MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi

Overnatningsstedets klasse: 2.5
Hotel i Tarumajaya med restaurant og bar/lounge

Vælg datoer for at se priser

MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi er en oplagt valgmulighed til et ophold i Tarumajaya. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom restauranten er et oplagt sted at få lidt at spise.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar
  • Faciliteter til tøjvask

Primære faciliteter (9)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og bar/lounge
  • Morgenmad tilgængelig
  • Mødelokaler
  • Døgnåben reception
  • Aircondition
  • Selvbetjeningsvaskeri
  • Concierge-tjenester
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (4)

  • Daglig rengøring
  • Vaskerifaciliteter
  • Kabel-tv
  • Gratis selvstændig parkering
Den nuværende pris er 213 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. okt. - 20. okt.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Happiness Double

  • Byudsigt
  • 19 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Happiness Hollywood

  • Byudsigt
  • 19 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Love with Bunk Bed

  • Byudsigt
  • 29 m²
  • 3 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 køjeseng (enkeltseng)

Warm Room

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Happiness King Balcony, Smoking

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Harapan Indah 2 Blok SN6.8 No.18, Pusaka Rakyat Taruma Jaya Bekasi, Tarumajaya, West Java, 17214

Hvad ligger i nærheden?

  • Mal Kelapa Gading - 26 min. kørsel - 17.6 km
  • Kelapa Gading-sportsindkøbscentret - 27 min. kørsel - 18.6 km
  • Indonesia Shoppingcenter - 28 min. kørsel - 14.1 km
  • Summarecon Mal Bekasi Shoppingcenter - 29 min. kørsel - 12.7 km
  • Kota Kasablanka Mall (indkøbscenter) - 34 min. kørsel - 25.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma International) – 41 min. kørsel, 26,8 km
  • Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta International) – 73 min. kørsel, 56,3 km
  • Jakarta Klender Baru Station – 14 min. kørsel, 11,5 km
  • Bekasi Barat Station – 14 min. kørsel, 13,1 km
  • Bekasi Timur Station – 15 min. kørsel, 14,5 km

Restauranter

  • ‪EL RUMI KOPI - ‬19 min. gang
  • ‪Wing Lok Bekasi - ‬15 min. gang
  • ‪Dalle Coffee And Eatery - ‬7 min. kørsel
  • ‪Zhengda - ‬15 min. gang
  • ‪Seirock-Ya Ramen - ‬15 min. gang

Om overnatningsstedet

MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi

  • MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi er en oplagt valgmulighed til et ophold i Tarumajaya. Du kan slappe af med en drink i baren/loungen, ligesom restauranten er et oplagt sted at få lidt at spise.

I korte træk

INDTJEKNING
14.00
UDTJEKNING
12.00

Hotellets størrelse

    • 86 værelser

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til kl. 23.30
    • Minimumsalder for indtjekning: 17 år
    • Udtjekning er kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Påkrævet ved indtjekning

    • Kontant depositum er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 17

Kæledyr

    • Ingen kæledyr eller servicedyr tilladt

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Parkering

    • Gratis parkering på stedet

Andre oplysninger

    • Særlige rygeområder (bøde ved overtrædelse)

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) hver morgen fra kl. 06.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Bar/lounge

Forretningsfaciliteter

  • Mødelokaler

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Concierge-tjenester
  • Vaskerifaciliteter
  • Bagageopbevaring

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 42-tommers LCD-tv
  • Kabel-tv-kanaler

Hjemlig komfort

  • Aircondition
  • Elkedel

Få en god nats søvn

  • Pudemenu

Frisk dig op

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Kun bruser
  • Bidet
  • Sæbe
  • Håndklæder
  • Toiletpapir

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder))

Mad og drikke

  • Gratis mineralvand
  • Gratis teposer/instantkaffe

Mere

  • Daglig rengøring

Gebyrer og politikker

Refunderbart depositum

  • Kontant depositum: IDR 200000 pr. enhed, pr. ophold

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 85000 IDR for voksne og 50000 IDR for børn

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Der opkræves muligvis gebyrer for ekstra personer afhængigt af overnatningsstedets politik.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Overnatningsstedets registreringsnummer 55110, 2610210000073
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi Hotel
MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi Tarumajaya
MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi Hotel Tarumajaya

Ofte stillede spørgsmål

Er kæledyr tilladt på MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi?

Kæledyr og servicedyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi?

Ja, der er gratis selvstændig parkering.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.30. Udtjekning er kl. 12.00.

Er der restauranter på eller i nærheden af MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi?

Ja, der er en restaurant på stedet.

Anmeldelser

Anmeldelser af MaxOneHotels Kota Harapan Indah Bekasi

9,4

Enestående

9,0

Rengøring

6,0

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

Clean room, staff friendly,
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

朝食がおいしかったです。 冷蔵庫は付いておらず、別料金で支払うことで利用可能になります。シャンプー、洗顔フォーム、ボディーソープはありません。
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående