Privat vært

Mana Motel

Overnatningsstedets klasse: 2
Dette motel med oplevelsesrig profil med forbindelse til et shoppingcenter befinder sig i Porirua

Vælg datoer for at se priser

Mana Motel ligger tæt på en togstation og er en oplagt valgmulighed til et ophold i Porirua. Gratis fordele som Wi-Fi og parkeringsservice er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af muligheden for vandre-/cykelruter i nærheden.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Motionscenter
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (6)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Tæt på stranden
  • Have
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Flersproget medarbejderstab
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Køkken
  • Privat badeværelse
  • Separat siddeområde
  • Have
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 413 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
14. okt. - 15. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Basic-enkeltværelse - 1 soveværelse - ikke-ryger - havudsigt

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge

Standard-dobbeltværelse

  • Haveudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge

Basic-studiosuite

9,0 ud af 10
Fantastisk
(9 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Basic-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Bjergudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
41 Mana Esplanade, Porirua, Wellington, 5026

Hvad ligger i nærheden?

  • Porirua Havn - 2 min. gang - 0.2 km
  • South Beach - 16 min. gang - 1.4 km
  • Plimmerton Beach - 2 min. kørsel - 2.2 km
  • Hnry Stadium - 19 min. kørsel - 26.7 km
  • Te Papa - 23 min. kørsel - 29.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Kapiti Coast Lufthavn (PPQ) – 26 min. kørsel, 31,7 km
  • Wellington (WLG-Wellington Intl.) – 36 min. kørsel, 32,5 km
  • Porirua Station – 5 min. kørsel, 5,3 km
  • Tawa Takapu Road Station – 9 min. kørsel, 11,3 km
  • Tawa Linden Station – 12 min. kørsel, 8,9 km

Restauranter

  • ‪Nish Café - ‬7 min. kørsel
  • ‪T Bay Cafe - ‬8 min. kørsel
  • ‪Ten-8 Coffee Shop - ‬4 min. kørsel
  • ‪Peppermill - ‬4 min. kørsel
  • ‪CO-OP Kitchen and Bar - ‬6 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Mana Motel

  • Mana Motel ligger tæt på en togstation og er en oplagt valgmulighed til et ophold i Porirua. Gratis fordele som Wi-Fi og parkeringsservice er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af muligheden for vandre-/cykelruter i nærheden.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 17 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 20.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 15 år
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 20.30
    • Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 17.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 15

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde og katte)*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Gratis sikret parkeringsservice på stedet
    • Begrænset parkeringsservice på stedet (maks. 1 parkeringsplads pr. enhed)

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)

Faciliteter på overnatningsstedet

Oplevelser

  • Båd
  • Tæt på stranden
  • Gratis brug af fitnesscenter i nærheden
  • Gratis cykeludlejning
  • Vandre-/cykelruter
  • Bådture
  • Marina

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Vaskerifaciliteter
  • Flersproget medarbejderstab

Faciliteter

  • Bygget i 1980
  • Have

Hjælp til personer med et handicap

  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen
  • Glat gulv i fællesarealer
  • Tyndt gulvtæppe på væreslet

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Bordvifte
  • Kaffe-/temaskine
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Separat siddeområde

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Minikøleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Køkken
  • Kogeplade
  • Brødrister
  • Køkkentøj/tallerkener/redskaber

Mere

  • Rengøring efter anmodning
  • Rejsebøger/anbefalinger
  • Kort over lokalområdet
  • Restaurantguide
  • Rengøringsmidler

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Brug af køkken/tekøkken koster 1 NZD pr. dag
  • Mikrobølgeovn er til rådighed mod et tillægsgebyr
  • Tøjvask er muligt mod et ekstra gebyr på 4 NZD pr. nat

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på NZD 30 pr. kæledyr (kan variere baseret på opholdets længde)

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Union Pay

Overnatningsstedets klasse

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Også kendt som

Mana motel Motel
Mana motel Porirua
Mana motel Motel Porirua

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Mana Motel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Mana Motel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Mana Motel?

Ja, hunde og katte er tilladt. Der opkræves et gebyr på 30 NZD pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Mana Motel?

Ja, der er gratis parkeringsservice. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Mana Motel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos Mana Motel og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af aktiviteter som bådsejlads. Mana Motel har også en have.

Har Mana Motel tekøkkener eller køkkener på værelserne?

Ja, der er et køkken med kaffemaskine, brødrister og køkkentøj på hvert værelse.

Hvordan er området omkring Mana Motel?

Mana Motel ligger kun 18 minutters gang fra Plimmerton Beach og 3 minutters gang fra Porirua Havn.

Anmeldelser

Anmeldelser af Mana Motel

8,0

Meget godt

8,4

Rengøring

7,8

Faciliteter

8,8

Service og personale

7,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was good place to stop for early morning check in at the cook straight ferry. Clean and tidy and staff were happy to wait for a late ish check in
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Yes the facilities were satisfactory and the service was very warm and welcoming
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great for a one night stay, easy to find, easy to get to where we needed to go the next day.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Accommodation was adequate
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff were friendly and helpful. The facilities available were good.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

It was perfect for a stopover night.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff were very hospitable and professional, would stay again and highly recommend.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Carpark numbers need repainting as it was difficult to find my carpark. Also the guest that came in after 11.30pm couldn't find hers abd woke most of us up yelling to find who had accidently parked in her car park 😳
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The parking was safe. The kitchen had what we needed to cook breakfast. We were happy with this Motel.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

We were just staying the 1 night before catching early ferry. Was just what we needed for the 3 of us. Will stay again . Thanks
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

I like that it was close to the place we needed to go
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I love this motel I'm allowed my dog here and the price is perfect thankyou for having us
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very Impressed

I was very impressed with the motel it had plenty of parking and the room was in a good condition and it was a perfect location for using the train into Wellington.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very happy with the service, accommodation was clean, had all the amenities we required.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I found the Mana Motel quiet and clean easy to find and within walking distance of shops, The water pressure was fanatic and the bed was so soft,
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The room was tidy and met our needs for our stay. The staff were kind enough to let us check out late as our flight left in the afternoon and let us use some cleaning equipment when needed too. We were able to have our cat with us too, so were very grateful for that.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Taking heavy bag up and down several external stairs was awkward.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Nice clean property well presented ,close to shops and restaurants. Friendly helpful staff. A good place to stay.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Welcome was friendly and service was efficient. Room was spacious and beds comfortable. Avery pleasant stay at a reasonable price.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Enjoyed the space and the quiet apart from the trains. Surrounding area very lovely. Nice walks good food nearby.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff were amazing. The owner went above and beyond for us during our stay. Would stay here again.
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Room smelt and had to move out of master bedroom to 2 single bed room because of the smell.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Was amazing the staff are friendly and if you have any problems or need anything they are more than happy to help. Thank you for the beautiful weekend i definitely will come back again
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good bed and shower, trains always going to be a issue being so close but good value nice staff
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very great service