Albergo Milano Hotel & Apartments

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel ved søen med restaurant i nærheden af Villa Monastero

Vælg datoer for at se priser

Albergo Milano Hotel & Apartments tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Villa Monastero. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge restauranten, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask
  • Ikke-ryger

Primære faciliteter (12)

  • Tæt på stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • Tagterrasse
  • Badehåndklæder
  • Terrasse
  • Et bibliotek
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Terrasse
  • Vaskerifaciliteter
  • Kabel-tv
  • Premium-sengetøj
  • Mulighed for ekstern parkering
Den nuværende pris er 1.839 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Panorama-dupleks - søudsigt - i anneksbygning

  • Søudsigt
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - balkon - delvis søudsigt

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Delvis søudsigt
  • 15 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - søudsigt - i anneksbygning

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Søudsigt
  • 15 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Panorama-studiolejlighed - 1 soveværelse - søudsigt - i anneksbygning

  • Søudsigt
  • 30 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Familielejlighed - balkon - i anneksbygning

7,4 ud af 10
Godt
(3 anmeldelser)
  • 50 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Familielejlighed - 2 soveværelser - 2 badeværelser - i anneksbygning

7,0 ud af 10
Godt
(2 anmeldelser)
  • 50 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge ELLER 1 enkeltseng og 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
VIA XX SETTEMBRE, Varenna, LC, 23829

Hvad ligger i nærheden?

  • Royal Victoria - 2 min. gang - 0.2 km
  • San Giovanni Battista Church - 2 min. gang - 0.2 km
  • Ramo di Lecco - 3 min. gang - 0.3 km
  • Villa Monastero - 3 min. gang - 0.3 km
  • Lover's Walk - 3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Lugano (LUG-Agno) – 104 min. kørsel, 43,5 km
  • Linate Lufthavn (LIN) – 95 min. kørsel, 88 km
  • Malpensa Internationale Lufthavn (MXP) – 113 min. kørsel, 105,5 km
  • Varenna-Esino Perledo Station – 8 min. gang, 0,6 km
  • Fiumelatte Station – 21 min. gang, 1,7 km
  • Bellano-Tartavalle Terme Station – 11 min. kørsel, 4,5 km

Restauranter

  • ‪Hotel Du Lac - ‬26 min. kørsel
  • ‪La Cambusa - ‬5 min. gang
  • ‪Bar Caffe Rossi - ‬27 min. kørsel
  • ‪Ristorante "Suisse" Bellagio - ‬27 min. kørsel
  • ‪Bar Il Molo - ‬2 min. gang

Om overnatningsstedet

Albergo Milano Hotel & Apartments

  • Albergo Milano Hotel & Apartments tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Villa Monastero. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge restauranten, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 16 værelser
    • Overnatningsstedet har 4 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 18.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 18.00
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Kontakt overnatningsstedet via oplysningerne i din reservationsbekræftelse for at få flere oplysninger
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Begrænset parkering på stedet
    • Der er højdebegrænsninger for parkering på stedet
    • Parkering i nærheden (15 EUR pr. dag). reservation er påkrævet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Bar/lounge

Oplevelser

  • Tæt på stranden

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Badehåndklæder

Faciliteter

  • 2 bygninger/tårne
  • Pengeskab i receptionen
  • Tagterrasse
  • Bibliotek
  • Festsal
  • Traditionel stil

Hjælp til personer med et handicap

  • Håndtag i trappeopgange
  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper
  • Oplyst rute til indgangen

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Varme

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Dundyne
  • Premium-sengetøj

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Pengeskab

Interessante fakta

Spisning

"La Vista" Restaurant - restaurant på stedet. Gæster kan nyde udendørs spisning (når vejret tillader det). Åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: EUR 3.00 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 7 år.

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes i december, november, januar og februar.

Børn og ekstra senge

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 15 EUR pr. dag
  • Der er begrænset parkeringshøjde

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, JCB International
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet.
Gæster, der har problemer med trapper, skal kontakte overnatningsstedet på forhånd. Elevatorer er ikke tilgængelige.
Overnatningsstedets registreringsnummer IT097084A1PHMQNC4D, 097084-ALB-00008
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra the local rating authority.

Også kendt som

Albergo Milano Hotel Apartments Varenna
Albergo Milano Hotel Apartments
Albergo Milano Varenna
Albergo Milano
Albergo Milano & Apartments
Albergo Milano Hotel & Apartments Hotel
Albergo Milano Hotel & Apartments Varenna
Albergo Milano Hotel & Apartments Hotel Varenna

Ofte stillede spørgsmål

Holder Albergo Milano Hotel & Apartments åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes i december, november, januar og februar.

Er kæledyr tilladt på Albergo Milano Hotel & Apartments?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Albergo Milano Hotel & Apartments?

Ja. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Albergo Milano Hotel & Apartments?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 18.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Er der restauranter på eller i nærheden af Albergo Milano Hotel & Apartments?

Ja, "La Vista" Restaurant tilbyder udendørs servering.

Hvordan er området omkring Albergo Milano Hotel & Apartments?

Albergo Milano Hotel & Apartments ligger i nærheden af Royal Victoria, kun 8 minutters gang fra Varenna-Esino Perledo Station og 4 minutters gang fra Villa Monastero.