Flipper House Hotel

3.5-stjernet overnatningssted
Hotel med 2 udendørs pools i nærheden af Pattaya Strandpromenade

Vælg datoer for at se priser

Flipper House Hotel tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Pattaya Strandpromenade og Pattaya Strand. Gæster kan tage en dukkert i en af de 2 udendørs pools eller få noget at spise på Gallery Restaurant, der serverer thailandske retter og er åben til morgenmad. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en snackbar/deli og en terrasse. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Tæt på stranden
  • Restaurant og bar/lounge
  • 2 udendørs pools
  • Tagterrasse
  • Morgenmad tilgængelig
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved stranden
  • Poolbar
  • Roomservice
  • Kaffebar
  • Forretningscenter

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Terrasse
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
Den nuværende pris er 219 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. jul. - 27. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Standardværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(35 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 23 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 26 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe Room (Terrace on request)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Junior Suite

  • Plads til 2 personer
  • Gratis Wi-Fi

Standard Double Room

  • Plads til 2 personer
  • Gratis Wi-Fi

Standard Twin Room

  • Plads til 2 personer
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse med 2 enkeltsenge

7,4 ud af 10
Godt
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse med 2 enkeltsenge

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Junior Suite

  • Byudsigt
  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Mini Suite

  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
213/2 Soi 7, Pattaya Beach Rd., Pattaya, Chonburi, 20260

Hvad ligger i nærheden?

  • Pattaya Strandpromenade - 3 min. gang - 0.3 km
  • Pattaya Strand - 5 min. gang - 0.5 km
  • Central Pattaya - 5 min. gang - 0.5 km
  • Soi Buakhao - 7 min. gang - 0.6 km
  • Gågade - 3 min. kørsel - 1.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Utapao (UTP-Utapao International) – 45 min. kørsel, 47,3 km
  • Suvarnabhumi Internationale Lufthavn (BKK) – 88 min. kørsel, 121,1 km
  • Pattaya Station – 9 min. kørsel, 3,4 km
  • Pattaya Tai Station – 13 min. kørsel, 5,6 km
  • Sattahip Yanasangwararam Station – 25 min. kørsel, 17,4 km

Restauranter

  • ‪Jasmin's Café - ‬2 min. gang
  • ‪Shooters - ‬1 min. gang
  • ‪Ninety-Four Coffee - ‬2 min. gang
  • ‪ตาต้าสุกี้ - ‬2 min. gang
  • ‪Bodrum Meyhanesi - ‬3 min. gang

Om overnatningsstedet

Flipper House Hotel

  • Flipper House Hotel tilbyder en tagterrasse og ligger mindre end fem minutters gang fra Pattaya Strandpromenade og Pattaya Strand. Gæster kan tage en dukkert i en af de 2 udendørs pools eller få noget at spise på Gallery Restaurant, der serverer thailandske retter og er åben til morgenmad. Andre højdepunkter tæller en bar ved poolen, en snackbar/deli og en terrasse. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 191 værelser
    • Overnatningsstedet har 8 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 23.30
    • Mulighed for kontaktløs indtjekning
    • Minimumsalder for indtjekning: 19 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 19
DONE

Børn

    • Ét barn (i alderen 8 år eller derunder) kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Begrænset parkering på stedet
DONE

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 07.00 til kl. 11.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Poolbar
  • Kaffebar
  • Grill
  • Roomservice
  • Snackbar/deli

Rejser med børn

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Oplevelser

  • Shopping
  • Billard- eller poolbord
  • Tæt på stranden

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter
  • Mødelokaler
  • Computerstation

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Frisørsalon
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Strandliggestole
  • Strandparasoller
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • 3 bygninger/tårne
  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Pengeskab i receptionen
  • Tagterrasse
  • Have
  • Pejs i lobbyen
  • Tv på fællesarealer
  • 2 udendørs pools
  • Festsal
  • Selskabslokale

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • LED-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Minibar
  • Elkedel

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab

Interessante fakta

Spisning

Gallery Restaurant - restaurant med buffet, som specialiserer sig i thailandske retter. Her serveres kun morgenmad.
Lokalitet nr. 2 på stedet - kaffebar, som specialiserer sig i asiatiske retter.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 220 THB for voksne og 100 THB for børn

Børn og ekstra senge

  • Ekstrasenge er til rådighed mod et gebyr på 550.0 THB pr. nat

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Flipper Hotel
Flipper House
Flipper House Hotel
Flipper House Hotel Pattaya
Flipper House Pattaya
Flipper Hotel Pattaya

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Flipper House Hotel gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Flipper House Hotel har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Flipper House Hotel?

