Grand Plaza Badr Al Maqam

Overnatningsstedets klasse: 2
Dette hotel ligger ikke langt fra Profetens moske

Vælg datoer for at se priser

Grand Plaza Badr Al Maqam tilbyder en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Profetens moske.

Anmeldelser

7,0 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (4)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Morgenmad tilgængelig
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
Den nuværende pris er 771 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
10. sep. - 11. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Standardværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

7,2 ud af 10
Godt
(5 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Standardværelse til 3 personer - byudsigt

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng

Standardværelse til 4 personer

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge

DOUBLE ROOM KING OR TWIN

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng ELLER 2 dobbeltsenge

Værelse

  • Plads til 6 personer

QUADRUPLE

  • Plads til 5 personer
  • 4 dobbeltsenge

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
3054 Al-Madinah al-Munawwarah, Madinah, 42311

Hvad ligger i nærheden?

  • Profetens moske - 8 min. gang - 0.7 km
  • Al-Baqi Kirkegård - 8 min. gang - 0.7 km
  • Den Grønne Kuppel - 8 min. gang - 0.7 km
  • Masjid Al Ghamamah - 13 min. gang - 1.2 km
  • Nye Bilal Marked - 17 min. gang - 1.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Medina (MED-Prince Mohammad Bin Abdulaziz) – 19 min. kørsel, 15,1 km
  • Madinah Station – 20 min. kørsel, 14,4 km

Restauranter

  • ‪kiffa - ‬5 min. gang
  • ‪Kiffa | كفة - ‬4 min. gang
  • ‪ستاربكس - ‬1 min. gang
  • ‪Starbucks 1 (ستاربكس ١) - ‬2 min. gang
  • ‪ستاربكس - ‬1 min. gang

Om overnatningsstedet

Grand Plaza Badr Al Maqam

  • Grand Plaza Badr Al Maqam tilbyder en fantastisk beliggenhed, mindre end 10 minutters gang fra Profetens moske.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 234 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 18.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • I løbet af ramadanen, fra 18. februar til 19. marts 2026, vil gæster, der har booket prisplaner inklusive morgenmad, modtage et Sohor-måltid.
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
    • Par, der ønsker at dele værelse, skal fremvise vielsesattest
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 06.30 til kl. 10.30

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Værelsesfaciliteter

Hjemlig komfort

  • Aircondition

Frisk dig op

  • Privat badeværelse

Hold forbindelsen

  • Skrivebord

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Kontinental morgenmad tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 50 SAR for voksne og 25 SAR for børn

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kontanter.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Overnatningsstedets registreringsnummer 10007247
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra Saudi Ministry of Tourism.

Også kendt som

Plaza Badr Al Maqam Madinah
Grand Plaza Badr Al Maqam Hotel
Grand Plaza Badr Al Maqam Madinah
Grand Plaza Badr Al Maqam Hotel Madinah

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Grand Plaza Badr Al Maqam?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Grand Plaza Badr Al Maqam?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Grand Plaza Badr Al Maqam.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Grand Plaza Badr Al Maqam?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvordan er området omkring Grand Plaza Badr Al Maqam?

Grand Plaza Badr Al Maqam ligger kun 9 minutters gang fra Profetens moske og 8 minutters gang fra Den Grønne Kuppel.