Privat vært

Xenios Dolphin Beach Hotel

Overnatningsstedets klasse: 3
Resort ved stranden i Kassandra med udendørs pool og restaurant

Vælg datoer for at se priser

Xenios Dolphin Beach Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Kassandra. Restauranten er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en terrasse og en have.

Anmeldelser

7,2 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • På stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • En udendørs pool
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved stranden
  • Poolbar
  • Terrasse
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Have
  • Pengeskab i receptionen

Føl dig hjemme (6)

  • Gratis vugger/barnesenge
  • Køleskab
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Have
  • Terrasse

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Superior-dobbeltværelse - delvis havudsigt

  • 26 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Standard-dobbeltværelse - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 24 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge

Familieværelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • 34 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng) ELLER 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Standard-dobbeltværelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • 24 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge

Familieværelse - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 34 m²
  • Plads til 5 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge

Superior-dobbeltværelse - udsigt til have

  • Haveudsigt
  • 26 m²
  • Plads til 4 personer
  • 3 enkeltsenge

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Værelse

  • Plads til 4 personer

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Possidi, Kassandra, Central Macedonia, 63077

Hvad ligger i nærheden?

  • strand nær Περιμετρική Οδός Κασσάνδρας - 8 min. kørsel - 6.4 km
  • strand nær Mpoulamatsia - 8 min. kørsel - 6.4 km
  • Siviri Strand - 13 min. kørsel - 10.8 km
  • Elani Strand - 19 min. kørsel - 14.5 km
  • Kallithea Strand - 27 min. kørsel - 19.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Thessaloniki (SKG-Makedonien) – 74 min. kørsel, 90,7 km

Restauranter

  • To steki tou bambi
  • Ta Mam
  • ‪Eldoris Beach Bar - ‬3 min. kørsel
  • ‪Omgyros - ‬7 min. kørsel
  • ‪Makana Beach Bar - ‬7 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Xenios Dolphin Beach Hotel

  • Xenios Dolphin Beach Hotel er en oplagt valgmulighed, når du besøger Kassandra. Restauranten er det oplagte sted at få lidt at spise, og når du har boltret dig i den udendørs pool, kan du slappe af med en drink i baren/loungen. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en terrasse og en have.

Oplysninger om alt inklusive

  • Xenios Dolphin Beach Hotel har værelsespriser med alt inklusive. Disse priser er højere, fordi de inkluderer mad og drikkevarer på stedet (begrænsninger kan gælde).

Mad og drikkevarer

  • Alle buffetmåltider, snacks og udvalgte drikkevarer er inkluderet

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 66 enheder
    • Overnatningsstedet har 3 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 00.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 11.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Poolbar

Oplevelser

  • På stranden

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Bagageopbevaring
  • Strandliggestole
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Have
  • Terrasse
  • En udendørs pool

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition

Få en god nats søvn

  • Lydisolerede værelser
  • Gratis vugge/barneseng

Værelset

  • Møbleret balkon

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Badekar eller bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Telefon

Mad og drikke

  • Køleskab

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 1.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 5.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 19. oktober til den 30. maj.

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.

Også kendt som

Dolphin Beach Hotel Kassandra
Dolphin Beach Kassandra
Hotel Dolphin Beach
Xenios Dolphin Beach Hotel Kassandra
Xenios Dolphin Beach Kassandra
Xenios Dolphin Beach
Dolphin Beach Hotel
Xenios Dolphin Beach Kassandra
Xenios Dolphin Beach Hotel Resort
Xenios Dolphin Beach Hotel Kassandra
Xenios Dolphin Beach Hotel Resort Kassandra

Ofte stillede spørgsmål

Holder Xenios Dolphin Beach Hotel åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes fra den 19. oktober til den 30. maj.

Tilbyder Xenios Dolphin Beach Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Xenios Dolphin Beach Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Xenios Dolphin Beach Hotel?

Ja, der findes en udendørs pool.

Er kæledyr tilladt på Xenios Dolphin Beach Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt, men servicedyr er velkomne.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Xenios Dolphin Beach Hotel?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Xenios Dolphin Beach Hotel.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Xenios Dolphin Beach Hotel?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.00.

Hvad kan jeg opleve hos Xenios Dolphin Beach Hotel og i nærheden?

Xenios Dolphin Beach Hotel tilbyder en udendørs pool og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Xenios Dolphin Beach Hotel?

Ja, der er en restaurant på stedet, som tilbyder internationale retter.

Har Xenios Dolphin Beach Hotel private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en møbleret balkon.

Hvordan er området omkring Xenios Dolphin Beach Hotel?

Xenios Dolphin Beach Hotel ligger kun 16 minutters gang fra Possidi Pynt.