Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT

3.0-stjernet overnatningssted
Hotel i Bozeman med indendørs pool og døgnåbne fitnessfaciliteter

Vælg datoer for at se priser

Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT befinder sig mindre end 10 minutters kørsel til Montana State University, Bozeman. Gæster kan hoppe i den indendørs pool eller lægge vejen forbi det døgnåbne fitnesscenter for at træne. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og morgenmad.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Aircondition

Primære faciliteter (12)

  • Rengøring (efter andmodning)
  • En indendørs pool
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Boblebad
  • Døgnåbent forretningscenter
  • Døgnåben reception
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Et bibliotek
  • Computerstation
  • Pejs i lobbyen
  • Fælles stue
  • Pengeskab i receptionen

Føl dig hjemme (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Mikrobølgeovn
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Privat badeværelse
  • Premium-tv-kanaler
  • Vaskerifaciliteter
Den nuværende pris er 1.070 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

King Studio Suite with Sofa Bed-Non-Smoking

  • Plads til 3 personer
  • 1 sovesofa (dobbeltseng) og 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

King Room-Accessible-Non-Smoking

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

2 Queen Beds Room, Non-Smoking

  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger

8,6 ud af 10
Fremragende
(71 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 26 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - flere senge - ikke-ryger

8,2 ud af 10
Rigtig godt
(20 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 27 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa - ikke-ryger

8,2 ud af 10
Rigtig godt
(20 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 27 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

8,8 ud af 10
Fremragende
(22 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(13 anmeldelser)
  • Bjergudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - tilpasset personer med nedsat mobilitet - ikke-ryger

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
5997 E Valley Center Rd, Bozeman, MT, 59715

Hvad ligger i nærheden?

  • Magic Diamond Casino - 17 min. gang - 1.5 km
  • East Gallatin River - 1 min. kørsel - 1.1 km
  • The ELM - 4 min. kørsel - 5.1 km
  • Montana State University, Bozeman - 7 min. kørsel - 7.1 km
  • Museum of the Rockies - 8 min. kørsel - 8.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Bozeman, Montana (BZN-Bozeman Yellowstone Intl.) – 12 min. kørsel, 11 km

Restauranter

  • Panda Express
  • ‪Applebee's Grill + Bar - ‬4 min. kørsel
  • Sodaworx
  • ‪MAP Brewing Co. - ‬5 min. kørsel
  • ‪Starbucks - ‬3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT

  • Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT befinder sig mindre end 10 minutters kørsel til Montana State University, Bozeman. Gæster kan hoppe i den indendørs pool eller lægge vejen forbi det døgnåbne fitnesscenter for at træne. Rejsende har kun godt at sige om stedets hjælpsomme personale og morgenmad.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 79 værelser
    • Overnatningsstedet har 4 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 07.00
    • Hurtig indtjekning/udtjekning er tilgængelig
    • Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Minimumsalder for indtjekning: 21 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
    • Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 21
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis utildækket parkering på stedet
    • Der er parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet fra kl. 06.00 til kl. 09.30 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 10.30 i weekender
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Gasgrill
  • Fælles mikrobølgeovn

Rejser med børn

  • Dagligvarebutik

Oplevelser

  • Skipister
  • Snowboarding

Forretningsfaciliteter

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Mødelokale
  • Computerstation
  • Konferencelokale (78 kvadratmeter)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Bygget i 2014
  • Pengeskab i receptionen
  • Picnicområde
  • Bibliotek
  • Pejs i lobbyen
  • Tv på fællesarealer
  • Fælles stue
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • En indendørs pool
  • Boblebad
  • Bålplads
  • Udendørs underholdningsområde
  • Havemøbler
  • Traditionel stil

Hjælp til personer med et handicap

  • Blindeskrift
  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 107
  • Rute til kørestolsbrugere
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 5 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Hjælpemidler til hørehæmmede
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Højde på registreringskranke med adgang for kørestole (cm): 86
  • Spa med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Oplyst rute til indgangen
  • Lift til pool på stedet
  • Gulvtæpper i fællesarealer
  • Tyndt gulvtæppe i fællesområder
  • Flisegulv i fællesområder

