The George Inn

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Bed & Breakfast i Wells med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

The George Inn befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Wells Cathedral og Wookey Hole Caves. Du kan få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen, når dagen går på hæld. En terrasse og en have er andre højdepunkter.

Anmeldelser

9,6 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar

Primære faciliteter (5)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Mødelokaler
  • Terrasse
  • Have

Føl dig hjemme (6)

  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Kæledyr er tilladt
  • Fladskærms-tv
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 1.076 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. okt. - 20. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng ELLER 2 enkeltsenge

Deluxe-dobbeltværelse (with Bath)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Udsigt over dalen
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Deluxe-dobbeltværelse

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Udsigt over dalen
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Enkeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Long Street, Croscombe, Wells, England, BA5 3QH

Hvad ligger i nærheden?

  • Wells Bishop's Palace - 7 min. kørsel - 5.1 km
  • Vicar's Close - 8 min. kørsel - 6.1 km
  • Wells Cathedral - 8 min. kørsel - 5.7 km
  • Mendip Hills - 9 min. kørsel - 6.8 km
  • Kilver Court - 9 min. kørsel - 5.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Bristol International Airport (BRS) – 42 min. kørsel, 31,7 km
  • Castle Cary Station – 22 min. kørsel, 14,8 km
  • Bruton Station – 27 min. kørsel, 16,3 km
  • Dilton Marsh Station – 29 min. kørsel, 33,7 km

Restauranter

  • ‪Costa Coffee - ‬5 min. kørsel
  • ‪Shepton Brasserie - ‬5 min. kørsel
  • ‪Whitstone's - ‬6 min. kørsel
  • ‪The Cheeky Bean - ‬5 min. kørsel
  • ‪The Crown at Wells - ‬6 min. kørsel

Om overnatningsstedet

The George Inn

  • The George Inn befinder sig mindre end 10 minutters kørsel fra Wells Cathedral og Wookey Hole Caves. Du kan få lidt at spise i restauranten eller slappe af med en drink i baren/loungen, når dagen går på hæld. En terrasse og en have er andre højdepunkter.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 4 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 11.00 til kl. 23.00
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 10.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, maks. 2 kæledyr i alt)*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kun specifikke værelser. Du kan anmode om et kæledyrsvenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret i reservationsbekræftelsen*
    • Der tilbydes mad- og vandskåle

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis komplet morgenmad fra kl. 07.30 til kl. 09.30 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 09.30 i weekender
  • Restaurant
  • Bar/lounge

Oplevelser

  • Vandre-/cykelruter

Forretningsfaciliteter

  • Mødelokaler

Faciliteter

  • Have
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Parkering til kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på 10 GBP pr. enhed, pr. ophold (maks. beløb GBP 10 pr. ophold), plus et engangsgebyr for rengøring på 10 GBP

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

George Inn Wells
Bed & breakfast The George Inn Wells
Wells The George Inn Bed & breakfast
The George Inn Wells
George Inn
George Wells
George
Bed & breakfast The George Inn
The George Inn Wells
The George Inn Bed & breakfast
The George Inn Bed & breakfast Wells

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på The George Inn?

Ja, hunde er tilladt med en begrænsning på 2 i alt. Der opkræves et gebyr på 10 GBP pr. enhed pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Der tilbydes mad- og vandskåle.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved The George Inn?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på The George Inn?

Indtjekning fra kl. 11.00 til kl. 23.00. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos The George Inn og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som vandreture. The George Inn har også en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af The George Inn?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Anmeldelser

Anmeldelser af The George Inn

9,6

Enestående

9,4

Rengøring

9,2

Faciliteter

9,8

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Really good independent hotel run by lovely friendly couple. Excellent breakfast.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Have only eaten there before and that is why we're keen to return and we were not disappointed. A great pub with a great atmosphere, lovely hosts and our room was very comfortable. As previously the food was great.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Owners were excellent hosts both with visitors and regular pub customers. The food was excellent. Any issues were addressed quickly and satisfactorily. It is a hub for the village community with a small shop and selling newspapers.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A lovely, friendly atmosphere, very good food and excellent accommodation.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Fabulous place, amazing staff very friendly. Beds are really comfortable, food is very tasty. Will definitely stay again.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Beautiful old inn with lovely food and very friendly staff, well worth a visit
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely place very quaint ,owners and staff very welcoming ,rooms very comfortable , food was good
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A really nice and cozy English inn bed and breakfast. Friendly staff and good food.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent breakfast.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Lovely village, inn and hosts
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Room was very clean, warm and comfortable. Staff were most helpful. Food was very good.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely pub and great owners.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Lovely pub with rooms

Nice simple pub with rooms Nice food and bedroom Wel decorated and suitable facilities procoded
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

What a place, great building, lovely village, great food, and great people. If you want to stay in the area, stay here.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great friendliness, good food, Just to mention: Monday evening is BELLRINGERS PRACTICE close by.......
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A lovely traditional English pub, great atmosphere, a warm welcome and a great breakfast. Room was very comfortable and clean.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The uniqueness of the George Inn is not the property but the hosts Peter & Veryan. Along with their staff nothing could be better.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Great hosts, lovely room and fab breakfast. Lots of noise until midnight as it’s a pub so wouldn’t recommend it if you want an early night.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Fantastic! A lovely little place with excellent food and a great, comfortable room. Would recommend
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Friendly welcome and service. Everything maintained to a high standard, and clean. The two evening meals I had were beautifully cooked.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very welcoming hosts and great food. Obviously a community hub which was great. Quirky attic room which was very cosy. Right on the bus route to wells
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very comfortable room, great food and atmosphere in the pub at night. Friendly and helpful staff, dog friendly which is also great! Will be back
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Best hosts.. lovely friendly pub

it was a great stay, but unfortunately it rained the night before.. Croscombe, prone to getting flooded, but we pitched in, to tidy up.. and opened for Sunday lunch, which was pretty darn good, aswell
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A character inn which is the hub of the community. Unique and friendly.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

t

We received a very warm welcome from both the owners and the staff. Room was clean and compact. Evening meal and breakfast were delicious. Ideal location between Shepton Mallet and Wells. Would stay again, and recommend to friends and family.