Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality

Overnatningsstedets klasse: 3.5
Dette hotel i centrum med forbindelse til et shoppingcenter tilbyder restaurant og befinder sig tæt på Johor Bahru-bytorvet

Vælg datoer for at se priser

Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality ligger kun fem minutters kørsel fra Johor Bahru-bytorvet og KSL-indkøbscentret. Gæster kan få lidt motion i fitnesscenteret eller få noget at spise på Citrus Cafe, der serverer internationale retter og er åben til morgenmad, frokost og aftensmad. AEON, Tebrau By og Paradigm Mall Johor Bahru ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har godt at sige om stedets nærliggende shoppingmuligheder.

Anmeldelser

7,2 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Aircondition
  • Motionscenter
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant
  • Fitnessfaciliteter
  • Forretningscenter
  • Områdetransport
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeservice
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Konferencelokaler
  • Mødelokale

Føl dig hjemme (6)

  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Kaffe-/temaskine
  • Elevator
Den nuværende pris er 256 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. okt. - 23. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Club Suite

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Club Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Family Suite

  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng

Superior-dobbeltværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(9 anmeldelser)
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Club Double Room

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Family Suite

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng

Club-suite - 1 soveværelse

  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Club Twin Room

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior-værelse med 2 enkeltsenge

7,4 ud af 10
Godt
(9 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Connecting Room

  • 2 soveværelser
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge og 1 enkeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
No. 16, Jalan Station, Johor Bahru, Johor, 80000

Hvad ligger i nærheden?

  • Johor Bahru-bytorvet - 1 min. gang - 0.1 km
  • Komtar JBCC - 3 min. gang - 0.3 km
  • Persada Kongrescenter - 5 min. gang - 0.5 km
  • Johor Bahru-komplekset for told, paskontrol og karantæne - 7 min. gang - 0.6 km
  • R&F Mall - 8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Singapore (XSP-Seletar) – 34 min. kørsel, 23,1 km
  • Senai Internationale Lufthavn (JHB) – 25 min. kørsel, 31,3 km
  • Changi Lufthavn (SIN) – 33 min. kørsel, 39,2 km
  • JB Sentral Busstation – 4 min. gang, 0,3 km
  • Kempas Baru Station – 12 min. kørsel, 11,6 km
  • Transport i området (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Oriental Kopi 华阳 City Square - ‬2 min. gang
  • ‪Burger King - ‬2 min. gang
  • ‪Street Hawker Jln Wong Ah Fook JB - ‬1 min. gang
  • ‪Bornga 본가 - ‬1 min. gang
  • ‪Meng Meng Roasted Duck 阿明帝皇鸭 - ‬1 min. gang

Om overnatningsstedet

Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality

  • Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality ligger kun fem minutters kørsel fra Johor Bahru-bytorvet og KSL-indkøbscentret. Gæster kan få lidt motion i fitnesscenteret eller få noget at spise på Citrus Cafe, der serverer internationale retter og er åben til morgenmad, frokost og aftensmad. AEON, Tebrau By og Paradigm Mall Johor Bahru ligger desuden en kort køretur derfra. Rejsende har godt at sige om stedets nærliggende shoppingmuligheder.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 125 værelser
    • Overnatningsstedet har 10 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 15.00 til kl. 12.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Dette hotel kan kun benyttes i forbindelse med karantæneophold. Overnatningsstedet accepterer kun reservationer fra rejsende, der skal gå i karantæne (f.eks. internationale rejsende). Du kan blive bedt om at fremvise dokumentation for dette inden ankomst.
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalderen for gæster er 18
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Ingen parkering på stedet
    • Parkering i nærheden (30 MYR pr. dag)

Udenfor overnatningsstedet

    • Transportservice i området inden for 1 km*

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Restaurant

Oplevelser

  • Billard- eller poolbord

Forretningsfaciliteter

  • Forretningscenter
  • Mødelokale
  • Konferencelokale (80 kvadratmeter)

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab

Faciliteter

  • 1 bygning/tårn
  • Pengeskab i receptionen
  • Fitnesscenter
  • Festsal

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 32-tommers fladskærms-tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Kaffe-/temaskine
  • Hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer (efter anmodning)
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Forbundne værelser tilbydes

Interessante fakta

Spisning

Citrus Cafe - café, som specialiserer sig i internationale retter. Her serveres morgenmad, frokost og middag.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Områdetransport tilbydes mod et ekstra gebyr

Parkering

  • Parkering er til rådighed i nærheden og koster 30 MYR pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Gæster kan være helt rolige, da der er kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Citrus Hotel
Citrus Hotel Johor Bahru
Citrus Johor Bahru
Citrus Johor Bahru Hotel
Hotel Citrus
Hotel Citrus Johor Bahru
Johor Bahru Citrus Hotel
Citrus Hotel Johor Bahru Compass Hospitality
Citrus Hotel Compass Hospitality
Citrus Johor Bahru Compass Hospitality
Citrus Compass Hospitality
Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality Hotel
Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality Johor Bahru

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 12.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Er der et kasino på Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Marina Bay Sands (13,5 km) ligger i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality og i nærheden?

Hold din daglige træningsrutine ved lige i stedets fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Ja, Citrus Cafe tilbyder internationale retter.

Hvordan er området omkring Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality?

Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality ligger i Det Centrale Distrikt, kun 4 minutters gang fra JB Sentral Busstation og 5 minutters gang fra Komtar JBCC.

Anmeldelser

Anmeldelser af Citrus Hotel Johor Bahru by Compass Hospitality

7,2

Godt

6,8

Rengøring

7,8

Området

7,6

Service og personale

6,6

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Comfortable stay.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Our stay was comfortable and the staff were very helpful.
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Very convenient to stay as many food stall surrounding and a mall just next to the hotel
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

good location.. other than that everything is decent for short stay
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Always all time favourite hotel. It's convenient and easy access. Near shopping malls. Nice friendly staff and embience entrance. Recommended hotel.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean room, friendly staff, nice bed. Cant fault for a budget hotel with a excellent location.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Convienient location
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Clean and professional staffs
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean rooms and very good location
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Enjoyed my stay here, very clean rooms and friendly staff for a reasonable price, what more can you ask. If I find myself in JB again, I'll be sure to come back here.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

A very nice place to stay.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Good value for money! Decent stay with good & friendly staff.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

The staff are friendly and the area is convenient.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

All areas is perfect and will book again.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Staff was exceptionally polite and friendly..will stay there again since its near CIQ and CS
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Very clean, very friendly, helpful staff.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent hotel. Excellent breakfast, and excellent surrounding areas.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Hotel is a great value for its central location.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Excellent

Staffs are polite and cheerful overall great service and convenient to go around will stay again for my next trip here
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

It was good stay.. Except for the breakfast.. Really not worth waste of time..
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The staff there excellent make me n family so welcome and the room is clean . Loving it .
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

一人旅で2泊。JBセントラルから程近く、ホテル周りのローカル観光を楽しめた。チェックイン時の対応やホテル出入り時の挨拶、朝食スタッフの対応は良かった。アメニティは期待していなかったので、歯ブラシなど必要な物は持参した。チェックインの翌日、メイクアップルームの札を出していたところ、水の補給とシーツのシワ伸ばしはされていたが、カップ2つとタオルは取り換えられていなかったので驚いた。廊下にいた清掃人に伝えて対処してもらった。些細なことではあるが残念だ。
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Good hotels
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

had a good stay
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

The room was clean and as expected.