Lejlighedshotel

Marriott's Bali Nusa Dua Terrace

Overnatningsstedets klasse: 5 og derover
Dette lejlighedshotel med luksusfaciliteter tilbyder 4 restauranter og ligger i nærheden af Nusa Dua strand

Vælg datoer for at se priser

Med en gratis børneklub, blandt faciliteterne ligger Marriott's Bali Nusa Dua Terrace mindre end 10 minutters kørsel fra Nusa Dua strand. Gæster kan besøge spaen for at blive forkælet med deep tissue-massage, aromaterapi eller ayurvediske behandlinger, og Cascayu (pool bar), en af 4 restauranter, serverer lette måltider. 4 udendørs pools og 3 barer/lounger er andre højdepunkter, og lejlighederne har private svømmebassiner og køkken.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Faciliteter til tøjvask
  • Gratis parkering
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Primære faciliteter (12)

  • 88 lejligheder, røgfri
  • Tæt på stranden
  • 4 restauranter og 3 barer/lounger
  • Spa med fuld service
  • 4 udendørs pools
  • Morgenmad tilgængelig
  • Gratis børneklub
  • Døgnåbent fitnesscenter
  • Sauna
  • Børnepool
  • Boblebad
  • Poolbar

Føl dig hjemme (6)

  • Børnepool
  • Børneklub (gratis)
  • Køkken
  • Forbundne/tilstødende værelser
  • Separat spiseområde
  • Separat siddeområde
Den nuværende pris er 1.862 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Derfor elsker vi dette overnatningssted

Spis på din måde
Internationale retter venter på dig på 3 restauranter, og der er også en morgenmadsbuffet. Efter aftensmad tilbyder 2 barer de perfekte rammer for aftenafslapning.
Akvatisk luksus
Køl af i 4 udendørs pools på dette luksushotel. De små plasker i børnepoolen, mens de voksne nyder spabadet, poolbaren og poolen.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Lejlighed - 3 soveværelser - ryger - balkon

  • 152 m²
  • Plads til 8 personer
  • 3 dobbeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lejlighed - 2 soveværelser - ryger - balkon

  • 89 m²
  • Plads til 6 personer
  • 2 dobbeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Lejlighed - 1 soveværelse - ryger - balkon

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 56 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Lignende overnatningssteder

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Kort
Kawasan Pariwisata ITDC Lot SW 4-5, Nusa Dua, Bali, 80363

Hvad ligger i nærheden?

  • Jagatnatha Tempel - 1 min. kørsel - 0.7 km
  • Puja Mandala - 1 min. kørsel - 0.7 km
  • Balis nationale golfklub - 4 min. kørsel - 2.0 km
  • Bali Collection Shopping Centre - 4 min. kørsel - 2.3 km
  • Mengiat Strand - 5 min. kørsel - 2.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) – 21 min. kørsel, 13 km

Restauranter

  • ‪Backstage - ‬5 min. gang
  • KFC Nusa Dua Siligita
  • ‪Tanah Liat Meditteranian - ‬5 min. gang
  • ‪Nasi Banjar "MBOK MANG - ‬18 min. gang
  • Nasi Ayam Bu Oki

Om overnatningsstedet

Marriott's Bali Nusa Dua Terrace

  • Med en gratis børneklub, blandt faciliteterne ligger Marriott's Bali Nusa Dua Terrace mindre end 10 minutters kørsel fra Nusa Dua strand. Gæster kan besøge spaen for at blive forkælet med deep tissue-massage, aromaterapi eller ayurvediske behandlinger, og Cascayu (pool bar), en af 4 restauranter, serverer lette måltider. 4 udendørs pools og 3 barer/lounger er andre højdepunkter, og lejlighederne har private svømmebassiner og køkken.

I korte træk

DONE

Overnatningsstedets størrelse

    • 88 lejligheder
    • Overnatningsstedet har 2 etager
DONE

Indtjekning/udtjekning

    • Indtjekning er fra kl. 16.00 til når som helst
    • Udtjekning er kl. 10.00
    • Mulighed for kontaktløs udtjekning
DONE

Særlige indtjekningsinstruktioner

    • Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
    • Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
DONE

Påkrævet ved indtjekning

    • Depositum med kreditkort, debitkort eller kontanter er påkrævet for påløbne udgifter
    • Gyldigt billed-ID kan være påkrævet
DONE

Børn

    • Ingen baby-/barnesenge
    • Gratis børneklub
PETS

Kæledyr

    • Kæledyr er ikke tilladt
WIFI

Internet

    • Gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel i fællesområder
    • Gratis Wi-Fi (hastighed: 25+ Mbit/s) og internetforbindelse via kabel på værelserne
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering på stedet
    • Gratis parkeringsservice på stedet
    • Der er parkering på stedet
VPN_KEY

