Swissôtel Resort And Spa Cesme

Dette luksushotel ved stranden tilbyder spa og ligger i nærheden af Ilica strand

Vælg datoer for at se priser

Swissôtel Resort And Spa Cesme tilbyder en privat strand, hvor du kan nippe til en drink ved strandbaren, ligesom du befinder dig mindre end fem minutters gang fra Ilica strand. Den udendørs pool og den indendørs pool sikrer timevis af underholdning, mens gæster, som er i humør til lidt selvforkælelse, kan besøge spaen for at nyde godt af ansigtsbehandlinger og manicure og pedicure. Spisemulighederne tæller 3 restauranter, og baren/loungen er et godt sted at nyde en kølig drink. En gratis børneklub, en bar ved poolen og et fitnesscenter er andre højdepunkter på dette hotel med luksusfaciliteter.
VIP Access

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Kæledyrsvenligt
  • Mulighed for parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Privat strand
  • 3 restauranter og bar/lounge
  • Spa med fuld service
  • En indendørs pool og en udendørs pool
  • Morgenmad tilgængelig
  • Gratis børneklub
  • Fitnessfaciliteter
  • Parkeringsservice
  • Børnepool
  • Strandbar
  • Poolbar

For familier (6)

  • Børnepool
  • Børneklub (gratis)
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Privat badeværelse
  • Have
  • Daglig rengøring
Den nuværende pris er 1.357 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
21. okt. - 22. okt.

Derfor elsker vi dette overnatningssted

Lykke ved havet
Dette hotel ligger på en privat hvid sandstrand. En charmerende gangsti fører ned til vandet, og en strandbar tilbyder forfriskninger.
Arbejde og strandglæde
Håndter projekter i 12 mødelokaler, og lad derefter batterierne op på den private strand. Efter lukketid kan du nyde spabehandlinger eller nippe til drinks i poolbaren.
Foodie-paradis
Hotellet har tre restauranter og en café med veganske og vegetariske muligheder. En bar serverer godnatdrinks. Økologiske ingredienser skinner igennem.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Suite - havudsigt - hjørneværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 60 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng

Familiesuite

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 40 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)

Swiss Advantage Room - 1 kingsize-seng

10,0 ud af 10
Enestående
(11 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 32 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Swiss Advantage Room - Værelse med 2 enkeltsenge

  • Haveudsigt
  • 32 m²
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Swiss - 1 kingsize-seng - havudsigt

8,6 ud af 10
Fremragende
(10 anmeldelser)
  • 32 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Swiss - Værelse med 2 enkeltsenge - havudsigt

7,0 ud af 10
Godt
(2 anmeldelser)
  • 32 m²
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Comfort-værelse - 2 enkeltsenge - havudsigt

  • Havudsigt
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge

Junior-suite - havudsigt

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Celal Bayar, 5152. Sk. No:43, Cesme, Izmir, 35930

Hvad ligger i nærheden?

  • Ilica strand - 3 min. gang - 0.3 km
  • Oasis Vandland - 2 min. kørsel - 1.9 km
  • Alaçatı Çarşı - 3 min. kørsel - 3.4 km
  • Aqua Toy City - 4 min. kørsel - 2.7 km
  • Boyalık Strand - 6 min. kørsel - 4.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Chios (JKH-Chios Island National) – 80 min. kørsel, 27,8 km

Restauranter

  • ‪Vakko L’atelier - ‬2 min. gang
  • ‪Dost Pide & Pizza - ‬3 min. gang
  • ‪Kırçiçeği - ‬5 min. gang
  • ‪Hamdi Restaurant - ‬1 min. gang
  • ‪İzmir Banksis Beach Clup - ‬5 min. gang

Om overnatningsstedet

Swissôtel Resort And Spa Cesme

  • Swissôtel Resort And Spa Cesme tilbyder en privat strand, hvor du kan nippe til en drink ved strandbaren, ligesom du befinder dig mindre end fem minutters gang fra Ilica strand. Den udendørs pool og den indendørs pool sikrer timevis af underholdning, mens gæster, som er i humør til lidt selvforkælelse, kan besøge spaen for at nyde godt af ansigtsbehandlinger og manicure og pedicure. Spisemulighederne tæller 3 restauranter, og baren/loungen er et godt sted at nyde en kølig drink. En gratis børneklub, en bar ved poolen og et fitnesscenter er andre højdepunkter på dette hotel med luksusfaciliteter.

