The Beeches Hotel and Leisure Club

4.0-stjernet overnatningssted
Hotel med indendørs pool i nærheden af Trent Bridge Cricket Ground

Vælg datoer for at se priser

The Beeches Hotel and Leisure Club befinder sig kun fem minutters kørsel fra Motorpoint Arena Nottingham og Trent Bridge Cricket Ground. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. Andre faciliteter tæller et fitnesscenter, et boblebad og en sauna. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale og generelle forhold.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Motionscenter
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • En indendørs pool
  • Morgenmad tilgængelig
  • Fitnessfaciliteter
  • Sauna
  • Boblebad
  • Roomservice
  • 2 mødelokaler
  • Terrasse
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri

Føl dig hjemme (6)

  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
  • Elevator
  • Kabel-tv
Den nuværende pris er 518 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. aug. - 24. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Junior-suite

8,8 ud af 10
Fremragende
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(9 anmeldelser)
  • 8 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

8,6 ud af 10
Fremragende
(8 anmeldelser)
  • 12 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

8,6 ud af 10
Fremragende
(23 anmeldelser)
  • 10 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Small Double room

8,6 ud af 10
Fremragende
(7 anmeldelser)
  • 8 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

9,0 ud af 10
Fantastisk
(32 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng) ELLER 1 queensize-seng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Small Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Junior Suite

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Single Room

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
69 Wilford Lane, Nottingham, England, NG2 7RN

Hvad ligger i nærheden?

  • Trent Bridge Cricket Ground - 14 min. gang - 1.2 km
  • Trent Bridge - 18 min. gang - 1.5 km
  • City Ground - 19 min. gang - 1.6 km
  • Portland Leisure Centre - 5 min. kørsel - 1.7 km
  • Meadow Lane - 6 min. kørsel - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Nottingham (NQT) – 17 min. kørsel, 6 km
  • East Midlands Airport (EMA) – 27 min. kørsel, 19,3 km
  • Nottingham Station – 29 min. gang, 2,4 km
  • Nottingham (XNM-Nottingham Banegård) – 29 min. gang, 2,4 km
  • Radcliffe Station – 9 min. kørsel, 8,3 km

Restauranter

  • ‪Starbucks - ‬17 min. gang
  • ‪The Embankment Pub & Kitchen - ‬17 min. gang
  • ‪The Trent Bridge Inn (Wetherspoon) - ‬13 min. gang
  • ‪Brewhouse & Kitchen - ‬16 min. gang
  • Sandwich Bar Bridge

Om overnatningsstedet

The Beeches Hotel and Leisure Club

  • The Beeches Hotel and Leisure Club befinder sig kun fem minutters kørsel fra Motorpoint Arena Nottingham og Trent Bridge Cricket Ground. Efter en dukkert i den indendørs pool kan du få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen. Andre faciliteter tæller et fitnesscenter, et boblebad og en sauna. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale og generelle forhold.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 43 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 23.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben fra mandag til søndag (fra kl. 07.00 til kl. 23.00)
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) fra kl. 07.00 til kl. 10.00 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 10.00 i weekender
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice (i et begrænset antal timer)

Forretningsfaciliteter

  • 2 mødelokaler
  • Konferencelokale (80 kvadratmeter)

Faciliteter og service

  • Renseri- og vaskeriservice

Faciliteter

  • Terrasse
  • Fitnesscenter
  • En indendørs pool
  • Boblebad
  • Sauna
  • Festsal
  • Havemøbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 80
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 1 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Concierge-reception adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Højde på registreringskranke med adgang for kørestole (cm): 96
  • Fitnesscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Bordvifte
  • Espressomaskine
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Kun bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mad og drikke

  • Champagneservice

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Spisning

Oscar's Bar & Restaurant - restaurant på stedet. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 6.00 til 12.00 GBP for voksne og 6.00 til 12.00 GBP for børn

Børn og ekstra senge

  • Vugger/barnesenge er til rådighed for 10.0 GBP pr. dag
  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 20 GBP pr. ophold

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 21.00
  • Gæster under 16 år har ikke adgang til stedets fitnessfaciliteter eller boblebad, og gæster under 16 år har kun adgang til stedets swimmingpool og fitnessfaciliteter i følge med en voksen

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Der kan være begrænset adgang til visse faciliteter. Gæster kan kontakte hotellet for at få flere oplysninger ved at bruge kontaktinformationen i bookingbekræftelsen.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Beeches Hotel Leisure Club Nottingham
Beeches Hotel Leisure Club
Beeches Leisure Club Nottingham
Beeches Leisure Club
The Beeches Hotel Leisure Club
The Beeches Leisure Nottingham
The Beeches Hotel and Leisure Club Hotel
The Beeches Hotel and Leisure Club Nottingham
The Beeches Hotel and Leisure Club Hotel Nottingham

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder The Beeches Hotel and Leisure Club gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, The Beeches Hotel and Leisure Club har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på The Beeches Hotel and Leisure Club?