Andre oplysninger

    • Røgfrit overnatningssted

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Tæt på stranden

Pool/Spa

  • Privat svømmebassin
  • 4 udendørs swimmingpools
  • Liggestole
  • Parasoller
  • Boblebad
  • Sauna
  • Dampbad
  • Massage
  • 9 behandlingsrum
  • Kropsbehandlinger
  • Deep tissue-massage
  • Body wrap-behandlinger
  • Ayurveda-behandlinger
  • Ansigtsbehandlinger
  • Aromaterapi
  • Manicure og pedicure
  • Hot stone-massage
  • Body scrub-behandlinger
  • Zoneterapi
  • Behandlingsrum til par

Internet

  • Gratis Wi-Fi med en hastighed på 25+ Mbit/s

Parkering og transport

  • Gratis parkering på stedet
  • Gratis parkeringsservice på stedet
  • Der er parkering på stedet

Familievenligt

  • Gratis børneklub
  • Børnepool
  • Spil for børn

Restauranter på stedet

  • Cascayu (pool bar)
  • Atomic 17 (Pool Bar)
  • Backstage Food Theater
  • Lion X
  • Tanah Liat

Køkken

  • Køleskab i fuld størrelse
  • Mikrobølgeovn
  • Køkkentøj/tallerkner/redskaber

Middag

  • Morgenmadsbuffet er tilgængelig mod et gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 11.00. Gebyret er 280000 IDR for voksne og 140000 IDR for børn
  • 4 restauranter
  • 3 barer/lounger og 1 poolbar
  • Spisebord

Soveværelser

  • Premium-sengetøj
  • Sengelinned

Badeværelser

  • Håndklæder
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Spisestue
  • Siddeområde

Underholdning

  • 45-tommers LED-tv med kabelkanaler
  • Bordtennisbord

Udendørsområder

  • Møbleret balkon

Vaskemuligheder

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Arbejdsfaciliteter

  • Kontorområde til laptop
  • Kontorstol

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter til personer med handicap

  • Hvis du vil anmode om faciliteter til personer med handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet gennem kontaktoplysningerne på din reservationsbekræftelse, efter du har booket.
  • Trægulv på værelset
  • Ingen elevatorer
  • Tyndt gulvtæppe på værelset
  • Flisegulv på værelset
  • Oplyst sti til indgangen
  • Kørestolsadgang (begrænset)
  • Parkering med kørestolsadgang
  • Registreringsskranke med adgang for kørestole
  • Fitnesscenter med adgang for kørestole
  • Pool med adgang for kørestole
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Telefon
  • Udskiftning af sengetøj (efter anmodning)
  • Døgnåben reception

Oplevelser og aktiviteter

  • Døgnåbent fitnesscenter

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen oplysninger om kuliltealarm (værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm)
  • Røgalarm installeret (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Udendørsbelysning

Generelt

  • 88 værelser
  • 2 etager
  • 11 bygninger
  • Bygget i 2020
  • Individuelt indrettet

Interessante fakta

Spa

Stedets spa har 9 behandlingsrum, herunder rum til par. Blandt behandlingerne er deep tissue-massage, hot stone-massage, ansigtsbehandlinger og body wrap-behandling. Spaen er udstyret med sauna og dampbad. Spabadet tilbyder et udvalg af behandlingsterapier, herunder aromaterapi, Ayurvedic-behandlinger og zoneterapi. Spaen er åben hver dag.

Spisning

Cascayu (pool bar): restaurant ved poolen, som specialiserer sig i internationale retter. Her serveres kun lette måltider. Gæsterne kan bestille drikkevarer i baren og spise udendørs (når vejret tillader det). Åben hver dag.
Atomic 17 (Pool Bar) - bar ved poolen, som kun serverer lette måltider. Gæster kan nyde udendørs spisning (når vejret tillader det). Åben hver dag.
Backstage Food Theater - restaurant, som specialiserer sig i internationale retter. Her serveres morgenmad, frokost og middag. Åben hver dag.
Lion X - restaurant, som serverer frokost og middag. Åben hver dag.
Tanah Liat - fiskerestaurant, som kun serverer middag. Åben hver dag.

Gebyrer og politikker

Valgfrie tjenester

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et ekstra gebyr på ca. 280000 IDR for voksne og 140000 IDR for børn

Renoveringer og lukninger

I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.

Pool, spa og fitness (hvis tilgængeligt)

  • Reservationer er påkrævet for spabehandlinger. Reservationer foretages ved at kontakte overnatningsstedet inden ankomst via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Politikker

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig.
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Dette overnatningssted har ingen elevator.
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet.
Gæster kan være helt rolige, da der er udendørsbelysning på stedet.
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter.
Godkendte kreditkort: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International
Der er mulighed for betaling uden kontanter.
Overnatningsstedets registreringsnummer 8120009962154, 55900
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Også kendt som

Marriott's Bali Nusa Dua Terrace Hotel
Marriott's Bali Nusa Dua Terrace Nusa Dua
Marriott's Bali Nusa Dua Terrace Hotel Nusa Dua

Ofte stillede spørgsmål

Tilbyder Marriott's Bali Nusa Dua Terrace gratis afbestilling og fuld refusion?