I korte træk

Hotellets størrelse

    • 248 værelser
    • Overnatningsstedet har 8 etager

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning starter kl. 15.00
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18

Børn

    • Gratis børneklub

Kæledyr

    • Kæledyr er tilladt (kun hunde, op til 7 kg pr. kæledyr)*

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne

Parkering

    • Parkeringsservice på stedet (10 EUR pr. dag)
    • Der er parkering på stedet
    • Ladestation til elbiler på stedet

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 11.00
  • 3 restauranter
  • Bar/lounge
  • Strandbar
  • Poolbar
  • Kaffebar

Rejser med børn

  • Gratis børneklub
  • Børnepool

Oplevelser

  • På en privat strand

Forretningsfaciliteter

  • 12 mødelokaler

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Renseri- og vaskeriservice
  • Portier/piccolo

Faciliteter

  • Pengeautomat/banktjeneste
  • Have
  • Fitnesscenter
  • En udendørs pool
  • En indendørs pool
  • Spa med fuld service
  • Mindst 80% af maden er lokalt produceret
  • Mindst 80% økologisk mad
  • Veganske spisemuligheder
  • Vegetariske spisemuligheder
  • Lokalt ejede og arrangerede ture og oplevelser
  • Udstilling af lokale kunstnere
  • Mindst 80% af belysningen er LED-belysning
  • Ingen sodavandsflasker af plast
  • Ingen rørepinde af plast
  • Ingen sugerør af plast
  • Ingen vandflasker af plast
  • Kun genanvendelige kopper
  • Kun genanvendeligt service
  • Festsal
  • Udendørs underholdningsområde
  • Havemøbler
  • Gangsti til vandet

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Bredde på elevatordør (cm): 80
  • Parkering til kørestolsbrugere
  • 2 parkering med kørestolsadgang på stedet
  • Concierge-reception adgang for kørestolsbrugere
  • Parkeringsservice til handicapkøretøj
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Højde på registreringskranke med adgang for kørestole (cm): 65
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel brandalarm på gangene
  • Håndtag i trappeopgange
  • Højde på håndtag i trappeopgange (cm): 65
  • Indgangsrampe
  • Kørestole til rådighed på stedet
  • Oplyst rute til indgangen
  • Rute til indgangen uden trapper
  • 9 trapper til indgangen på overnatningsstedet
  • Trægulv på værelset

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Minibar
  • Espressomaskine

Få en god nats søvn

  • Aftenopredning
  • Sengelinned tilbydes

Værelset

  • Balkon

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Automater til toiletartikler
  • Affaldssortering
  • Kun vandbesparende brusere

Interessante fakta

Spa

Gæster kan lade sig forkæle med forskellige behandlinger i stedets spa med fuld service. Blandt behandlingerne er ansigtsbehandlinger, body scrub-behandling, kropsbehandlinger og manicure og pedicure. Spaen er åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 57 EUR pr. person

Kæledyr

  • Kæledyr er tilladt mod et tillægsgebyr på EUR 100 pr. kæledyr, pr. ophold

Parkering

  • Parkeringsservice koster EUR 10 pr. dag

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort, mobilbetaling og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Dette overnatningssted forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Overnatningsstedets registreringsnummer 047
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Swissôtel Resort Spa Cesme
Swissotel And Spa Cesme Cesme
Swissôtel Resort And Spa Cesme Hotel
Swissôtel Resort And Spa Cesme Cesme
Swissôtel Resort Spa Cesme (Opening Soon)
Swissôtel Resort And Spa Cesme Hotel Cesme

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Swissôtel Resort And Spa Cesme gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Swissôtel Resort And Spa Cesme har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Ja, der findes en indendørs pool, en udendørs pool og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Ja, hunde er tilladt med en maksimumvægt på 7 kg pr. kæledyr. Der opkræves et gebyr på 100 EUR pr. kæledyr pr. ophold.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Ja. Parkeringsservice koster 10 EUR pr. dag. Der tilbydes ladestander til elbiler.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Du kan tjekke ind fra kl. 15.00. Udtjekning er kl. 12.00.

