Villa La Tartana

Bed & Breakfast ved stranden med bar/lounge i nærheden af Spiaggia Grande

Vælg datoer for at se priser

Villa La Tartana sikrer dig en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Spiaggia Grande og Positano Færgekaj. Gratis faciliteter inkluderer kontinental morgenmad og Wi-Fi. Andre højdepunkter på denne Bed & Breakfast i middelhavsstil tæller en bar/lounge og en snackbar/deli. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

Anmeldelser

9,8 ud af 10, Gæstefavoritter
Bedst bedømt af rejsende

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask
  • Døgnåben reception

Primære faciliteter (12)

  • Daglig rengøring
  • Badehåndklæder
  • Bar/lounge
  • Roomservice (døgnet rundt)
  • Afhentningsservice fra togstationen
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Biludlejning på stedet
  • Pengeskab i receptionen
  • Snackbar/deli
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Flersproget medarbejderstab

Føl dig hjemme (6)

  • Køleskab
  • Kabel-/satellit-tv
  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Mørklægningsgardiner
  • Badekar eller bruser
Den nuværende pris er 2.661 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Derfor elsker vi dette overnatningssted

Velsmagende morgenmad
Der tilbydes gratis kontinental morgenmad med fokus på lokale råvarer. Baren tilføjer aftencharme til dette hyggelige bed & breakfast.
Guddommelig søvn venter
Italienske lagner fra Frette skaber et soveparadis i alle værelser. Mørklægningsgardiner sikrer mørke, og roomservice døgnet rundt tilfredsstiller dine behov om midnat.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Dobbeltværelse - havudsigt

9,6 ud af 10
Enestående
(15 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 16 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standard Double Room, City View, NO SEA VIEW

9,0 ud af 10
Fantastisk
(7 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - balkon - delvis havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(8 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Via Vicolo Vito Savino 4/6/8, Positano, SA, 84017

Hvad ligger i nærheden?

  • Chiesa Madre di Santa Maria Assunta - 1 min. gang - 0.0 km
  • MAR Positano romersk villa - 2 min. gang - 0.2 km
  • Spiaggia Grande - 2 min. gang - 0.2 km
  • Positano Turistkontor - 2 min. gang - 0.2 km
  • Piazza dei Mulini - 3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Napoli Internationale Lufthavn (NAP) – 118 min. kørsel, 65 km
  • Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) – 110 min. kørsel, 81,4 km
  • Piano di Sorrento Station – 34 min. kørsel, 13,1 km
  • Meta Station – 36 min. kørsel, 14,6 km
  • Vietri sul Mare Station – 39 min. kørsel, 36,4 km
  • Transport fra togstationen til hotellet (tillægsgebyr)

Restauranter

  • ‪Collina Positano Bakery - ‬4 min. gang
  • ‪La Zagara - ‬3 min. gang
  • ‪Ristorante Don Giovanni - ‬6 min. gang
  • ‪Ohimà Brasserie - ‬4 min. gang
  • ‪Le Sirenuse Hotel - ‬6 min. gang

Om overnatningsstedet

Villa La Tartana

  • Villa La Tartana sikrer dig en fantastisk beliggenhed, kun fem minutters gang fra Spiaggia Grande og Positano Færgekaj. Gratis faciliteter inkluderer kontinental morgenmad og Wi-Fi. Andre højdepunkter på denne Bed & Breakfast i middelhavsstil tæller en bar/lounge og en snackbar/deli. Rejsende er vilde med stedets hjælpsomme personale.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 9 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.30 til kl. 00.00
    • Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
    • Udtjekning er kl. 11.30
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Dette overnatningssted tilbyder transport fra togstationen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 48 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 22.00
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr overnatter gratis (kun hunde og katte, 1 kæledyr i alt)
    • Servicedyr er tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne
DONE

Transport

    • Transport fra togstationen*
DONE

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad
  • Bar/lounge
  • Roomservice døgnet rundt
  • Snackbar/deli

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Biludlejning på stedet
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring
  • Flersproget medarbejderstab
  • Badehåndklæder

Faciliteter

  • Pengeskab i receptionen
  • Tv på fællesarealer
  • Mindst 80% af maden er lokalt produceret
  • Lokalt ejede og arrangerede ture og oplevelser
  • Undervisning i områdets kultur og økosystem
  • Mindst 80% af belysningen er LED-belysning
  • Middelhavsstil

Hjælp til personer med et handicap

  • Øvre etager er kun tilgængelige via trapper

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 25-tommers tv
  • Satellit-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Hjemmesko
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Mørklægningsgardiner
  • Italienske lagner fra Frette

Frisk dig op

  • Badekar eller bruser
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Skrivebord
  • Gratis Wi-Fi
  • Telefon

Mad og drikke

  • Køleskab

Mere

  • Daglig rengøring
  • Pengeskab
  • Miljøvenlige rengøringsprodukter er tilgængelige
  • LED-pærer
  • Rejsebøger/anbefalinger

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 10 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.50 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 10 år.

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 1. december til den 31. marts.

Børn og ekstra senge

  • Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres myndighedsudstedte ID-kort eller pas

Kæledyr

  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Gæster kan være helt rolige, da der er brandslukker på stedet.
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt).
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Tartana
Villa Tartana
Villa Tartana B&B
Villa Tartana B&B Positano
Villa Tartana Positano
Villa La Tartana Hotel Positano
Villa La Tartana Positano
Villa La Tartana Bed & breakfast
Villa La Tartana Bed & breakfast Positano

Ofte stillede spørgsmål

Holder Villa La Tartana åbent i øjeblikket?

Overnatningsstedet lukkes fra den 1. december til den 31. marts.

Tilbyder Villa La Tartana gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Villa La Tartana har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er kæledyr tilladt på Villa La Tartana?

Ja, hunde og katte overnatter gratis med en begrænsning på 1 i alt.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Villa La Tartana?

Indtjekning fra kl. 14.30 til kl. 00.00. Udtjekning er kl. 11.30.

Hvordan er området omkring Villa La Tartana?

Villa La Tartana ligger ved vandet i Positano Centrum, kun 2 minutters gang fra Positano Færgekaj og 10 minutters gang fra Fornillo Strand.