Ja, der findes en indendørs pool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 21.00.

Er kæledyr tilladt på The Beeches Hotel and Leisure Club?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved The Beeches Hotel and Leisure Club?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på The Beeches Hotel and Leisure Club?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 23.00. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Er der et kasino på The Beeches Hotel and Leisure Club?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Dusk till Dawn Poker and Casino (5 min. kørsel) og Alea Nottingham (6 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos The Beeches Hotel and Leisure Club og i nærheden?

The Beeches Hotel and Leisure Club tilbyder en indendørs pool og en sauna samt et fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af The Beeches Hotel and Leisure Club?

Ja, der er en restaurant på stedet, Oscar's Bar & Restaurant.

Hvordan er området omkring The Beeches Hotel and Leisure Club?

The Beeches Hotel and Leisure Club ligger kun 14 minutters gang fra Trent Bridge Cricket Ground og 14 minutters gang fra Trent Bridge.

Anmeldelser

Anmeldelser af The Beeches Hotel and Leisure Club

8,8

Fremragende

9,2

Rengøring

8,8

Faciliteter

9,2

Service og personale

8,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Gode spejlæg
Carsten, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Great hotel.. Staff were excellent
Mike, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was lovely and very clean. Lovely helpful staff. Didn’t have breakfast, but had an evening meal which was delicious. The hot tub and swimming pool were amazing.
Katrina, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent hotel, outstanding leisure facilities and good food.
EWA, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great one night stay, extremely friendly and helpful staff especially in the bar and restaurant. Good quality food and drinks at very reasonable prices
steven, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Breakfast good, staff helpful.
Craig, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Room was very clean and comfortable. The hotel had tried very hard to mitigate the effects of the heatwave and are to be commended for that. Free ice cream was a great treat!
Sally, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Super location for Football nearby, comfy rooms and a lush breakfast
Mark, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

All great little noises from neighbors you can hear all in the rooms apart from that all excellent
Damian, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent food. Good sized fan in bedroom. Very clean
Cheryl, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely room helpful staff and lovely hotel x
Linzi, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Booked a superior room and really impressed. Comfortable superking size bed. Two comfy chairs, a dressing room and a brand new shower room. Coffee maker with 4 pods supplied each day too. Breakfast let it down a bit. Fried eggs dried up. Maybe it was just timing. Everything else ok. Pool excellent.
Linda, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Convenient for City Ground. Breakfast could be a lot better - very basic for the price.
Viren, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Online check-in worked smoothly, friendly staff made me feel welcome, great inclusive parking and free wifi, a very comfortable hotel, highly recommended.
Phil, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean room, has a lovey bar and restaurant didn’t have chance to use, very pleasant stay
Alan, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great!
Alison, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The hotel offered a comfortable night and excellent breakfast for a business visit. The pool and spa area were also very welcome in the morning. Staff were also friendly and helpful.
Dominic, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

I thought the price was far too expensive for the overall quality of the hotel. It was clean and tidy, but the room was very basic and the breakfast wasn't that good.
Michael, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A really nice hotel, clean comfortable a great stay.
kathryn, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

The staff was not very friendly.
Daniel, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Friendly and welcoming staff. Great place to stay when visiting the area.
Ben, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay, lovely polite stay and facilities why brilliant. Clean, tidy and spacious rooms finished to a good standard. Beds were comfortable. Only downside would be maybe some of the soundproofing between rooms especially where there is an adjoining door. Whilst in bed the sound of the light switches in the neighbouring room could be heard. Saying that I’d easily stay here again.
Richard, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Didn’t have a lot of time this trip in Nottingham, just one night, but chose The Beeches again coz last time it was so nice, clean, comfy and handy enough without having to stay in the city centre. I hope to be back there again!
Rudi, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was perfect, great restaurant brilliant customer service all round
Martin, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Staff were brilliant room was ok. Facilities were good.
Raymond, rejse på 1 nat