Lejlighedshotel

Saules Club Apart Hotel

Overnatningsstedets klasse: 4
Lejlighed ved floden i Saulkrasti med køkken

Vælg datoer for at se priser

Dette lejlighedshotel er en oplagt valgmulighed til et ophold i Saulkrasti. Gæster kan lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Andre faciliteter omfatter en terrasse, et køkken og et Smart-tv.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Lufthavnstransport
  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi

Primære faciliteter (12)

  • 24 lejligheder, røgfri
  • Rengøring én gang pr. ophold
  • Tæt på stranden
  • Fitnessfaciliteter
  • Lufthavnstransport
  • Terrasse
  • Aircondition
  • Spillehal/spillerum
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Frisørsalon
  • Et picnicområde

Føl dig hjemme (6)

  • Legeplads på stedet
  • Køkken
  • Separat soveværelse
  • Stue
  • Terrasse
  • Vaskerifaciliteter

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 14 ud af 14 værelser

Standard-studiolejlighed

  • 45 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Standardlejlighed

  • 45 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Familielejlighed

  • 80 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (enkeltseng)

Superior-lejlighed

  • Havudsigt
  • 80 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge og 1 futon (enkeltseng)

Standardlejlighed

  • 45 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Lejlighed til brudepar

  • Havudsigt
  • 70 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 futon (enkeltseng)

Familiesuite (Family Club Suite with Private Sauna)

  • 85 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 futon (enkeltseng)

Suite (Club Suite with Private Sauna)

  • 70 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Club-lejlighed

  • 95 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Comfort-lejlighed - 2 soveværelser

  • Delvis havudsigt
  • 90 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 futon (enkeltseng)

Deluxe-dupleks

  • 100 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 8 personer
  • 2 queensize-senge og 2 sovesofaer (dobbeltsenge)

Værelse

  • Plads til 10 personer

Værelse

  • Plads til 10 personer

Værelse

  • Plads til 10 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Ainazu iela 23, Saulkrasti, LV2160

Hvad ligger i nærheden?

  • Saulkrasti Friluftsscene - 1 min. gang - 0.2 km
  • Saulkristi Strand - 6 min. gang - 0.5 km
  • Saulkrasti Turistinformation - 15 min. gang - 1.3 km
  • Turaida Slot - 43 min. kørsel - 47.6 km
  • Gauja Nationalpark - 45 min. kørsel - 48.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Riga Internationale Lufthavn (RIX) – 81 min. kørsel, 63,5 km
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Brāļa Kebabs - ‬14 min. gang
  • ‪Bemberi - ‬19 min. gang
  • ‪Saltwater - ‬4 min. kørsel
  • ‪Terase Costa del Sol - ‬16 min. gang
  • ‪Hanzas Kebabs - ‬18 min. gang

Om overnatningsstedet

Saules Club Apart Hotel

  • Dette lejlighedshotel er en oplagt valgmulighed til et ophold i Saulkrasti. Gæster kan lægge vejen forbi fitnesscenteret for at træne, og gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet. Andre faciliteter omfatter en terrasse, et køkken og et Smart-tv.

I korte træk

Overnatningsstedets størrelse

    • 24 lejligheder

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til kl. 20.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Din vært byder dig velkommen
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 20.00
    • Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 50+ Mbit/s)

Parkering

    • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet
    • Der er højdebegrænsninger for parkering på stedet

Transport

    • Lufthavnstransport efter anmodning (døgnet rundt)*

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Tæt på stranden

Internet

  • Gratis Wi-Fi med en hastighed på 50+ Mbit/s

Parkering og transport

  • Gratis sikret og overdækket parkering på stedet
  • Der er højdebegræsninger for parkering på stedet
  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt (tillægsgebyr)
  • Lufthavnstransport efter anmodning

Familievenligt

  • Legeplads

Køkken

  • Køleskab
  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn
  • Gratis teposer/instantkaffe
  • Elkedel
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber

Middag

  • Spisebord

Soveværelser

  • 1 soveværelse
  • Sengelinned

Badeværelser

  • Badekar eller bruser
  • Håndklæder
  • Hårtørrer
  • Toiletpapir
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Hjemmesko
  • Gratis toiletartikler

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • 85-tommers smart-tv med digitale kanaler
  • Spillehal/spillerum

Udendørsområder

  • Terrasse
  • Kulgrill
  • Picnicområde
  • Gangsti til vandet

Vaskemuligheder

  • Renseri/vaskeservice
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt
  • 10 EUR pr. enhed pr. dag

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Handicapvenlig transport til/fra lufthavnen
  • Trægulv på værelset
  • Ingen elevatorer
  • Lydisolerede værelser
  • Tyndt gulvtæppe på værelset
  • Flisegulv på værelset
  • Øvre etager kun tilgængelige via trapper
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Hjælp med udflugter/billetter
  • I begrænset omfang
  • Strygejern/strygebræt
  • Virtuel reception
  • En frisørsalon

Områdets højdepunkter

  • Ved floden
  • Ved vandet

Oplevelser og aktiviteter

  • Fitnesscenter
  • Fiskeri i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 24 værelser

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Lufthavnstransport tilbydes mod et ekstra gebyr på 50 EUR pr. køretøj (enkelt, maks. antal personer: 4)
  • Sen indtjekning mellem kl. 20.00 og kl. 00.00 kan arrangeres mod et ekstra gebyr på 20 EUR

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 10 pr. enhed, pr. dag

Parkering

  • Der er begrænset parkeringshøjde

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.

Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.

Støjfrie værelser kan ikke garanteres.

Dette overnatningssted har ingen elevator.

Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.

Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.

Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.

Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.

Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, Union Pay

Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Saules Club Apart Hotel Saulkrasti

Saules Club Apart Saulkrasti

Saules Club Apart

Saules Club Apart Saulkrasti

Saules Club Apart Hotel Aparthotel

Saules Club Apart Hotel Saulkrasti

Saules Club Apart Hotel Aparthotel Saulkrasti

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Saules Club Apart Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Saules Club Apart Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på dette lejlighedshotel?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 10 EUR pr. enhed pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved dette lejlighedshotel?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Tilbyder dette lejlighedshotel lufthavnstransport?

Ja, der tilbydes lufthavnstransport. Der opkræves et gebyr på 50 EUR pr. køretøj for en enkeltbillet.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på dette lejlighedshotel?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 20.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Saules Club Apart Hotel og i nærheden?

I de lunere måneder kan du benytte dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som fiskeri. Nyd godt af faciliteter som et fitnesscenter, en spillehal og et picnicområde.

Har Saules Club Apart Hotel et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med køkkentøj, køleskab og mikrobølgeovn.

Hvordan er området omkring Saules Club Apart Hotel?

Saules Club Apart Hotel ligger ved vandet, kun 2 minutters gang fra Saulkrasti Friluftsscene og 6 minutters gang fra Saulkristi Strand.