Ja, Marriott's Bali Nusa Dua Terrace har fuldt refunderbare værelsespriser, som kan reserveres på vores hjemmeside. Hvis du har reserveret en fuldt refunderbar værelsespris, kan reservationen afbestilles op til et par dage før indtjekning afhængigt af overnatningsstedets afbestillingspolitik. Du skal bare sørge for at tjekke overnatningsstedets afbestillingspolitik for de præcise vilkår og betingelser.

Er der en pool på Marriott's Bali Nusa Dua Terrace?

Ja, der er 4 udendørs pools og en børnepool.

Er kæledyr tilladt på Marriott's Bali Nusa Dua Terrace?

Kæledyr er desværre ikke tilladt.

Er der parkeringsmuligheder på stedet ved Marriott's Bali Nusa Dua Terrace?

Ja, der er gratis selvstændig parkering og parkeringsservice.

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Marriott's Bali Nusa Dua Terrace?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst. Udtjekning er kl. 10.00. Der er mulighed for kontaktløs udtjekning.

Hvad kan jeg opleve hos Marriott's Bali Nusa Dua Terrace og i nærheden?

Marriott's Bali Nusa Dua Terrace tilbyder 4 udendørs pools og 3 barer samt en spa og et døgnåbent fitnesscenter.

Er der restauranter på eller i nærheden af Marriott's Bali Nusa Dua Terrace?

Ja, der er 4 restauranter på stedet med udendørs servering, internationale retter og udsigt til poolen.

Har Marriott's Bali Nusa Dua Terrace et køkken eller tekøkken?

Ja, der er et køkken med køkkentøj, køleskab og mikrobølgeovn.

Har Marriott's Bali Nusa Dua Terrace private udendørs områder?

Ja, dette lejlighedshotel har et privat svømmebassin og en møbleret balkon.

Anmeldelser

Anmeldelser af Marriott's Bali Nusa Dua Terrace

8,6

Fremragende

9,4

Rengøring

9,0

Faciliteter

8,8

Service og personale

8,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

施設が綺麗で、スタッフのサービスもよかったです。
Tatsuji, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Everything was 10/10 . From the service, to the hospitality, to the food. I love everything about this place. Will return.
Zapria, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

조식도 좋구 룸컨디션도 최상이었습니다. 더 오래 머물고 싶어지며, 다시 선택해도 좋은 숙소 입니다.
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I have stayed 8 night and i loved every moment.
Entisar, rejse på 8 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It was a good stay at Marriott Bali Nusa Dua Terrace. The staff were very polite and helpful. Food was great too. Love the serenity of the place.
Farek, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

スタッフのホスピタリティが素晴らしかったです。ありがとう
Nishiyama, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Had a wonderful stay in a 1 bed apartment with the pool . Room was spotless and well equipped. All staff so friendly and helpful.
Rebecca, rejse på 6 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

It was a pleasurable experience we loved every bit of it. Was not crowded and the service from staff was impecable! We would definitely come back. Convenient free shuttle service hourly to beach club and Bali collection . Stress free stay with great fitness center .
Gareth, rejse på 6 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

I like the cleanliness and service. When we first reach , i was amazed how they kept the hotel room clean. It looked very stunning! I would definitely recommend this hotel to you as they also have great food. Services were amazing! One of the staff's name from the hotel restaurant BackStage, was Ramon, he was very kind to us and responsive. He went the extra mile and talked to us. We would recommend this hotel to everyone and we would like the hotel to commend Ramon for his good work.
Hon Sing, rejse på 2 nætter
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Terrible management, staff & services specially at front desk very rude. Greedy staff trying to sell vacation packages on 1st day of visit. They also gang up with local scammers & fraudsters who scam for food, car, taxi, gifts, activities.
Ahmed, rejse på 7 nætter
Verificeret anmeldelse

8/10 Rigtig godt

No further comments
Andrew Teck Chye, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

2/10 Ringe

Poor Choice for Relaxing and not best location.

Poor choice to relax - more lie a holiday club and poorly laid out campus - dangerous walkways when wet/ windy. And many paths not lit properly. Reception understaffed and overall disappointed
C, rejse på 5 nætter
Verificeret anmeldelse

6/10 Godt

Average

Were very dissapointed on a few things. 1) there was a LOUD wedding going on which we only recieved a late notice of. It was so loud we could not sleep or hear the tv. When we complained we recieved a voucher for a free dinner,which turned out to exclude a number of meals..very average. 2) the guest service item on the internet regarding account did not work. We wrre informed on checkout it never worked. Poor as we could not see our ongoing spending. 3) no information was to be found on the hotel either in hard form or the internet. Extremely poor as we had to "wing things" to discover anything.
Lynne, rejse på 8 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Beautiful hotel , with great security and wonderful staff.
Jessica, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Timothy, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

dayne, rejse på 4 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

HYUNJOON, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

??, rejse på 8 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

Zuozheng, rejse på 1 nat
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

DAYEON, rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

4/10 Rimeligt

Rejse på 3 nætter
Verificeret anmeldelse

10/10 Enestående

The terrace room was amazing.very private with Spa

Gary, rejse på 3 nætter