Ja, der er 2 udendørs pools.

Er kæledyr tilladt på Flipper House Hotel?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Flipper House Hotel?

Ja, der er gratis selvstændig parkering. Der kan være et begrænset antal parkeringspladser.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Flipper House Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.30. Udtjekning er kl. 12.00. Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Flipper House Hotel og i nærheden?

Flipper House Hotel tilbyder 2 udendørs pools og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Flipper House Hotel?

Ja, Gallery Restaurant tilbyder thailandske retter.

Hvordan er området omkring Flipper House Hotel?

Flipper House Hotel ligger i nærheden af Pattaya Strand i Pattaya Centrum, kun 3 minutters gang fra Pattaya Strandpromenade og 4 minutters gang fra Central Pattaya.

Anmeldelser

Anmeldelser af Flipper House Hotel

8,0

Meget godt

8,2

Rengøring

8,0

Området

8,2

Service og personale

7,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Rigtig godt

Morgenmad okay. Renlighed på værelse også okay, men forbedring i det område er der en del plads til. Faciliteter rigitgt godt, dejlig svimmingpool med åben bar. Lækkert med roomservice og gode drinks/mad udvalg.
Magnus, rejse på 15 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Værelset var gammelt og lugtet fugtigt
Jack, rejse på 8 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Kokonaisuutena erittäin viihtyisä hotelli!
Juha, rejse på 22 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

値段相応だが、オムレツは大変美味しい。
eiji, rejse på 4 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Great hotel, amazing staff and great location too. Would definitely stay again and would highly recommend
Craig, rejse på 14 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Room excellent and pools great
stuart, rejse på 12 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Amazing time friendly staff
Kareem, rejse på 12 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Breakfast was ok, glad it was free.
Donald wayne, rejse på 13 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

I have been staying at this hotel for over 25 years.And the staff is always been very professional and would take care of any situation if they could.
Gary, rejse på 6 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Not a bad hotel if you're on a budget. The first room i got made me question my choices. My second room was much better and cleaner. The staff is very friendly. The pool and bar was good and the people who work at pool bar was very nice and good.
Jason, rejse på 5 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Noisy location, rooms were clean, staff was friendly
Kai, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

良かった
Yusuke, rejse på 4 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Loved the hotel and location
Juan, rejse på 4 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Yes
Paul, rejse på 21 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Room smelled bad of cigarette smoke. We were moved to another room which was a better. Rooms are decent for the price. Pool area is nice. Lots of activity on the street if you're looking for nightlife.
Richard, rejse på 3 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Had a nice stay! The Flipper is always an excellent time.
Eric, rejse på 2 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

朝ごはんがおいしい
Naoto, rejse på 10 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Saubere Zimmer und das Personal war auch sehr freundlich
Jürgen, rejse på 10 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Chambre correcte et personnel bienveillant
patrick, rejse på 1 nat
Verificeret

10/10 Enestående

Excellent breakfast choices and big clean rooms
stuart, rejse på 12 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Chambre netoyee tous les jours et personnel a l ecoute
Hamed, rejse på 14 nætter
Verificeret

6/10 Godt

Breakfast is trash. Don’t even think the street dogs would eat it. Property very outdated needs a remodel
greg, rejse på 6 nætter
Verificeret

8/10 Rigtig godt

Clean room,good breakfast buffet, Staff not so friendly,much better in Philippines, But the girl clean the room was great
Hannu, rejse på 9 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

Schone kamer, goede ligging, vriendelijk personeel
Ali, rejse på 8 nætter
Verificeret

10/10 Enestående

The location was really convenient too many places nearby and overall, I was happy with my stay
Justin, rejse på 3 nætter