Seward Windsong Lodge

Overnatningsstedets klasse: 3
Hotel i bjergene i Seward med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

Seward Windsong Lodge ligger mindre end et kvarters kørsel fra Kenai Fjords National Park. Du kan få lidt at spise i kaffebaren/caféen eller slappe af med en drink i baren/loungen, når dagen går på hæld. En snackbar/deli, en terrasse og en have er andre højdepunkter. Stedets hjælpsomme personale og generelle forhold får gode bedømmelser fra rejsende.

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (12)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • Restaurant og bar/lounge
  • Morgenmad tilgængelig
  • Gratis områdetransport
  • Kaffebar
  • Døgnåbent forretningscenter
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Have
  • Computerstation
  • Pejs i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Terrasse
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
Den nuværende pris er 1.726 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
14. sep. - 15. sep.

Værelsesmuligheder

Standardværelse - 2 queensize-senge

9,0 ud af 10
Fantastisk
(32 anmeldelser)
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse - 2 queensize-senge - balkon

9,0 ud af 10
Fantastisk
(62 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
31772 Herman Leirer Road, Seward, AK, 99684

Hvad ligger i nærheden?

  • Seward Boat Harbor - 7 min. kørsel - 6.2 km
  • Kenai Fjords National Park Visitor Center - 7 min. kørsel - 6.8 km
  • Seward Waterfront Park - 8 min. kørsel - 7.1 km
  • Alaska SeaLife Center - 9 min. kørsel - 8.7 km
  • Kenai Fjords National Park Visitor Center - 10 min. kørsel - 8.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Kenai, AK (ENA-Kenai Municipal) – 124 min. kørsel, 163,2 km
  • Gratis transport i området

Restauranter

  • ‪Tidewater Taphouse - ‬7 min. kørsel
  • ‪The Breeze Inn Restaurant - ‬7 min. kørsel
  • ‪Ray's Waterfront - ‬8 min. kørsel
  • ‪Resurrect Art Coffee House & Gallery - ‬9 min. kørsel
  • ‪Firebrand BBQ - ‬8 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Seward Windsong Lodge

  • Seward Windsong Lodge ligger mindre end et kvarters kørsel fra Kenai Fjords National Park. Du kan få lidt at spise i kaffebaren/caféen eller slappe af med en drink i baren/loungen, når dagen går på hæld. En snackbar/deli, en terrasse og en have er andre højdepunkter. Stedets hjælpsomme personale og generelle forhold får gode bedømmelser fra rejsende.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 216 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Op til 3 børn (i alderen 11 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Udenfor overnatningsstedet

    • Gratis transportservice i området
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 06.00 til kl. 11.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Kaffebar
  • Snackbar/deli
  • Vandbeholder

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Gratis transport i området

Oplevelser

  • Vandre-/cykelruter
  • Dyreliv og vildt
  • Kajakroning
  • Ziplining

Forretningsfaciliteter

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Mødelokale
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring
  • Bryllupsfaciliteter
  • Flersproget medarbejderstab
  • Portier/piccolo

Faciliteter

  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Pejs i lobbyen
  • Festsal

Hjælp til personer med et handicap

  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • DVD-afspiller
  • Fladskærms-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Varme
  • Kaffe-/temaskine
  • Insektnet for vinduer

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner

Værelset

  • Balkon eller terrasse

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis lokalopkald

Mad og drikke

  • Køleskab

Mere

  • Rengøring efter anmodning

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Depositum: USD 100 pr. enhed, pr. ophold

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Resortgebyr: USD 19.57 pr. enhed, pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 16 til 25 USD for voksne og 12 til 16 USD for børn

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 18. september til den 31. maj.

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er kuliltealarm, brandslukker, røgalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Seward Windsong Lodge
Windsong Lodge
Seward Windsong
Seward Windsong Hotel Seward
Seward Windsong Lodge Hotel
Seward Windsong Lodge Seward
Seward Windsong Lodge Hotel Seward

Ofte stillede spørgsmål

Holder Seward Windsong Lodge åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes fra den 18. september til den 31. maj.

