Ghironi Hotel

Overnatningsstedets klasse: 4
Overnatningssted i forstaden med bar/lounge i nærheden af Le Terrazze

Vælg datoer for at se priser

Ghironi Hotel ligger kun fem minutters kørsel fra La Spezia Krydstogtshavn og Cattedrale di Cristo Re. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, og der tilbydes morgenmadsbuffet dagligt. Andre højdepunkter tæller en snackbar/deli, en terrasse og en have.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Lufthavnstransport
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (12)

  • 52 værelser, røgfri
  • Morgenmad tilgængelig
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Lufthavnstransport
  • Områdetransport
  • Afhentningsservice fra togstationen
  • Transport til færgeterminal
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Pengeskab i receptionen

Føl dig hjemme (6)

  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Premium-tv-kanaler
  • Have
  • Terrasse
  • Vaskerifaciliteter
  • Mørklægningsgardiner

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Standard-dobbeltværelse

  • Haveudsigt
  • 18 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 4 personer

  • Haveudsigt
  • 22 m²
  • Plads til 5 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse til 1 person

  • Haveudsigt
  • 18 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse (Smart)

  • Haveudsigt
  • 17 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse - 2 enkeltsenge

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

  • Haveudsigt
  • 22 m²
  • Plads til 4 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
VIA DEL TINO 62, La Spezia, 19126

Hvad ligger i nærheden?

  • Parco XXV Aprile - 11 min. gang - 1.0 km
  • Le Terrazze - 17 min. gang - 1.5 km
  • La Spezia-bugten - 19 min. gang - 1.6 km
  • Cattedrale di Cristo Re - 6 min. kørsel - 2.2 km
  • Piazza Giuseppe Verdi - 6 min. kørsel - 2.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Pisa (PSA-Galileo Galilei) – 56 min. kørsel, 82,4 km
  • La Spezia Migliarina Station – 21 min. gang, 1,8 km
  • Cà di Boschetti Station – 23 min. gang, 1,9 km
  • Vezzano Ligure Station – 8 min. kørsel, 5,6 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)
  • Transport i området (tillægsgebyr)
  • Transport fra togstationen til hotellet (tillægsgebyr)
  • Transport til færgeterminal

Restauranter

  • ‪Pizzeria Da Edo - ‬7 min. gang
  • ‪La Pia Centenaria - ‬10 min. gang
  • ‪Bar Cristallo - ‬14 min. gang
  • ‪Lo Scrigno di Giada - ‬11 min. gang
  • ‪Mcdonald's La Spezia San Bartolomeo - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Ghironi Hotel

  • Ghironi Hotel ligger kun fem minutters kørsel fra La Spezia Krydstogtshavn og Cattedrale di Cristo Re. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, og der tilbydes morgenmadsbuffet dagligt. Andre højdepunkter tæller en snackbar/deli, en terrasse og en have.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • Overnatningsstedet har 4 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 10.00 til kl. 00.00
    • Hurtig indtjekning/udtjekning er tilgængelig
    • Udtjekning er kl. 10.30
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra færgeterminalen, lufthavnen og togstationen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 24 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
    • Dette overnatningssted har en daglig transportservice til togstationen og havnen mod et tillægsgebyr. Den afgår efter en tidsplan fra kl. 08.00 til 12.00 og fra kl. 17.00 til 22.00 fra april til oktober. Denne service skal bestilles på forhånd.
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Børn

    • Børn (i alderen 12 år eller derunder) kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Transport

    • Lufthavnstransport fra kl. 08.00 til kl. 12.00*
    • Transport fra togstationen*
    • Transport til/fra færgeterminal*
DONE

Udenfor overnatningsstedet

    • Transportservice i området*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 09.30
  • Bar/lounge
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)
  • Snackbar/deli

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Terrasse
  • Tv på fællesarealer

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Adgang for kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Hævet toiletsæde
  • Støttehåndtag ved toilettet
  • Nødline på badeværelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Kabelkanaler (premium)
  • Betalingsfilm

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)
  • Minibar

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)

Værelset

  • Balkon

Frisk dig op

  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis aviser
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Pengeskab

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: EUR 2.50 pr. person pr. nat, op til 5 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 16 år.

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 6.90 EUR pr. person
  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 2.50 EUR pr. person (for en enkelt)
  • Transport til færgeterminal og afhentningsservice fra togstationen tilbydes mod et ekstra gebyr
  • Områdetransport tilbydes mod et ekstra gebyr

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 10 EUR pr. dag
  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 20 EUR pr. dag
  • Lufthavnstransport for børn op til 18 år koster 2.50 EUR (for en enkelt)
  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, JCB International
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra the local rating authority.

Også kendt som

Ghironi
Ghironi Hotel
Ghironi Hotel La Spezia
Ghironi La Spezia
Hotel Ghironi
Ghironi Hotel Property
Ghironi Hotel LA SPEZIA
Ghironi Hotel Property LA SPEZIA

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Ghironi Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Ghironi Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Ghironi Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Ghironi Hotel?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Tilbyder Ghironi Hotel lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport fra kl. 08.00 til kl. 12.00 efter anmodning. Der opkræves et gebyr på 2.50 EUR pr. person for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Ghironi Hotel?

Indtjekning fra kl. 10.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 10.30. Der er mulighed for hurtig indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Ghironi Hotel og i nærheden?

Ghironi Hotel tilbyder en have.

Har Ghironi Hotel private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring Ghironi Hotel?

Ghironi Hotel ligger kun 15 minutters gang fra La Spezia-bugten og 19 minutters gang fra Le Terrazze.