Hele boligen
The springs Nilgiris
Overnatningsstedets klasse: 3
Villa i Kotagiri med terrasse
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for The springs Nilgiris





Denne villa er en oplagt valgmulighed til et ophold i Kotagiri. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, en patio og et fladskærms-tv.
Anmeldelser
1010 ud af 10.
Enestående
Hele boligen
2 soveværelser1 badeværelsePlads til 8 personer
Populære faciliteter
- Fælleskøkken
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Børnevenlige oplevelser
Primære faciliteter (2)
Primære faciliteter (2)
- Daglig rengøring
- Have
Føl dig hjemme (6)
Føl dig hjemme (6)
- 2 soveværelser
- Køleskab
- Privat badeværelse
- Tv
- Have
- Terrasse
Den nuværende pris er 594 kr.
594 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Lignende overnatningssteder

Wattle Grove Resort
Kotagiri
Wattle Grove Resort
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Børnevenlige oplevelser
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Samrakshitha - The Villa
Kotagiri
Samrakshitha - The Villa
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Ikke-ryger
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Memories at The Blue Mountains
Kotagiri
Memories at The Blue Mountains
Kotagiri
- Gratis morgenmad
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
10.0 ud af 10, Enestående, 3 anmeldelser
10
Enestående
3 anmeldelser
Prisen er 820 kr.
820 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

The Winterfell
Kotagiri
The Winterfell
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 522 kr.
522 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Heavenly Hills
Kotagiri
Heavenly Hills
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 623 kr.
623 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Hillcroft Bungalow
Kotagiri
Hillcroft Bungalow
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Børnevenlige oplevelser

Chow Chow Valley Resorts
Kotagiri
Chow Chow Valley Resorts
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Døgnåben reception
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 392 kr.
392 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
28. aug. - 29. aug.

Sri Vidhya Residency
Kotagiri
Sri Vidhya Residency
Kotagiri
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
Prisen er 1.523 kr.
1.523 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Winterfeel Bellmount by Neon Nest
Ooty
Winterfeel Bellmount by Neon Nest
Ooty
- Kæledyrsvenligt
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Døgnåben reception
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse
Prisen er 250 kr.
250 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Le Karaj Meadows
Coonoor
Le Karaj Meadows
Coonoor
- Gratis parkering
- Gratis Wi-Fi
- Faciliteter til tøjvask
- Døgnåben reception
Prisen er 205 kr.
205 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området

Rose valley estate, Kotagiri, TN, 643214
Hvad ligger i nærheden?
- Wellington Gymkhana Club Golf Course - 18 min. kørsel - 11.4 km
- Sim's Park - 18 min. kørsel - 10.3 km
- Pasteur Instituttet - 18 min. kørsel - 10.3 km
- Longwood Shola - 20 min. kørsel - 13.8 km
- Laws Falls - 21 min. kørsel - 13.1 km
Sådan kommer du rundt
- Coimbatore (CJB) – 151 min. kørsel, 79,1 km
- Coonoor Wellington Station – 28 min. kørsel, 10,2 km
- Coonoor Station – 34 min. kørsel, 12,2 km
- Coonoor Aravankadu Station – 38 min. kørsel, 12,1 km
Restauranter
- The Tea Factory - 25 min. kørsel
- Cherry Berry - 10 min. kørsel
- KMS Tea and Tea - 24 min. kørsel
- Café Diem - 6 min. kørsel
- Third Wave Coffee - 12 min. kørsel
Om overnatningsstedet
The springs Nilgiris
- Denne villa er en oplagt valgmulighed til et ophold i Kotagiri. Gratis faciliteter inkluderer Wi-Fi og selvstændig parkering. Overnatningsstedet tilbyder en have, en patio og et fladskærms-tv.
I korte træk
Overnatningsstedets størrelse
- Privat villa
Indtjekning/udtjekning
- Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 21.00
- Minimumsalder for indtjekning: 15 år
- Udtjekning er kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
- Dette overnatningssted har ingen reception
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Der er adgang via en privat indgang
- Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
- Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 48 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
- Du skal gennemføre registrering online via et sikkert link inden ankomst
- Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
- Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
- Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Påkrævet ved indtjekning
- Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
- Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
- Minimumsalder ved indtjekning er 15
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Internet
- Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
Parkering
- Gratis parkering på stedet
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Gratis Wi-Fi med en hastighed på 25+ Mbit/s
Parkering og transport
- Gratis parkering på stedet
Mad og drikke
- Køleskab
- Fælleskøkken
Soveværelser
- 2 soveværelser
Badeværelser
- 1 badeværelse
- Gratis toiletartikler
Underholdning
- Fladskærms-tv
- Spil
Udendørsområder
- Terrasse
- Have
Komfort
- Varme
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Faciliteter til personer med handicap
- Ingen elevatorer
Service og tjenester
- Dagligt
- Virtuel reception
Sikkerhedsforanstaltninger
- Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
- Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Gebyrer og politikker
Politikker
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Også kendt som
The springs Nilgiris Villa
The springs Nilgiris Kotagiri
The springs Nilgiris Villa Kotagiri
Ofte stillede spørgsmål
Tilbyder The springs Nilgiris gratis afbestilling og fuld refusion?
Ja, The springs Nilgiris har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.
Er kæledyr tilladt på denne villa?
Kæledyr er desværre ikke tilladt.
Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne villa?
Ja, der er gratis selvstændig parkering.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne villa?
Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 21.00. Udtjekning er kl. 11.00.
Hvad kan jeg opleve hos The springs Nilgiris og i nærheden?
The springs Nilgiris tilbyder en have.
Har The springs Nilgiris private udendørs områder?
Ja, denne villa har en gårdhave.