineralvand
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Generelt
- 10 etager
Gebyrer og politikker
Refunderbart depositum
- Depositum for beskadigelse: IDR 300000 pr. ophold
Obligatoriske gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Rengøringsgebyr: IDR 135000 pr. enhed pr. ophold
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Overnatningsstedets registreringsnummer 68200, 9120207281426
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Ofte stillede spørgsmål
Er der en pool på denne lejlighed?
Ja, der findes en udendørs pool.
Er kæledyr tilladt på denne lejlighed?
Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?
Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på denne lejlighed.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?
Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 12.00.
Hvad kan jeg opleve hos Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence og i nærheden?
Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence tilbyder en udendørs pool.
Har Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence et køkken eller tekøkken?
Ja, der er et tekøkken med køleskab, mikrobølgeovn og riskoger.
Hvordan er området omkring Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence?
Minimalist And Compact Studio (No Kitchen) At Apartment B Residence ligger kun 7 minutters gang fra Aeon BSD City Indkøbscenter og 11 minutters gang fra Indonesia Kongres- og Udstillingscenter (ICE) - BSD City.