Hele lejligheden

Karnayo Traditional Houses

Lejlighed i Kastellórizo

Vælg datoer for at se priser

Fra Karnayo Traditional Houses kan du nyde besøget i Kastellórizo. Gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af muligheden for snorkling i nærheden. Andre højdepunkter tæller en terrasse, og lejlighederne har fladskærms-tv'er og køleskab.

Anmeldelser

6,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Loungeområde
  • Forbundne værelser tilbydes

Primære faciliteter (5)

  • 6 lejligheder, røgfri
  • Daglig rengøring
  • Terrasse
  • Aircondition
  • Hjælp med udflugter/billetter

Føl dig hjemme (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Køleskab
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Separat siddeområde
  • Tv
  • Terrasse

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • Bjergudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Studiolejlighed

  • Havneudsigt
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lejlighed - 2 soveværelser

  • Havneudsigt
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Kastellorizo Port, Kastellorizo, Dodecanese Islands, 85111

Hvad ligger i nærheden?

  • Kastellorizo Havn - 1 min. gang - 0.0 km
  • Riddernes Slot - 3 min. gang - 0.3 km
  • Megisti Arkæologiske Museum - 3 min. gang - 0.3 km
  • Sankt Konstantin og Helena Katedral - 3 min. gang - 0.3 km
  • Sankt Jørgen Kloster - 18 min. gang - 1.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Kastelorizo Island (KZS) – 8 min. kørsel, 2,9 km
  • Rhodos (RHO-Diagoras) – 137,5 km

Restauranter

  • Sardelaki
  • ‪Linckia Roastery Cafe - ‬90 min. kørsel
  • Asmaaltı Cafe & Bar
  • Bunbun kaş
  • Aperatif_Kas

Om overnatningsstedet

Karnayo Traditional Houses

  • Fra Karnayo Traditional Houses kan du nyde besøget i Kastellórizo. Gratis fordele som Wi-Fi og selvstændig parkering er inkluderet, og gæster, der gerne vil holde sig aktive, kan benytte sig af muligheden for snorkling i nærheden. Andre højdepunkter tæller en terrasse, og lejlighederne har fladskærms-tv'er og køleskab.

I korte træk

DONE

Overnatningsstedets størrelse

    • 6 lejligheder
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 13.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted har ingen reception
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
PETS

Kæledyr

    • Kæledyr overnatter gratis
    • Servicedyr er tilladt
    • Begrænsninger gælder*
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Gratis parkering i nærheden
VPN_KEY

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis parkering på stedet
  • Gratis ekstern parkering

Familievenligt

  • Gratis baby-/barneseng

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Kaffe-/temaskine
  • Elkedel

Soveværelser

  • Sengelinned
  • Ekstra senge: 20.0 EUR pr. nat

Badeværelser

  • Badekar eller bruser
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Gratis toiletartikler

Opholdsområder

  • Siddeområde

Underholdning

  • Fladskærms-tv med digitale kanaler

Udendørsområder

  • Terrasse

Komfort

  • Aircondition
  • Loftsventilator

Kæledyr

  • Servicedyr er fritaget fra gebyrer
  • Kæledyrsvenligt
  • Kæledyr overnatter gratis

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Flisegulv på værelset
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Dagligt

Oplevelser og aktiviteter

  • Snorkling i nærheden
  • Fiskeri i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Ingen røgalarm angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 6 værelser
  • Individuelt indrettet
  • Individuelt møbleret
  • Forbundne/tilstødende værelser tilgængelige

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 20.0 EUR pr. nat

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Karnayo Traditional Houses Apartment Kastelorizo
Karnayo Traditional Houses Apartment
Karnayo Traditional Houses Kastelorizo
Karnayo Traditional Houses Kastellorizo
Karnayo Traditional Houses Apartment Kastellorizo
Karnayo Traditional Houses Apartment
Apartment Karnayo Traditional Houses Kastellorizo
Kastellorizo Karnayo Traditional Houses Apartment
Apartment Karnayo Traditional Houses
Karnayo Traditional Houses
Karnayo Traditional Houses Apartment
Karnayo Traditional Houses Kastellorizo
Karnayo Traditional Houses Apartment Kastellorizo

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på Karnayo Traditional Houses?

Ja, kæledyr er gratis. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Karnayo Traditional Houses?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Karnayo Traditional Houses?

Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Karnayo Traditional Houses og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som fiskeri og snorkling.

Hvordan er området omkring Karnayo Traditional Houses?

Karnayo Traditional Houses ligger kun 2 minutters gang fra Kastellorizo Havn og 3 minutters gang fra Sankt Konstantin og Helena Katedral.

Anmeldelser

Anmeldelser af Karnayo Traditional Houses

6,8

Godt

10

Rengøring

8,0

Faciliteter

8,0

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

The House in itself is fine. The problem evolved, as the stove the first night did not work: the landlord tried to fix it on day two, which unfortunatly did not succeed. We had to eat in restaurants for two nights, and as I have requested a discount for this, the landlord first offered a free night if I book again another time!!! As I wrote him a second time, he just ignored my message. So I do not recommend this house if anything should happen.
Mona, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Ottimo soggiorno al karnayo di kastelorizo sicuramente consigliato fantastico per un soggiorno di 2/3 giorni.la signora con ilmarito ci hanno accolto dato tutte le spiegazioni molto signorili e professionali .l appartamento molto bello e ben arredato ci ha piacevolmente sorpreso e reso il nostro soggiorno indimenticabile rubens e liliana 14/15/16 agosto 2019.
Rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Paul, rejse på 4 nætter