Er kæledyr tilladt på Seward Windsong Lodge?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Seward Windsong Lodge?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Seward Windsong Lodge?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 11.00. Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Seward Windsong Lodge og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for aktiviteter i nærheden som bådsejlads, vandreture og kajakroning. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer observation af dyreliv. Nyd godt af faciliteter som et picnicområde og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Seward Windsong Lodge?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Har Seward Windsong Lodge private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon eller gårdhave.

Hvordan er området omkring Seward Windsong Lodge?

Seward Windsong Lodge ligger ved floden. En populær attraktion i området er Kenai Fjords National Park, som ligger 11 minutters kørsel væk.

Anmeldelser

Anmeldelser af Seward Windsong Lodge

9,2

Fantastisk

9,4

Rengøring

9,4

Området

9,2

Service og personale

9,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The check in staff was great. The rooms were nice and clean. I would stay here again.
Dale, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

We had a great time at the lodge. It was so quiet and peaceful and the accommodations were amazing. I would definitely recommend it.
Sumit, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent hotel in Seward. Staff was super responsive and rooms/beds were good. I would stay here again.
Cameron, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent property when staying in the Seward area. Quick access to Kenai Fjords National Park. Even saw a bull moose just a couple of miles up the road.
Scott, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Wish there was free coffee in lobby but otherwise it was great!!
Susan, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Really enjoyed our stay at Windsong. It is close to the Exit Glacier and just a short drive to Seward. The restaurant next door is fabulous as well.
Melanie, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Would highly recommend this property. It’s safe, walkable, the staff is kind, and the food is really good .
Mariah, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

This was in a great location and super fun property. The place was clean and comfortable. There’s a few things like cracked lampshades that could use an update, but overall I would definitely stay there again. A quick drive to Seward, and they also provide a bus to town.
Chantel, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Rooms were very clean but no AC. May be summer time fan is an alaska thing. Stunning views of mountains. Highly recommend.
Amit, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff was friendly and helpful. Very accommodating.
Rebecca, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The property is very nicely located across from the river. The staff was helpful. Rooms very nice. Would definitely recommend.
Thomas, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Nice rustic environmemt.
Halson, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The room was really nice and cozy. The stuff was really helpful. The restaurant was ok for breakfast but for dinner it was just average.
svetlana, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The rooms were fine but pretty small. There is no microwave or refrigerator in the rooms. The proximity to Exit Glacier was very convenient if you plan to hike it. We ate dinner at the Resurrection lodge restaurant and the food was fine, however our waitress was rude. The support staff in the restaurant were friendly and fast. There is a coffee bar in the lobby and the baristas were fast and friendly. The coffee was good.
Julia, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay
JOHAO, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was perfect !!
Rutika, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay!
Graden, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great place to stay !! Employees go out of there way to help. Very courteous and the rooms are immaculate.. everything is pricey in Alaska. Rooms were booked for a fair price! Shuttle to town every hour ! Lovely area
Sherry, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The rooms are clean, spacious, and very welcoming . They look just like the pictures. The staff is very accommodating. The restaurant staff is very kind. A little slower in the morning . Evening staff flowed a bit quicker .
Mariah, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Beautiful property, and excellent place to stay
Christina, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Only downside is the sink is in the room. Our family has early risers and late to bed and to rise people too. The lights disturb others. But overall a beautiful place v
roger, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The hotel is far from town. They do have a shuttle that runs every hour. Also the lodge is all over the property and there might be a lot of walking to and from the lobby of the lodge.
Tirso, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It’s a nice get away from down town. Yet it’s such a short drive there. Staff took care of us. If you don’t want to walk take a ride in their electric geo(it’s was fun! Staff that took us places were very nice!) Few staffs I talked to they keep going back for seasonal work! They were so nice!
Gale, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Wonderful stay at a beautiful location.
Brenda, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great restaurant on site.
Rusty, rejse på 1 nat