Rasta Värnamo

3.0-stjernet overnatningssted
Hotel i Värnamo med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Rasta Värnamo er en oplagt valgmulighed, når du besøger Värnamo. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Gratis morgenmad
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar

Primære faciliteter (8)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Kaffebar
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Mødelokale
  • Et picnicområde
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænset åbningstid

Føl dig hjemme (6)

  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Mørklægningsgardiner
  • Elevator
Den nuværende pris er 756 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
10. aug. - 11. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Værelse med 2 enkeltsenge

9,0 ud af 10
Fantastisk
(27 anmeldelser)
  • 15 m²
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(98 anmeldelser)
  • 20 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(25 anmeldelser)
  • 35 m²
  • Plads til 6 personer
  • 2 dobbeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Twin Room

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Double Room

  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Bredastensvägen 23, Varnamo, 33144

Hvad ligger i nærheden?

  • Vandalorum - 2 min. kørsel - 1.6 km
  • Vidöstern - 3 min. kørsel - 2.8 km
  • Osudden badplats - 4 min. kørsel - 2.5 km
  • Apladalen friluftsmuseum og park - 5 min. kørsel - 3.4 km
  • High Chaparral Forlystelsespark - 27 min. kørsel - 30.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Växjö (VXO-Småland) – 48 min. kørsel, 61,9 km
  • Rörstorp Station – 28 min. gang, 2,3 km
  • Värnamo Station – 7 min. kørsel, 5,1 km
  • Bor Station – 8 min. kørsel, 8,6 km

Restauranter

  • ‪Hamburger Hill - ‬9 min. gang
  • ‪Circle K - ‬8 min. gang
  • ‪Burger King - ‬8 min. gang
  • ‪MAX - ‬8 min. gang
  • ‪Rasta Värnamo - ‬4 min. gang

Om overnatningsstedet

Rasta Värnamo

  • Rasta Värnamo er en oplagt valgmulighed, når du besøger Värnamo. Gæster, som gerne vil have lidt at spise, kan besøge kaffebaren/caféen, baren/loungen er et oplagt sted til en drink, når dagen går på hæld.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 35 værelser
    • Overnatningsstedet har 3 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 21.30
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 21.30
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 21.30
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Børn (i alderen 3 år eller derunder) kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt*
    • Servicedyr er tilladt
    • Kun specifikke værelser – begrænsninger gælder*
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis tag selv-morgenmad hver morgen fra kl. 06.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Forretningsfaciliteter

  • Mødelokale

Faciliteter og service

  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Picnicområde

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Lydisolerede værelser
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Spisning

Lokalitet på stedet - restaurant, som specialiserer sig i skandinaviske retter. Her serveres frokost og middag. Gæsterne kan nyde drikkevarer i baren. Åben på udvalgte dage.

Gebyrer og politikker

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på SEK 200 pr. kæledyr, pr. ophold

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker og røgalarm på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Hotelstars Union tildeler en officiel stjernebedømmelse for overnatningssteder i Sverige. Dette overnatningssted er blevet bedømt til 3 stjerner.

Også kendt som

Rasta Värnamo Hotel Varnamo
Rasta Värnamo Hotel
Rasta Värnamo Varnamo
Rasta Värnamo Hotel
Rasta Värnamo Varnamo
Rasta Värnamo Hotel Varnamo

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Rasta Värnamo gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Rasta Värnamo har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Rasta Värnamo?

Ja, kæledyr er tilladt. Der opkræves et gebyr på 200 SEK pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Rasta Värnamo?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Rasta Värnamo?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 21.30. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Rasta Värnamo og i nærheden?

Rasta Värnamo tilbyder et picnicområde.

Er der restauranter på eller i nærheden af Rasta Värnamo?

Ja, der er en restaurant på stedet, som tilbyder skandinaviske retter.

Hvordan er området omkring Rasta Värnamo?

Rasta Värnamo ligger kun 20 minutters gang fra Vandalorum og 19 minutters gang fra Vidöstern.

Anmeldelser

Anmeldelser af Rasta Värnamo

8,6

Fremragende

9,0

Rengøring

7,0

Området

8,4

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

6/10 Godt

Det var nemt at parkere men dårlig morgenmad
Michael, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Fint lille hotel værelse med god plads til 1 voksen og 2 børn.
Rasmus, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Rigtig god oplevelse i forhold til prisen
Rejse på 2 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Fra sted til sted

Det var ok sted til overnatning fra et sted til et andet, men ikke hyggelige omgivelser. Morgenmaden var ok men ikke speciel god.
Lone, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Fint og rent

Fint værelse, stort og rent. Stille selvom det er på en rasteplads. Morgenmad god til prisen. Overordnet bedre end vi havde regnet med.
Marlene, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Super hotel til gennemrejse

Havde bestilt et famile rum - dette viste sig at være 2 separate værelser ( FANTASTISK) med dør imellem.
Jan, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Det rent, tæt på cowboyland. Morgenmaden var skuffende.
Rosita, rejse på 1 nat
Verificeret

4/10 Rimeligt

Dejligt rent værelse - men morgenmads området -og håndtering af madvare i restauranten under al kritik, og så var det svært at finde et rent bord at spise ved. Har ellers altid været så godt
Heidi, rejse på 3 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Kommer gerne tilbage

Check in var lidt underligt / anderledes en på et almindeligt hotel Resten var dog rigtig godt. Dejligt stille og rent værelse. Bruseren var dog lidt lille, der var ikke særlig meget plads Stort udvalg til morgenmad
Suzanne Marion, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Byggestøj

Vi boede på 3 sal og fik ikke oplyst at de gik igang på en byggeplads kl. 06.00 nedenfor bygningen.
Jytte, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Bra med parkering,trevlig personal
Carina, rejse på 2 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Som ett stopp för övernattning och mat är Rasta Värnamo ett utmärkt val
Berit, rejse på 1 nat
Verificeret

6/10 Godt

Enkelt o bra boende i värnamo
Greger, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Prisvärt hotell med fina rum och bra frukost.
Magnus, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Rena och fräscha rum bra parkering okej frukost
Mikael, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Bra boende, allt till belåtenhet.
Ola, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Nära från motorvägen och bra parkering trevlig personal bra städat på rummet och nära till fler restauranger extra plus med biltema och jula👍
ella-carin, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Riktigt bra personal klockrent hotell vi hade familjerum då vi hade två barn med oss funkade klockrent rasta koncept 100 %
Karl, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Familjerum 4 vuxna 2 barn. Fick 2 rum med låsbara dörrar emellan, vilket var fantastisk som morföräldrar att ha eget rum att vila lite från stoj. Okej frukost för priset saknade pannkakor till ungarna men man kunde göra egna våfflor.
Yvette, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Grattis parkering, fräscha rum.
Anders, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Ren och fint. Stort rum och trevlig mat samt frukost.
Markus, rejse på 1 nat
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Enkelt men väldigt bra för en stop over. Lätt tillgängligt. Rent och snyggt
Anders, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Finfint rum, trevlig personal och jättegod innehållsrik frukost.
Anthony, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Väldigt bra personal och snabb effektiv incheckning!
Nique, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Rum o frukost
Britt-Marie, rejse på 1 nat