Hvad kan jeg opleve hos Swissôtel Resort And Spa Cesme og i nærheden?

Swissôtel Resort And Spa Cesme tilbyder en privat strand, en spa og en udendørs pool samt et fitnesscenter og en have.

Er der restauranter på eller i nærheden af Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Ja, der er 3 restauranter på stedet.

Har Swissôtel Resort And Spa Cesme private udendørs områder?

Ja, hvert værelse har en balkon.

Hvordan er området omkring Swissôtel Resort And Spa Cesme?

Swissôtel Resort And Spa Cesme ligger i Celal Bayar, kun 3 minutters gang fra Ilica strand.

Anmeldelser

Anmeldelser af Swissôtel Resort And Spa Cesme

9,0

Fantastisk

9,4

Rengøring

9,2

Faciliteter

9,0

Service og personale

9,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Herşey mükemmeldi plaj temiz oda kahvaltı çalışanlar hepsi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

oldukca temiz ve konfırluydu
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Çok keyifli bir konaklama geçirdik, güzel anılarla ayrıldık. Kendimizi rahat ve evimizde gibi hissettik. Güler yüzleri, ilgileri ve misafirperverlikleri için tüm ekibe teşekkür ederiz. Tekrar gelmekten mutluluk duyacağımız bir yer. Huzurlu ve keyifli bir tatil arayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 🌿
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Sehr gut eingerichtetes, sauberes Zimmer mit grossem Balkon. Ganze Anlage ist sehr gepflegt. Sehr nette Personal.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Helt perfekt!! Bra personal, grym frukost och rent.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Superbra hotell! Rekommenderas
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Güzel bir otel. Kalitesi kendisini kanıtlamış bir marka. Kolayca tercih edilebilir.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Otel çok temiz cınfırlu ve yeni. . Plaj ve deniz mükemmel. Kahvaltı çeşitliliği ve ambiansı çok iyi. Yüzme havuzu kalabalık değil harika
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Çok memnun kaldık , tertemiz otel
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temiz,güzel hotel, çalışanlar da iyiydi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Bien propre excellent bien localisé neuf
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Denizi konumu ve temizligi gayet iyiydi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Herşeyden önce muhteşem bir mutfak çok başarılıydı. Tüm ekibe teşekkürler… Deniz, kumsal güvenlik görevlileri ve sahilde çalışan personelin 10 gündür otelde kalan birini tanımayıp sürekli kontrol etmesi can sıkıcıydı. Huzuru kaçıran saldırgan ve kraldan çok kralcı bir güvenlikti Onun dışında otelden, manzaradan, SPAdan, masajlarımızdan, oda servisinden çok memnun kaldık
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Perfect experience. Very happy
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Evrything was perfect
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temizlik ve çalışanlar iyi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temizlik ve çalışanlar iyi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Oda manzarası, kahvaltı ve spa çok iyi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temiz bir otel. Çalışanlar da iyiydi
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Mükemmel
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Bu kalışımızda herşey daha organize idi Teşekkür ederiz
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Temizlik, guler yuz, konum, olanaklar (plaj havuz acık-kapalı spa spor salonu gibi) ve kahvaltı, memnuniyet verici.
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Household personelinin daha çok eğitime ihtiyacı var; söylediğimiz zaman her konuda çok yardımcı oldular ancak otel hizmet sektöründe standartları yakalamaları için daha çok eğitime ihtiyaçları var. Swiss Otel’in bu durumu fark etmesini dilerim
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Çocuklar ve aileler için mükemmel bir otel. Çalışanları ve hizmeti süper, çok memnun kaldık.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Sets a very high bar.