Hele lejligheden

2-bed Apartament Rosaleda Monterey

Overnatningsstedets klasse: 3
Lejlighed i Denia med køkken og balkon

Vælg datoer for at se priser

Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed til et ophold i Denia. Gæster kan hoppe i den indendørs pool, og gratis fordele som selvstændig parkering og internet via kabel er inkluderet. Overnatningsstedet tilbyder et køkken, en vaskemaskine/tørretumbler og en altan.

Hele lejligheden

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 4 personer

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis parkering
  • Internetadgang
  • Aircondition

Primære faciliteter (3)

  • 4 lejligheder
  • En indendørs pool
  • Aircondition

Føl dig hjemme (6)

  • 2 soveværelser
  • Køkken
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Gratis selvstændig parkering
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Denia, Valencian Community

Hvad ligger i nærheden?

  • Les Marines-stranden - 8 min. gang - 0.7 km
  • Albaranes - 14 min. gang - 1.2 km
  • Denia Strand - 4 min. kørsel - 1.7 km
  • Denia Slot - 6 min. kørsel - 2.4 km
  • La Sella Golfbane - 18 min. kørsel - 9.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Alicante (ALC-Alicante Intl.) – 66 min. kørsel, 105,1 km
  • Gandía Station – 37 min. kørsel, 36,8 km

Restauranter

  • ‪Verdeando eco - Restaurante 100% Vegetariano - ‬16 min. gang
  • ‪McDonald's - ‬5 min. kørsel
  • ‪Casa Federico - ‬3 min. kørsel
  • ‪DeniArròs Les Marines - ‬14 min. gang
  • ‪Blay Beach - ‬6 min. gang

Om overnatningsstedet

2-bed Apartament Rosaleda Monterey

  • Denne lejlighed er en oplagt valgmulighed til et ophold i Denia. Gæster kan hoppe i den indendørs pool, og gratis fordele som selvstændig parkering og internet via kabel er inkluderet. Overnatningsstedet tilbyder et køkken, en vaskemaskine/tørretumbler og en altan.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 4 lejligheder

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning slutter kl. 16.00
    • Udtjekning er kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt

Internet

    • Gratis internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis internetforbindelse via kabel på værelserne

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool/Spa

  • Indendørs pool

Internet

  • Gratis internetadgang via kabel

Parkering og transport

  • Gratis parkering på stedet

Køkken

  • Køleskab
  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn
  • Opvaskemaskine
  • Elkedel
  • Brødrister
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned

Badeværelser

  • 1 badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder
  • Toiletpapir
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Tv

Udendørsområder

  • Balkon

Vaskemuligheder

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 4 værelser

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum for beskadigelse: EUR 300 pr. ophold

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Overnatningsstedets registreringsnummer AT-481226-A
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

2 Apartament Rosaleda Monterey
2-bed Apartament Rosaleda Monterey Denia
2-bed Apartament Rosaleda Monterey Apartment
2-bed Apartament Rosaleda Monterey Apartment Denia

Ofte stillede spørgsmål

Er der en pool på denne lejlighed?

Ja, der findes en indendørs pool.

Er kæledyr tilladt på denne lejlighed?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved denne lejlighed?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på denne lejlighed?

Indtjekning slutter kl. 16.00. Udtjekning er kl. 10.00.

Hvad kan jeg opleve hos 2-bed Apartament Rosaleda Monterey og i nærheden?

2-bed Apartament Rosaleda Monterey tilbyder en indendørs pool.

Har 2-bed Apartament Rosaleda Monterey et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med brødrister, køkkentøj og køleskab.

Har 2-bed Apartament Rosaleda Monterey private udendørs områder?

Ja, denne lejlighed har en balkon.

Hvordan er området omkring 2-bed Apartament Rosaleda Monterey?

2-bed Apartament Rosaleda Monterey ligger kun 6 minutters gang fra Les Marines-stranden og 18 minutters gang fra Denia Strand.