Hotel Palace

3.0-stjernet overnatningssted
Hotel med 2 barer/lounger i nærheden af Sunny Beach

Vælg datoer for at se priser

Hotel Palace tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun få skridt fra Sunny Beach. Du kan tage en dukkert i den sæsonåbne udendørs pool, besøge restauranten for at få lidt at spise eller slappe af med en drink i en af stedets 2 barer/lounger.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis morgenmad
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Bar

Primære faciliteter (6)

  • Daglig rengøring
  • Restaurant og 2 barer/lounger
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Børnepool
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring

Føl dig hjemme (6)

  • Børnepool
  • Privat badeværelse
  • Tv
  • Daglig rengøring
  • Minibar
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser

Classic-dobbeltværelse

  • Havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Junior-studiolejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
East, Sunny Beach, Burgas, 8000

Hvad ligger i nærheden?

  • Sunny Beach - 2 min. gang - 0.2 km
  • Platinum Casino - 3 min. gang - 0.3 km
  • Action Aquapark - 18 min. gang - 1.6 km
  • Luna Park - 3 min. kørsel - 1.9 km
  • Hrisantema Kasino - 4 min. kørsel - 2.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Bourgas (BOJ) – 33 min. kørsel, 29,1 km

Restauranter

  • ‪The Drunken Sailor - ‬1 min. gang
  • ‪Beach Bar Fiesta - ‬6 min. gang
  • ‪La Banana - ‬2 min. gang
  • ‪Friends Bar - ‬5 min. gang
  • ‪Coco Beach Bar - ‬1 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Palace

  • Hotel Palace tilbyder en fantastisk beliggenhed, kun få skridt fra Sunny Beach. Du kan tage en dukkert i den sæsonåbne udendørs pool, besøge restauranten for at få lidt at spise eller slappe af med en drink i en af stedets 2 barer/lounger.

I korte træk

DONE

Hotellets størrelse

    • 143 værelser
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 14.00 til når som helst
    • Minimumsalder for indtjekning: 18 år
    • Udtjekning er kl. 12.00
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
    • Minimumsalder ved indtjekning er 18
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
DONE

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi på værelserne (hastighed: 25+ Mbit/s)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på stedet

Faciliteter på overnatningsstedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet hver morgen fra kl. 08.00 til kl. 10.00
  • 2 barer/lounger
  • Restaurant

Rejser med børn

  • Børnepool

Faciliteter og service

  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Faciliteter

  • Sæsonåben udendørs pool

Værelsesfaciliteter

Underholdning

  • 28-tommers fladskærms-tv

Hjemlig komfort

  • Aircondition (klimastyret)
  • Minibar
  • Elkedel
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Få en god nats søvn

  • Sengelinned tilbydes

Frisk dig op

  • Privat badeværelse
  • Kun bruser
  • Hårtørrer
  • Håndklæder

Hold forbindelsen

  • Gratis Wi-Fi (med en hastighed på 25+ Mbit/s)

Mere

  • Daglig rengøring

Interessante fakta

Spisning

Lokalitet på stedet - restaurant med udsigt over poolen og haven, som specialiserer sig i internationale retter. Her serveres morgenmad og frokost. Åben hver dag.
Lobby Bar - lounge i lobbyen på stedet. Åben hver dag.
Karaoke Bar - karaokebar på stedet. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Obligatoriske gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende gebyrer på overnatningsstedet ved indtjekning eller udtjekning. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
  • Der pålægges en byskat: 0.33 EUR pr. person pr. nat.

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Den sæsonåbne pool er åben fra den 01. maj til den 30. september

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Hotel Palace Hotel
Hotel Palace Sunny Beach
Hotel Palace Hotel Sunny Beach

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Hotel Palace gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Hotel Palace har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Hotel Palace?

Ja, der findes en sæsonbestemt udendørs pool og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på Hotel Palace?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Hotel Palace?

Der er desværre ikke parkeringsmuligheder på stedet på Hotel Palace.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hotel Palace?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 12.00.

Er der et kasino på Hotel Palace?

Nej, dette hotel har ikke et kasino, men Platinum Casino (4 min. gang) og Hrisantema Kasino (4 min. kørsel) ligger begge i nærheden.

Hvad kan jeg opleve hos Hotel Palace og i nærheden?

Hotel Palace tilbyder 2 barer og en sæsonåben udendørs pool.

Er der restauranter på eller i nærheden af Hotel Palace?

Ja, der er en restaurant på stedet, som tilbyder internationale retter og udsigt til haven.

Hvordan er området omkring Hotel Palace?

Hotel Palace ligger kun 1 minutters gang fra Sunny Beach og 4 minutters gang fra Platinum Casino.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hotel Palace

8,0

Meget godt

10

Rengøring

8,0

Service og personale

8,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Rigtig godt

Aldora, rejse på 3 nætter