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 39-tommers fladskærms-tv
  • Kabelkanaler (premium)

Hjemlig komfort

  • Klimastyret aircondition og varme
  • Kaffe-/temaskine
  • Strygejern/strygebræt

Få en god nats søvn

  • Allergivenligt sengetøj
  • Mørklægningsgardiner
  • Gratis vugge/barneseng
  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • En kombination af bruser/badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis hverdagsaviser
  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)) og gratis internetforbindelse via kabel
  • Gratis lokalopkald

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Mere

  • Rengøring efter anmodning
  • Forbundne værelser tilbydes
  • LED-pærer

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Tidlig indtjekning kan arrangeres mod et ekstra gebyr på 20.00 USD (afhænger af tilgængelighed)

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Der er adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 00.00

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Gæster kan være helt rolige, da der er røgalarm på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, Union Pay
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Safety Protocol (Radisson).
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Country Carlson Bozeman Mt
Country Inn Carlson Bozeman Mt
Country Inn Radisson Bozeman MT
Country Radisson Bozeman MT
Country Inn Suites By Carlson Bozeman Mt
Country Inn Suites by Radisson Bozeman MT
Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT Hotel
Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT Bozeman
Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT Hotel Bozeman

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Ja, der findes en indendørs pool. Gæster har adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 00.00.

Er kæledyr tilladt på Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 07.00. Der opkræves et gebyr på 20.00 USD for tidlig indtjekning (afhænger af tilgængelighed). Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for hurtig indtjekning og udtjekning samt kontaktløs udtjekning.

Er der et kasino på Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Magic Diamond Casino (16 min. gang) og Dotty's Casino (4 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT og i nærheden?

Benyt dig af muligheden for vinteraktiviteter i nærheden som snowboarding og skiløb. Yderligere rekreative muligheder på stedet inkluderer kasino. Nyd en afslappende tur i boblebadet og en forfriskende dukkert i den indendørs pool. Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT har også et døgnåbent fitnesscenter og et picnicområde.

Hvordan er området omkring Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT?

Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT ligger kun 16 minutters gang fra Magic Diamond Casino.

Anmeldelser

Anmeldelser af Country Inn & Suites by Radisson, Bozeman, MT

8,4

Meget godt

8,4

Rengøring

8,0

Området

8,6

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Quiet room and the bed was very comfortable!
Rebecca, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The beds were very comfortable and location was great
David, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very nice clean hotel
Sandra, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Beds were comfortable and there was a nice variety of dishes for breakfast.
Brittney, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The waffles were great!
Dawn, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Really great staff
Gemma, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

My stay was great. The front desk staff were very helpful and accommodating.
Michael, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Loved the fire pit to relax and look at the mountains.
Andrew, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean and the Breakfast was good.
Wes, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Location is in an area with many food options and walking distance to the Murat Theater
Jeffrey, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Everything was really good.
rob, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

A good breakfast
William, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

needs a step up in maintenance, cleaning up food and tables in breakfast room. Emptying garbage cans in breakfast rooms. Location is good for restaurants and stores.
Christina, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

breakfast was great, easy to get Uber, clean
Ashley, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great location. Great staff. Great breakfast presented each morning.
Gary, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very comfortable beds.
Jerald, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great size room. Quiet, clean and great location to food options.
Gladys, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

The floor in our room was incredibly dirty. The room smelled bad. We went to breakfast 30 minutes before it closed and they weren't replenishing the items. Looks like it should have been a nice hotel but we were very disappointed.
Becky, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

I was so happy to finally stay at a hotel that kept the pool open until midnight!
Elizabeth, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

The grounds are nice, but the patio furniture is dated. Staff is very friendly. Rooms are dated and dirty.
Christine, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff was helpful and accommodating
Janeen, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Most importantly, the bed was comfortable and the pillows were acceptable. The breakfast was just okay. They only service the room every three days, so it’s easy to run out of towels.
Shelby, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The staff was friendly and welcoming.
Tiffany, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Great stay!
Stacy, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Hotel was very clean & comfortable. There were some issues with our keys not working but they were fixed quickly.
Amy, rejse på 5 nætter